czwartek, 27 Czerwiec 2019
Home / POWIAT / Ścieżka rowerowa do Mrzeżyna gotowa! W przyszłym tygodniu oficjalne otwarcie

Ścieżka rowerowa do Mrzeżyna gotowa! W przyszłym tygodniu oficjalne otwarcie

Kilka lat czekali mieszkańcy gminy na trasę rowerową z prawdziwego zdarzenia. Choć cykliści korzystają z niej od sierpnia, dopiero za tydzień zostanie oficjalnie przekazana do użytku.  – Świetna nawierzchnia, dobrze wykonana robota. Szkoda tylko, że asfalt kończy się Robach – mówią czytelnicy.

Trasa na miarę XXI wieku

Trzebiatów czekał na tę ścieżkę przez kilka kadencji. Zmieniali się burmistrzowie, a plany budowy ścieżki rowerowej spadały z listy inwestycji. Zbudowany przed laty fragment do Nowielic był tylko namiastką. I wreszcie jest! Gładka jak stół, wyłożona bitumiczną nawierzchnią trasa połączyła Trzebiatów z Mrzeżynem. – Testowaliśmy trasę zarówno rowerami jak i biegając. Bardzo dobra nawierzchnia, wszystko takie jak trzeba – mówią członkowie Stowarzyszenia Aktywny Trzebiatów, które już kolejną niedzielę organizuje treningi na ścieżce. Budowa pochłonęła 3 mln złotych, z tego 2,1 mln to dotacja od marszałka województwa. – Szkoda, że przy takim wydatku, nie pociągnięto ścieżki aż do samego Mrzeżyna. Od Robów zaczynają się nawierzchnia z płyt jumbo. Jak ktoś z dzieckiem na rolki się wybierze, będzie musiał zawracać. Nie można było tego zrobić od razu? – zastanawiają się czytelnicy Pulsu.

To element większego projektu

Rozumiem, że niektórzy mogą czuć się trochę rozczarowani. Ja także mam apetyt na więcej – tłumaczy burmistrz Józef Domański. Niestety nie mogliśmy zrobić asfaltowej ścieżki dalej, ponieważ mieliśmy tylko środki na ten fragment. Poza tym na pewnym odcinku trasa weszłaby w drogę powiatową, a nie było na to pozwoleń, a także czasu, by rozpocząć taką procedurę. Przypominam, że przejąłem stary projekt, który był już zrobiony wcześniej – tłumaczy burmistrz Józef Domański, dodając, że mrzeżyńska trasa powstała w ramach projektu Biking South Baltic. Zakłada on również stworzenie modelowego odcinka trasy rowerowej m.in. właśnie w Mrzeżynie, gdzie turyści na dwóch kółkach będą mogli odpocząć pod wiatami odpoczynkowe (ze stołami, wifi, ładowarkami telefonów komórkowych, rowerowymi zestawami naprawczymi). – Przy zejściach na plaże już dziś można zostawić rowery w specjalnych boksach dla rowerów. Również w Mrzeżynie powstanie także 100-metrowy odcinek z fosforyzującej nawierzchni – dodaje marszałek Jarosław Rzepa.

Puls Miasta/Gryfickie.info

Sprawdź także

Sezon wakacyjny w gminie Trzebiatów oficjalnie otwart

W minioną sobotę (22 czerwca) w Mrzeżynie odbył się festyn z okazji oficjalnego otwarcia sezonu …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.