Home / KULTURA / Wandale zniszczyli figurę Słonia w sercu miasta tuż pod nosem miejskich kamer!

Wandale zniszczyli figurę Słonia w sercu miasta tuż pod nosem miejskich kamer!

Długo nie nacieszyli się turyści i mieszkańcy sympatycznym słonikiem, który w lipcu został zainstalowany pod ratuszem. W nocy z poniedziałku na wtorek wandale uszkodzili figurę, wyrywając mosiężną piłkę, zamontowaną na łapce zwierzęcia. Jakby tego mało, wyłamali roletę w letniej kawiarni na placu Ratuszowym.

Skandaliczne wypadki nocy z poniedziałku na wtorek rozegrały się tuż pod okiem kamery z monitoringu miejskiego, który jak dowiaduje się  Gryfickie.info nie działa. Wandale mogli czuć się swobodnie. Zniszczyli figurę słonia, odrywając mosiężną piłeczkę, którą żonglował trzebiatowski słonik. Na tym nie skończyli. Uszkodzili roletę ochronną w letniej kawiarence, należącej do Marka Gołuchowskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Gryfickiego. – Brak mi słów, wiosną zniszczono jeden z kwietników pod ratuszem, chwilę po świeżych nasadzeniach, teraz ktoś na celownik wziął słonia – mówi Jacek Handor, odpowiedzialny za zieleń miejską.

Mieszkańcy, którzy we wtorek przysiadali na ławeczkach w pobliżu słonika, nie kryli zdziwienia. – Nic się nie uchowa w tym mieście. Jakby mieli siłę, to by cały pomnik zdemontowali. Co siedzi w ludziach? Co mają w głowach? Po 22.00 na ulicach pełno nietrzeźwych albo zaćpanych. To miasto drąży choroba – dodają nasi rozmówcy.

Gryfickie.info

Sprawdź także

Zablokowany ruch na krajowej szóstce. Osobowa Skoda wymusiła pierwszeństwo i uderzyła w Volvo

Do zdarzenia drogowego doszło około godziny 14.40 w Płotach na ulicy Koszalińskiej, w ciągu drogi …

11 komentarzy

 1. Specjalnie mnie to nie dziwi, w momencie postawienia pomnika podejrzewam, że każdy się zastanawiał ile wytrzyma.

 2. I na xxx ta straż miejska pod ich oknami

 3. Nadal ktoś uważa, że w godzinach wieczornych można spokojnie wyjść z domu? Te ćpuny to niedługo i całe miasto wysadzą!!!

 4. No to może warto zadać pytanie dlaczego monitoring miejski nie działa, po co w tym mieście jest bezużteczna straż miejska i gdzie jest policja, której w nocy w ogóle nie widać? Przejście w okolicach godziny 22-24 w okolicah ratusza i koło tzw. non-stopu to jest wyczyn – pełno naćpanej i pijanej młodzieży, która szuka tylko do pretekstu do bójki. Dlaczego ani burmistrz miasta (na przedzież wyborów), ani komendant policji nic z tym nie robią?

 5. dawno mnie tu nie było więc zaczynam : tak a może ktoś sprawdzi może wy z GI ile kamer działa w TRZEBIATOWIE !!! miasto monitorowane??? już od dawna kamery nie działają serwis kogo stać na to. komisariat w Gryficach? nawet nie dadzą dla POLICJI z Trzebiatowa „nowego” radiowozu same szroty na akcje jada jak na śmierć nie ratować ludzi!!! a propos kamer na Kamienieckiej juz ze 2 lata wisi „atrapa” działała by ale nie stać MSWiA na serwis a pod ratuszem hahaha kupa śmiechu działa tylko jedna kamera na poczcie i kręci się jak chce nikt nic i tak nie zobaczy nie wiem co z kamerą koło PKP ale na bank ta na słupie koło mostu na elektrowni działa, działa bo to jest kamera ENEI i ich stać żeby ochraniać swój obiekt z tej kamery POLICJA nie ma podglądu co się dzieje, tak więc wybory tuż tuż może bubki z ratusza tak te co biorą kasę za to może oni sami na czele z Józefem pościągają tablice na wjazdach do miasta „MIASTO MONITOROWANE ” POLICJA w TRZEBIATOWIE nie ma czym jeździć na akcje i nie ma podglądu na miasto z kamer więc się od nich odczepcie że nic nie robią.cięcia w budżecie kosztem funkcjonariuszy narażających życie i kosztem obywateli i mienia publicznego!!! a w Mrzeżynie stoi sobie mały komisariat dach sie wali ściany pękają nikogo to nie interesuje …dlaczego ? bo to świetne miejsce lokalizacja czekają aż sam sie zawali albo pójdzie do rozbiórki wtedy starosta czy tam nasz pseudoburmistrz czy ktoś z MSWiA wydadzą wniosek „na sprzedaż” a o przetargu dowiecie się na samym końcu jak już dawno będzie po owym pseudo przetargu a kim zostanie właściciel hhhmmm może jakiś radny co kupuje tereny tu i tam i hale dla liceum obiecywał … kto wie mam nadzieje że w GI są ludzie co znajdą sami sensacje …TRZEBIATOWSKĄ sensacje jak jest na komisariatach i co się zmieniło na przestrzeni kilku lat i te kamery czy mają „kwity ” na nie że były serwisowane raczej nie bo tam świat się zatrzymał 20/30 lat temu. może wtedy będziemy czuli się bezpieczniej jak na razie to jest dno a najlepsze jest w tym wszystkim to że burmistrz wie o tym wszystkim … tylko on nie ma siły przebicia ktoś w Gryficach systematycznie go blokuje ..pomyślmy kto …………………………….. tu możecie wpisać nazwiska tych co blokują naszego bezradnego burmistrza

  • Policjantów jest za mało, a będzie ich jeszcze mniej, tak jak w całej Polsce. W całej Polsce brakuje około 6300 policjantów. Czy wy miejscowi macie pojęcie ilu jest policjantów w Trzebiatowie. Ilu było 10 lat, 5 lat temu, a ilu jest obecnie. Czy ktoś to sprawdzał, zadał ktoś pytania dlaczego tak jest.

 6. Problemem jest nie tyle alkohol co narkotyki.
  Za dużo „prądu w kicie” tej prymitywnej hołoty…
  Brak silniejszego – bo z nimi nie ma co dyskutować, trzeba albo pałować – i to do skutku, albo zamykać w poprawczakach. Nie ma sensu prowadzić debat. To nie ten typ.

 7. Hehe, same cpuny i alkusy w tym zasranym Trzebiatowie. Słynie jedynie z dopalaczy i aktów wandalizmu. Co chwilę coś, a ten cały monitoring i straż miejska to się nadała psu suke przytrzymać. Widać że miasto się stara ale nie może nad tym zapanować. Może właśnie Ci wandale dadzą wam coś do myślenia. Nie pozdrawiam.

 8. Ile czasu minęło od dewastacji – i co cisza, nikt nic nie wie, wszystko jest ok. Tak trzymać. Na rogatkach proponuje wydawać wjeżdżającym różowe okulary i będzie pięknie i miło.

 9. Ile czasu minęło od dewastacji – i co cisza, nikt nic nie wie, wszystko jest ok. Tak trzymać. Na rogatkach proponuje wydawać wjeżdżającym różowe okulary i będzie pięknie i miło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.