Home / KULTURA / Trzebiatowskie „Święto Kaszy”. Przedstawiamy program
DCIM106GOPRO

Trzebiatowskie „Święto Kaszy”. Przedstawiamy program

Tegoroczne Święto Kaszy odbędzie się w dniach 27-28 lipca. Pierwszego dnia, w piątek o godz.15.00 zapraszamy do udziału w grze miejskiej „Szukamy skarbu księżnej Anastazji”, prowadzonej przez przewodników z PTTK Baszta Kaszana.

Rozpoczęcie imprezy nastąpi o godzinie 17:00 w Ogrodach Pałacowych. W Pałacu otworzona zostanie wystawa malarstwa Jerzego Gumieli „Płoty- Nowy Jork- Trzebiatów”. Na dzieci czeka wiele atrakcji: zabawa z Klaudynką Misią, dmuchańce, kule wodne, bungee, i inne. Tego dnia poznamy również wyniki konkursu na” Limeryk o  Trzebiatowie”. Wystąpią zespoły „Kukułeczka”, ”KEX”, „4INT”. Gwiazdą wieczoru będzie M.JAY.  Zapraszamy na dyskotekę z DJ „Foku$” i DJ BRAJANEM.  Kulminacja święta to Drugi dzień . Już od godz.14 do 18 zwiedzić będzie można Młyn na ul. Słowackiego 59 . Pod Basztą Kaszaną happeningiem „Jak miska kaszy uratowała Trzebiatów” rozpocznie się nasze świętowanie. Korowodem spod Baszty Kaszanej przejdziemy pod Pałac, gdzie przekazane zostaną klucze do bram miasta, wojowie zaproszą do obozu na pokazy walk, życia obozowego, a Teatr „Gry i Ludzie” zaprosi dzieci do zabaw i animacji. Tego dnia poznamy wyniki konkursu „Kaszane przysmaki”. Sobotnia zabawa odbędzie się przy dźwiękach muzyki „Czerwonej Róży”, Igora i Anny Shchastlivy, „Trzebiatowiaków”, do dyskoteki zaprosi DJ „Foku$”.
A gwiazdami wieczoru będą SHAZZA i SARSA!

Na zakończenie wydarzenia odbędzie się spektakl „Biała Dama” oraz pokaz sztucznych ogni. Jarmark rękodzielników i twórców, w piątek i sobotę rozpocznie się już od godz.14.00. Kaszą po rycersku częstować będziemy w piątek i sobotę od godz. 19.00.

TOK

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.