sobota, 25 Styczeń 2020
Home / PŁOTY / Dla nich pesel jest bez znaczenia! Trzeba żyć każdym dniem – mówią seniorzy z Płotów

Dla nich pesel jest bez znaczenia! Trzeba żyć każdym dniem – mówią seniorzy z Płotów

– Trzeba korzystać z każdej chwili. Nie zamykać się w domach – przekonują seniorzy z gminy Płoty, którzy w minionym tygodniu wzięli udział w zabawie plenerowej w zamkowych ogrodach.

Było coś dla ciała i dla ducha. Gryficki starosta dzielił aromatycznym bigosem, grochówką i zupą gulaszową zachęcając m.in. seniorów do wzięcia udziału w kulinarnym konkursie organizowanym przez Lokalną Grupę Działania Gryflandia. – Spotykamy się na w ogrodach Zamku Nowego w Płotach, by wspólnie spędzić czas. Cieszy mnie to, że możemy być razem. Zachęcam do zgłaszania swoich domowych przepisów do naszego konkursu, którego pokłosiem będzie książka kucharska „Kuchnia z Krainy Gryflandii” – tłumaczył Kazimierz Sać.

Piątkowa zabawa w ogrodach zamku to dla niektórych jedyna z nielicznych okazji do spotkania z sąsiadami, znajomymi. – Trzeba korzystać z każdej okazji, wyciskać życie, którego tak już niewiele zostało. Nie oglądać się czy coś wypada czy nie. Jeśli tylko człowiek może chodzić, ruszać się i oddychać. Trzeba żyć! – mówili zgodnie seniorzy. – Rzadko wychodzę, nie należę do koła emerytów i rencistów, więc to moje grono znajomych jest skromne. Córka mnie namówiła na dzisiejsze wyjście i nie żałuję, bo udało mi się zatańczyć, a nie tańczyłam od 5 lat Kiedyś zaczynałam wszystkie zabawy, teraz człowiek ma już ponad 80 lat – mówiła pani Irena.

Gryfickie.info

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.