Home / KULTURA / Kolejny raz Trzebiatów został obroniony. Święto Kaszy w Trzebiatowie – zobacz zdjęcia

Kolejny raz Trzebiatów został obroniony. Święto Kaszy w Trzebiatowie – zobacz zdjęcia

Tradycji stało się zadość. Trzebiatów kolejny raz został obroniony przed najazdem wojowników z Gryfic. 21 edycja Święta Kaszy w Trzebiatowie przeszła do historii. Nie zabrakło elementów historycznych, parady ze słonicą, poczęstunku Kaszą po rycersku, a także wielu atrakcji dla mieszkańców i turystów. Zobacz kolejną galerię zdjęć.

W Trzebiatowie kolejny raz odbyło się najważniejsze miejskie święto, w którego centrum umiejscowionych jest wiele symboli charakterystycznych dla tego średniowiecznego grodu. Obowiązkowo pojawiła się legenda o Baszcie Kaszanej i heroicznej obronie miasta przed najazdem wojowników z Gryfic. Dzisiaj – jak zaznaczają mieszkańcy Trzebiatowa i Gryfic jest wiele płaszczyzn do wspólnego działania. Jest zdecydowanie więcej elementów, które łączą, a nie dzielą, a kasza, ona już dzisiaj tylko świetnie smakuje. Nie mogło zabraknąć parady ze słonicą Hansken, która przed wiekami pojawiła się w miasteczku nad Regą i od tamtego czasu stała się dla niego inspiracją. Święto Kaszy w Trzebiatowie, to również czas kiedy wspólnie bawią się mieszkańcy oraz turyści z całej Polski i wielu zakątków Europy.

 

Sprawdź także

Czy ZBK spłaci swoje długi? Wspólnoty nie wiedziały, że spółka planuje oddać 15% z zaległości na funduszach remontowych

Przyszłość Zakładu Gospodarki Komunalnej stoi pod znakiem zapytania. Toczy się właśnie postępowanie odwoławcze przez Sądem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.