wtorek, 21 Styczeń 2020
Home / GRYFICE / Piłkarka i gimnastyczka w jednej rodzinie. Utalentowane siostry Chrobak

Piłkarka i gimnastyczka w jednej rodzinie. Utalentowane siostry Chrobak

Długie blond włosy, zwinne ruchy, na boisku jest nie do zatrzymania. Koledzy z drużyny nie żałują jej jednak fauli. Oliwa ma 14 lat i od roku gra w miejscowej drużynie piłki nożnej. Jej pozycja to napastnik i środkowy pomocnik. Lena ma zaledwie 7 lat. Jest eteryczna i drobniutka. Przeciwieństwo Oliwki. Od kilku miesięcy trenuje akrobatykę taneczną. W maju tego roku na ogólnopolskich mistrzostwach wywalczyła czwarte miejsce.

Mocne uderzenie

Rodzina państwa Chrobaków z Cerkwicy to niezwykle usportowiony team. Tato grał kiedyś w piłkę. Dziś kopie syn Dominik i Oliwia, Lena nie widzi świata poza tańcem, a najmłodsza Nadia choć jeszcze nie chodzi już daje dowód potężnej, rodzinnej energii. Oliwka pamięta, kiedy po raz pierwszy przyszła na zajęcia Bizona Cerkwice. Trener bez zdziwienia przyjął dziewczynę w drużynie. Być może dlatego, że przyszła  ze starszym bratem. Trochę ciężej było z kolegami. Choć znają się ze szkoły i podwórka, śmiali się po cichu, żartując z dziewczyny. – Ja zawsze wiedziałem, że ona ma dar. To widać było jak grała nawet na podwórku. Była czymś w rodzaju lidera, kapitana. Kompletowała cały zespół, mówiła jak mają grać. Oliwa ma bardzo mocne, dobre uderzenie, potrafi niejednego chłopaka okiwać – mówi pan Grzegorz, tato dziewczynki. – Oj, to prawda, Oliwka ma naprawdę mocną nogę, jest bardzo zwinna, świetnie kiwa, powiem szczerze, że miałem trochę zadyszki próbując grać z nią – żartuje Łukasz Czyrny, radny powiatu, który postanowił wesprzeć młody talent. – Nie trzeba być selekcjonerem, by to zobaczyć. Oliwia ma to coś. Ważne teraz, by się rozwijała, by zobaczyli jej grę inni trenerzy m.in. w Rewalu. Z tego, co wiem w Kołobrzegu jest żeńska drużyna piłkarska. Zobaczymy na razie ósma klasa do skończenia, wszystko przed nią ale wierzę, że czeka ją kariera w tym sporcie – dodaje.

Lena gimnastyczka

8 – letnia Lenka od małego zdradzała talent do akrobatyki. Jak mówią rodzice ma bardzo silne ręce. –  Jako mały brzdąc potrafiła pokonać cały trzepak wisząc na dłoniach. W maju za namowę innej mamy zabrałam ją na testowe zajęcia do Centrum Tanecznego Top Toys w Gryficach. Podobała się, pytano mnie czy będzie chodziła na zajęcia w roku szkolnym, I tak się zaczęło. Od października do maja tego roku, kiedy Lena zajęła czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Fitness w Poznaniu minęło zaledwie siedem miesięcy. To niewiele czasu – mówi pani Ania, dodając, że nie liczyła na finał. – To, że Lenka przeszła do walki o podium było dla mnie zaskoczeniem. Ale poradziła sobie świetnie. Jej klubowa koleżanka Julia Matera, która trenuje od 2 lat zdobyła na tych zawodach tytuł Mistrzyni Polski w kategorii do lat 8. A Lena zdobyła czwarte miejsce – tłumaczy mama.

Zawodniczki musiały zaprezentować się w układzie, na który składało się kilka akrobacji. Jury oceniało również sylwetkę. – Musiałam zrobić „poziomkę”, „v-kę”, szpagat, mostek – wylicza dziewczynka, by po chwili stanąć na rękach prostując przed sobą drobniutkie nogi. – Zabawne jest to, że obydwie zajmują się tak skrajnie różnymi dziedzinami, a mimo to jedna drugiej kibicuje. Lena bardzo lubi oglądać Oliwię na boisku i odwrotnie – mówią rodzice. – Warto wyławiać takie „perły”, które w mniejszych społecznościach mają trudniejsze warunki, by się przebić. Obydwie dziewczynki są bardzo utalentowane. Chciałbym kiedyś zobaczyć je na sportowych arenach i przypomnieć, że miałem okazję z jedną z nich spotkać się na boisku. Może dostanę jakiś skromny autograf – żartuje Łukasz Czyrny, który ufundował Oliwii profesjonalny strój piłkarski oraz piłkę mundialową.

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.