sobota, 14 Grudzień 2019
Home / BROJCE / Już wkrótce do szpitala w Gryficach dojedziemy nową drogą. Są środki na remont

Już wkrótce do szpitala w Gryficach dojedziemy nową drogą. Są środki na remont

Droga dojazdowa do gryfickiego szpitala specjalistycznego w Gryficach już wkrótce będzie remontowana. W poniedziałek zostało zawarte porozumienie pomiędzy Urzędem Marszałkowskim, dyrekcją szpitala oraz samorządami i powiatem. Koszt inwestycji oszacowano na kwotę 1,2 mln złotych.

– To, co teraz jest na tej drodze to koszmar. Dziura na dziurze, można urwać zawieszenie. A przecież to nie jest zwykła droga, tylko dojazd do szpitala specjalistycznego, który obsługuje nie tylko pacjentów miejscowych, ale i tych z wybrzeża – mówią nam mieszkańcy Gryfic, którzy w poniedziałek szukali miejsca do parkowania pod gryfickim szpitalem. Jak dowiaduje się Gryfickie.info będą środki na remont drogi. Dziś zostało zawarte porozumienie pomiędzy dyrekcją szpitala, urzędem marszałkowskim, samorządami powiatu gryfickiego. 600 tysięcy złotych na remont wyłoży szpital, 300 tysięcy to pieniądze od marszałka, pozostałą kwotę dołożą gminy oraz powiat.

Gryfickie.info

Sprawdź także

Baltic Pipe – kolejny krok do realizacji inwestycji

Do wojewody zachodniopomorskiego wpłynął wniosek o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji w zakresie terminalu …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.