sobota, 18 Styczeń 2020
Home / REGION / W Trzebiatowie pobili i okradli turystę

W Trzebiatowie pobili i okradli turystę

W niedzielę policjanci z Trzebiatowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju na 62-latku, wczasowiczu z Legionowa. Łupem sprawców padła saszetka z pieniędzmi, dokumenty oraz część ubrania pokrzywdzonego. Decyzją Sądu Rejonowego w Gryficach 38 i 41- latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc w Trzebiatowie. Na idącego jedną z ulic 62-latka z Legionowa, który przyjechał nad morze wypocząć, napadło dwóch młodych mężczyzn, którzy podbiegli do pokrzywdzonego, a następnie jeden z napastników uderzył wczasowicza w twarz, po czym wciągnęli go za pobliski przystanek autobusowy, gdzie zabrali mu saszetkę z pieniędzmi dokumentami oraz spodnie, które miał na sobie. Po otrzymaniu informacji mundurowi zajęli się tą sprawą i wyniku prowadzonych działań oraz ustaleń w godzinę po zdarzeniu, zatrzymali dwóch mieszkańców Gminy Trzebiatów w wieku 38 i 41 lat, którzy usłyszeli zarzut dokonania rozboju, w tym kradzieży dokumentów. Obaj przyznali się do zarzucanego im czynu. W przeszłości byli karani za przestępstwa przeciwko mieniu, a także notowani za inne przestępstwa. W niedzielę na wniosek Prokuratora, Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec sprawców rozboju środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Teraz za popełnione przestępstwo grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.