sobota, 18 Styczeń 2020
Home / KULTURA / Pierwszy dzień Święta Kaszy za nami. Skosztuj Kaszy również w sobotę

Pierwszy dzień Święta Kaszy za nami. Skosztuj Kaszy również w sobotę

W piątkowe popołudnie rozpoczęła się 21. edycja trzebiatowskiego Święta Kaszy. To wyjątkowy czas dla mieszkańców, oraz turystów, którzy niekiedy przybywają w ten rejon Polski aby skosztować wyjątkowej kaszy.

Kulminacja święta to drugi dzień. Już od godz.14 do 18 zwiedzić będzie można Młyn na ul. Słowackiego 59 . Pod Basztą Kaszaną happeningiem „Jak miska kaszy uratowała Trzebiatów” rozpocznie się nasze świętowanie. Korowodem spod Baszty Kaszanej przejdziemy pod Pałac, gdzie przekazane zostaną klucze do bram miasta, wojowie zaproszą do obozu na pokazy walk, życia obozowego, a Teatr „Gry i Ludzie” zaprosi dzieci do zabaw i animacji. Tego dnia poznamy wyniki konkursu „Kaszane przysmaki”. Sobotnia zabawa odbędzie się przy dźwiękach muzyki „Czerwonej Róży”, Igora i Anny Shchastlivy, „Trzebiatowiaków”, do dyskoteki zaprosi DJ „Foku$”.
A gwiazdami wieczoru będą SHAZZA i SARSA!

Na zakończenie wydarzenia odbędzie się spektakl „Biała Dama” oraz pokaz sztucznych ogni. Jarmark rękodzielników i twórców, w piątek i sobotę rozpocznie się już od godz.14.00. Kaszą po rycersku częstować będziemy w piątek i sobotę od godz. 19.00.

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.