środa, 20 Marzec 2019
Home / POWIAT / Tragedia na plaży w Niechorzu. Utonął 29 – letni mężczyzna. Jego towarzysza cudem udało się ocalić

Tragedia na plaży w Niechorzu. Utonął 29 – letni mężczyzna. Jego towarzysza cudem udało się ocalić

Dramatyczne wypadki rozegrały się w sobotę około godziny 13.00 na niestrzeżonym odcinku plaży w Niechorzu. Fala zabrała dwóch mężczyzn. Z pomocą ruszyli ratownicy z pobliskiej plaży strzeżonej. Niestety z wody udało się wydostać tylko jednego z mężczyzn, drugiego nie udało się odnaleźć. Bardzo trudne warunki atmosferyczne zmusiły ratowników do wstrzymania akcji poszukiwawczej. Stan morza określono na pięć w skali Beauforta.

Dramatyczny scenariusz, do jakiego doszło na niechorskiej plaży rozegrał się wedle powtarzalnego schematu. Grupa turystów z województwa lubuskiego dotarła do Niechorza wczoraj przed godziną 12.00. Jak dowiaduje się nieoficjalnie Gryfickie.info już w czasie podróży letnicy spożywali alkohol, pili również na plaży. W pewnej chwili padło hasło „do wody”. Warunki na Bałtyku były bardzo złe. Na strzeżonym odcinku plaży, w pobliżu której rozłożyli się turyści powiewała czerwona flaga. Nagle fala przykryła kąpiących się 27 i 29 – latka. Obserwujący wypadki plażowicze zaalarmowali ratowników, którzy ruszyli na pomoc. – Z wody udało się wydostać 27 – latka. Drugi z kąpiących nie został odnaleziony. Z uwagi na silny wiatr i sztorm, ratownicy musieli przerwać akcję poszukiwawczą – tłumaczy Zbigniew Frąckiewicz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gryficach. – W niedzielę, po południu morze wyrzuciło na brzeg ciało zaginionego 29 – letniego mężczyzny – dodaje rzecznik.

Gryfickie.info

 

Sprawdź także

Spotkanie z Katarzyną Pylak autorką promującą swoją debiutancką powieść „Stary Hotel” już w najbliższy czwartek

Trzebiatowski Ośrodek Kultury zaprasza w najbliższy piątek, 21 marca o godzinie 17.00 na spotkanie z …

10 komentarzy

 1. Ludzie ogarnijcie się!!!!
  Morze to nie sadzawka!!!
  Ja czuję fale, które uderzają bardzo mocno!!!
  Proszę uważajcie na siebie.

 2. Nie odpoczywa w pokoju [*][*][*] Chwała Panu zadzielnych ratowników wodnych, którzy ratują życie kąpiących się w morzu.

 3. Bywam w tam co rok niestety ludzie nie maja szacunku do morza wody ktora jest bezgwledna

 4. Niech spoczywa w pokoju.

 5. Byłem świadkiem tego zdarzenia. Chciałbym wyrazić wielki podziw za odwagę ratowników i ich determinację podczas próby odnalezienia mężczyzny. To były ogromne fale. Pomimo niewielkich szans bardzo długo go szukali.

 6. 6 lipca na niestrzeżonej plaży w Niechorzu mąż uratował przed utonięciem dwie nastolatki. Kąpały się za blisko falochronu, prądy nie pozwalały im wrócić na brzeg. Pogoda była ładna, wisiała biała flaga. Chwile obserwowaliśmy dziewczyny, nie zdając sobie sprawy jaki dramat przeżywały, gdy zorientowaliśmy się co się dzieje, ja pobiegłam po ratowników a mąż wbiegł na falochrony, jedną dziewczynę wyciągnął za rękę i posadził na falochron, do drugiej doleciał w ostatniej sekundzie łapiąc z ostatniego falochronu wyciągnął już spod wody, ale nie miał siły wciągnąć jej na falochron, utrzymywał nad powierzchnią zanim przypłyneli ratownicy. Plażowicze, którzy chcąc nieść pomoc wbiegli do morza, nie byli wstanie z niego wyjść, musieli również zostać wyciągnięci przez ratowników.
  Podziwiam męża za rozsądek jakim się wykazał ratując czyjeś życie, gdyby nie jego heroiczne zachowanie, ratownicy nie zdążyliby na czas i skończyłoby sie tragedią.

 7. Ratownicy z Niechorza zasługują na wielki szacunek. Doceniajmy ich pracę.

 8. Byliśmy świadkiem tej sytuacji z całą rodziną. Ogromny podziw dla ratowników, którzy naprawdę z narażeniem swojego życia prowadzili akcje. Fale były ogromne, wszystko działo się bardzo szybko. Wielki podziw dla ratowników i koordynatora. I tak świetnie, że jednego z panów udało się wyciągnąć w całości.

 9. Witam na innych plazach ratownicy pokazuja jak niebezpiecznie jest przy falochronach taki pokaz robia by turysci widzieli jak tam jest gleboko sa oznaczenia by nie kapac sie przy falochronach noo szczesciie gdy ktos w pore zareaguje pozdo dla pana ktory uratowal dziewczyny i ratownikow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.