Home / POWIAT / Ścieżka rowerowa do Mrzeżyna gotowa! W przyszłym tygodniu oficjalne otwarcie

Ścieżka rowerowa do Mrzeżyna gotowa! W przyszłym tygodniu oficjalne otwarcie

Kilka lat czekali mieszkańcy gminy na trasę rowerową z prawdziwego zdarzenia. Choć cykliści korzystają z niej od sierpnia, dopiero za tydzień zostanie oficjalnie przekazana do użytku.  – Świetna nawierzchnia, dobrze wykonana robota. Szkoda tylko, że asfalt kończy się Robach – mówią czytelnicy.

Trasa na miarę XXI wieku

Trzebiatów czekał na tę ścieżkę przez kilka kadencji. Zmieniali się burmistrzowie, a plany budowy ścieżki rowerowej spadały z listy inwestycji. Zbudowany przed laty fragment do Nowielic był tylko namiastką. I wreszcie jest! Gładka jak stół, wyłożona bitumiczną nawierzchnią trasa połączyła Trzebiatów z Mrzeżynem. – Testowaliśmy trasę zarówno rowerami jak i biegając. Bardzo dobra nawierzchnia, wszystko takie jak trzeba – mówią członkowie Stowarzyszenia Aktywny Trzebiatów, które już kolejną niedzielę organizuje treningi na ścieżce. Budowa pochłonęła 3 mln złotych, z tego 2,1 mln to dotacja od marszałka województwa. – Szkoda, że przy takim wydatku, nie pociągnięto ścieżki aż do samego Mrzeżyna. Od Robów zaczynają się nawierzchnia z płyt jumbo. Jak ktoś z dzieckiem na rolki się wybierze, będzie musiał zawracać. Nie można było tego zrobić od razu? – zastanawiają się czytelnicy Pulsu.

To element większego projektu

Rozumiem, że niektórzy mogą czuć się trochę rozczarowani. Ja także mam apetyt na więcej – tłumaczy burmistrz Józef Domański. Niestety nie mogliśmy zrobić asfaltowej ścieżki dalej, ponieważ mieliśmy tylko środki na ten fragment. Poza tym na pewnym odcinku trasa weszłaby w drogę powiatową, a nie było na to pozwoleń, a także czasu, by rozpocząć taką procedurę. Przypominam, że przejąłem stary projekt, który był już zrobiony wcześniej – tłumaczy burmistrz Józef Domański, dodając, że mrzeżyńska trasa powstała w ramach projektu Biking South Baltic. Zakłada on również stworzenie modelowego odcinka trasy rowerowej m.in. właśnie w Mrzeżynie, gdzie turyści na dwóch kółkach będą mogli odpocząć pod wiatami odpoczynkowe (ze stołami, wifi, ładowarkami telefonów komórkowych, rowerowymi zestawami naprawczymi). – Przy zejściach na plaże już dziś można zostawić rowery w specjalnych boksach dla rowerów. Również w Mrzeżynie powstanie także 100-metrowy odcinek z fosforyzującej nawierzchni – dodaje marszałek Jarosław Rzepa.

Puls Miasta/Gryfickie.info

Sprawdź także

Czy ZBK spłaci swoje długi? Wspólnoty nie wiedziały, że spółka planuje oddać 15% z zaległości na funduszach remontowych

Przyszłość Zakładu Gospodarki Komunalnej stoi pod znakiem zapytania. Toczy się właśnie postępowanie odwoławcze przez Sądem …

5 komentarzy

  1. Ścieżka rowerowa do Robów ,a nie do Mrzeżyna.

  2. szkoda tylko ze w Nowielicach jest postawiony znak, że ścieżka tylko dla rowerów, więc na dobrą sprawę nikt nią nie powinien chodzić

  3. Huczne otwarcie niedokończonej inwestycji 🙂

  4. Ścieżka pokutna ! Do Robów rowerem , dalej na kolanach do Mrzeżyna .

  5. Przy zejściach na plaże już dziś można zostawić rowery w specjalnych boksach dla rowerów? Chyba jedynie dziecięce rowerki lub niskie, damskie lub tzw. młodzieżowe rowery, bo jak próbowałem włożyć tam w zeszłym tygodniu normalny, męski rower to niestety nie mieścił się on do boxu, ponieważ box jest za niski. Musiałbym odkręcić kierownicę i siodełko, żeby schować do niego rower. Niestety nie miałem ze sobą kluczy i jak znam życie większość rowerzystów też ich ze sobą nie wozi. To po kiego komu taki box? Kto nie wierzy, niech sam spróbuje. Inwestycja „super”! Tylko dla kogo? Czy u nas nic nie może być normalnie i dobrze zrobione?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.