wtorek, 16 Lipiec 2019
Home / KULTURA / Wandale zniszczyli figurę Słonia w sercu miasta tuż pod nosem miejskich kamer!

Wandale zniszczyli figurę Słonia w sercu miasta tuż pod nosem miejskich kamer!

Długo nie nacieszyli się turyści i mieszkańcy sympatycznym słonikiem, który w lipcu został zainstalowany pod ratuszem. W nocy z poniedziałku na wtorek wandale uszkodzili figurę, wyrywając mosiężną piłkę, zamontowaną na łapce zwierzęcia. Jakby tego mało, wyłamali roletę w letniej kawiarni na placu Ratuszowym.

Skandaliczne wypadki nocy z poniedziałku na wtorek rozegrały się tuż pod okiem kamery z monitoringu miejskiego, który jak dowiaduje się  Gryfickie.info nie działa. Wandale mogli czuć się swobodnie. Zniszczyli figurę słonia, odrywając mosiężną piłeczkę, którą żonglował trzebiatowski słonik. Na tym nie skończyli. Uszkodzili roletę ochronną w letniej kawiarence, należącej do Marka Gołuchowskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Gryfickiego. – Brak mi słów, wiosną zniszczono jeden z kwietników pod ratuszem, chwilę po świeżych nasadzeniach, teraz ktoś na celownik wziął słonia – mówi Jacek Handor, odpowiedzialny za zieleń miejską.

Mieszkańcy, którzy we wtorek przysiadali na ławeczkach w pobliżu słonika, nie kryli zdziwienia. – Nic się nie uchowa w tym mieście. Jakby mieli siłę, to by cały pomnik zdemontowali. Co siedzi w ludziach? Co mają w głowach? Po 22.00 na ulicach pełno nietrzeźwych albo zaćpanych. To miasto drąży choroba – dodają nasi rozmówcy.

Gryfickie.info

Sprawdź także

Festyn „Bezpieczna Woda” w Mrzeżynie

Już po raz 17. rada koordynacyjna programu Bezpieczne Miasto w gminie Trzebiatów z myślą o …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.