wtorek, 16 Lipiec 2019
Home / REGION / Rozpoczęły się prace analityczne projektu Baltic – PIPE. Jednostki badawcze stacjonują w Porcie Morskim w Mrzeżynie

Rozpoczęły się prace analityczne projektu Baltic – PIPE. Jednostki badawcze stacjonują w Porcie Morskim w Mrzeżynie

10 września do Portu Morskiego w Mrzeżynie wpłynęły jednostki badawcze, pracujące przy projekcie Baltic – PIPE. Projekt Baltic Pipe to strategiczny projekt infrastrukturalny mający na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu na rynku europejskim. Inwestycja umożliwi transport gazu z Norwegii na rynki duński i polski, a także do użytkowników końcowych w sąsiednich krajach. Równocześnie Baltic Pipe pozwoli na przesył gazu z Polski do Danii i Szwecji. W czerwcu 2018 roku GAZ-SYSTEM zaakceptował rekomendowany wariant trasy gazociągu podmorskiego zaproponowany przez wykonawcę dokumentacji technicznej i środowiskowej. Rekomendowana trasa liczy ok. 275 km i przebiega przez duńskie i polskie obszary morskie oraz przez szwedzką wyłączną strefę ekonomiczną (na odcinku ok. 80 km). Wskazano również preferowane miejsca wyjścia rurociągu na ląd – Faxe South w Danii oraz Niechorze-Pogorzelica w Polsce. Przyjęcie rekomendacji nie oznacza, że została podjęta ostateczna decyzja co do przebiegu gazociągu. Zapadnie ona dopiero po uzyskaniu wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych i pozwoleń, kiedy każdy wariant zostanie dokładnie przeanalizowany pod kątem środowiskowym, technicznym oraz społeczno-ekonomicznym.

źródło-baltic-pipe.eu

Sprawdź także

Festyn „Bezpieczna Woda” w Mrzeżynie

Już po raz 17. rada koordynacyjna programu Bezpieczne Miasto w gminie Trzebiatów z myślą o …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.