środa, 20 Marzec 2019
Home / GRYFICE / Zdobyli nowe kwalifikacje zawodowe! Trwa nabór na kolejną edycją kursów! Wyślij zgłoszenie!

Zdobyli nowe kwalifikacje zawodowe! Trwa nabór na kolejną edycją kursów! Wyślij zgłoszenie!

Trzydzieści dwie osoby zdobyły nowe umiejętności i kwalifikacje zawodowe, w ramach trzeciej odsłony projektu „Ambitni i kompetentni mieszkańcy powiatu gryfickiego”.

Trzy grupy, uczestniczące kolejno w kursach: opiekunka/opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych z językiem niemieckim (12 os.), kucharka/kucharz (10.os.) oraz masażystka/masażysta (10 os.) przeszły przez ścieżkę wsparcia obejmującą m.in. poradnictwo zawodowe, warsztaty aktywizacji zawodowej, warsztaty kształtowania umiejętności społecznych, praktyczną naukę zawodu oraz staże. Wszystkie zajęcia prowadzili wykwalifikowani specjaliści, a na zakończenie odbyły się egzaminy zewnętrzne, które z sukcesem przeszli wszyscy  beneficjenci. W planie jest jeszcze wykształcenie dwóch grup (po 11 osób), które będę mogły zdobyć kwalifikacje w zawodzie kucharzy.

Podobnie jak ich poprzednicy, swoją naukę zakończą egzaminem przeprowadzonym przez komisję Cechu Rzemiosł ze Szczecina, by uzyskać tytuł czeladnika. Już dziś  osoby chętne do udziału w kolejnych edycjach kursów w zawodzie: KUCHARZ, które rozpoczną się w ostatnim kwartale tego roku mogą kierować swoje zgłoszenia do Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryficach, Pl. Zwycięstwa 37, pok. 8.

SONY DSC

Sprawdź także

Spotkanie z Katarzyną Pylak autorką promującą swoją debiutancką powieść „Stary Hotel” już w najbliższy czwartek

Trzebiatowski Ośrodek Kultury zaprasza w najbliższy piątek, 21 marca o godzinie 17.00 na spotkanie z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.