sobota, 23 Marzec 2019
Home / Bez kategorii / Znieczulica i brak empatii. Kłótnia w Parku Japońskim w Gryficach. Oburzona czytelniczka pisze do redakcji

Znieczulica i brak empatii. Kłótnia w Parku Japońskim w Gryficach. Oburzona czytelniczka pisze do redakcji

– To, czego wczoraj była świadkiem jeszcze dziś budzi mój sprzeciw i niezgodę na brak ludzkiej empatii i znieczulicę. Dzielenie dzieci na lepsze i gorsze te „z domu dziecka”, niefachowa interwencja policji i zachowanie jednej z mam, która nie chciała udostępnić innym dzieciom huśtawki – relacjonuje przebieg niecodziennego zajścia Patrycja Budis – Pilipionek.

– Plac zabaw. Park Japoński w Gryficach. Dostępny dla wszystkich dzieci? Otóż nie! Mama przez 40 minut bujała synka w czasie, gdy dzieci z Domu Dziecka w Gryficach kilkakrotnie prosiły ją o zwolnienie bujawki. Grupa miała ograniczony czas. Jeden ze starszych chłopców około 13 lat wielokrotnie prosił kobietę, tłumaczył, że są z nimi maluchy, które też chciałyby skorzystać z huśtawki. Prosiły opiekunki. Bezskutecznie. Mama chłopca blokowała bujawkę przez prawie 40 minut, rzucając do 13 – latka, że to „ich problem”, bo teraz buja się jej syn – relacjonuje pani Patrycja, która była świadkiem przykrego zajścia. – Wreszcie 13 – latek zatrzymał huśtawkę, chłopiec zszedł, ale kobieta nie dawała za wygraną. Kazała zostawić huśtawkę i udostępnić ją dalej jej dziecku. Starszy chłopak nie wytrzymał, puściły mu nerwy. Rzucił w stronę kobiety niecenzuralne stwierdzenie. Mimo, że tak się stało, rozumiem to dziecko, które przez 40 minut prosiło i żebrało o dostęp do  Oburzona kobieta wezwała policję. Powiedziałam do niej, że powinna się zastanowić i wstydzić swojego zachowania. Że te dzieci są pokrzywdzone przez los, nikt za nimi się nie upomni, nie wstawi. Zawsze spisuje się je na straty. Kobiecie zrobiło się chyba trochę wstyd, chciała odwołać interwencję, ale było już za późno. Tłumaczyła, że je podenerwowana, bo pies pogryzł jej syna, przez cały czas faktycznie prowadziła rozmowę przez telefon na placu zabaw – tłumaczy nasza czytelniczka.

Wreszcie do parku japońskiego przyjeżdża patrol policji. – To, co usłyszałam od policjanta, który zaczął krzyczeć na chłopca z domu dziecka wprawiło mnie w osłupienie. Kiedy chłopak z emocji rozpłakał się ten rzekł do niego „teraz zamierzasz wyć” oraz „widzę, że chcesz skończyć jak twoi bracia w więzieniu”. Zatkało mnie. Jedna z mam, która także była świadkiem zachowania policjanta, zadeklarowała, że złoży skargę.  Mnie funkcjonariusz powiedział, że jak mam jakieś zastrzeżenia to również mogę złożyć skargę. Ale po naszych naciskach i uwagach, że zachowuje się niewłaściwie, uspokoił się trochę i złagodniał. Policja wzywana na interwencję powinna spokojnie wysłuchać stron, łagodzić atmosferę a nie piętnować i stygmatyzować. Do tej pory słyszę „chcesz skończyć jak twoi bracia”? Co winne jest to dziecko, że ma taką rodzinę? Czym różni się od naszych dzieci? Chyba tylko tym, że nikt za nim się nie wstawi, nie będzie bronił. Chłopiec faktycznie zareagował dosadnie, ale zachowanie i znieczulica tej kobiety dorosłego doprowadziłyby do szału, a co dopiero 13 – latka po przejściach. Chłopiec pod koniec interwencji płakał, zaczął się jąkać. Opiekunki grupy także były bardzo zdenerwowane, jedna z bezsilności aż się popłakała. Jakim jesteśmy społeczeństwem? Co się z nami stało? Skąd takie zdziczenie? Kobieta, która nie chciała ustąpić huśtawki tłumaczyła, że ona ma też „problemy „, ale problemy w życiu ma każdy. Czy to znaczy, że trzeba deptać innych, lekceważyć? Przecież to my dorośli uczymy dzieci, jak mają traktować innych? – dodaje pani Patrycja, która zamierza złożyć skargę na interweniującego policjanta.

Gryfickie.info

 

 

Sprawdź także

Spotkanie z Katarzyną Pylak autorką promującą swoją debiutancką powieść „Stary Hotel” już w najbliższy czwartek

Trzebiatowski Ośrodek Kultury zaprasza w najbliższy czwartek, 21 marca o godzinie 17.00 na spotkanie z …

32 komentarze

 1. I bardzo dobrze,że złoży Pani skargę takie zachowanie nie wolno ignorować!!!! Jaki Policja daje przykład obywatelom jednym słowem żaden!!!!

 2. Nie będę komentować zachowania matki, która nie chciała udostępnić dzieciom huśtawki ale zachowanie policjanta. Jeśli opisane zdarzenie miało rzeczywiście taki przebieg (a nie mam powodów by nie wierzyć) to chcę tylko powiedzieć, że dla takich ludzi nie powinno być miejsca w policji. Ten pan zapomniał chyba po co wstępował do Policji i powinien głęboko zastanowić się, czy to jest odpowiednie dla niego miejsce. Ja wiem, że służba w Policji (tak, służba!) nie jest lekka i nie zawsze przyjemna, ale jeśli taka osoba nie ma empatii w stosunku do skrzywdzonego przez los dziecka, to jak się będzie zachowywał w stosunku do innych? Wstyd Pani Policjancie!

 3. Może ktoś zastanowi się co czuje Policjant jadący już tam z podniesionym ciśnieniem bo zamiast zająć się swoją pracą, ratowaniem i niesieniem pomocy komuś kto faktyczne jej potrzebuje musi rozstrzygać spory o huśtawkę na placu zabaw… Czy to nie jest chore.. Żeby takie sprawy załatwiać przez Policję… Dramat…

 4. Może ktoś zastanowi się co czuje Policjant jadący już tam z podniesionym ciśnieniem bo zamiast zająć się swoją pracą, ratowaniem i niesieniem pomocy komuś kto faktyczne jej potrzebuje musi rozstrzygać spory o huśtawkę na placu zabaw… Czy to nie jest chore.. Żeby takie sprawy załatwiać przez Policję… Dramat…

  • I co ma prawo wyzywać się na dziecku, które nawet nie ma dobrego wzoru do nasladowania? Kilka takich sytuacji w życiu, chłopak zgorzgknieje i faktycznie zejdzie na zła drogę.

 5. Brawo dla świadków! Tak to jest, kiedy zaślepienie rodziców (opiekunów) swoim zachowaniem dają dziecku wyraźny przekaz „ja tu jestem najważniejszy”. A gdzie empatia, współczucie, tolerancja,wrażliwość itp.
  Mam wrażenie, że w rodzinie teraz tego się nie uczy. Trzeba piętnować niewłaściwie działające interwencje służb publicznych. Dzieci oczywiście szkoda.

 6. Brawo pani Patrycjo oby więcej takich ludzi jak pani . Gratuluję postawy . Naprawdę Wielki Wielki szacunek dla pani.

 7. Taka mamy chora policję, zamiast pomagać innym a szczególnie dziecia to jeszcze takie odzywki, ciekawe jak on by się poczuł jak by ktoś do tego policjanta dziecka powiedział no ciekawe, wyrzucić tego podlego człowieka z policji bo widać że się do niej nie nadaje!!!! Współczuje chłopczykowi. A ta matka z małym dzieckiem niech się zastanowi nad tym co robi i co mówi, bo zapewne jest nie młoda kobieta a zachowanie gorzej niż nastolatka. Nie pozdrawiam dziwnego policjanta i dziwnej matki!!!

 8. Straszne ,nie wierze w to co czytam …..jak można tak się zachować,,matka ,, kobieta która powinna zrozumieć,dać przykład!!!!A zachowanie policjanta brak słów!!!

 9. Ja mówię na to polszewizm

 10. Pani Patrycjo brawo za postawę.wielki szacunek dla Pani , drugiej Mamy i dla tego chłopca z domu dziecka. Tamta Pani to może jakaś krewna tego policjanta więc na tym samym etapie rozwoju intelektualnego więc co się dziwić chamskiemu zachowaniu.WSTYD.

 11. Coś strasznego jak można tak postępować trzeba wykluczyc policjanta żeby stracil pracę

 12. Policja dokładnie wie gdzie, kto i czym handluje. Nie rozumiem o co chodzi w tym wszystkim😮😮😮

 13. Typowy polski brak szcunku dla drugiego czlowieka. Sarmatyzm i ograniczenie umyslowe katolików i zwolennikow Chrystusa. A na Wigilii beda sobie życzenia składać. I po co? A napisano: po czynach ich poznacie….

 14. Nadopiekuncza mamusia, ,,choduje,, już małą xxxx, która , gdy dorośnie będzie krzywdzić wszystkich wkoło , bo tak w/g wychowania mamusi , być musi….

 15. Brawo Pani Patrycji. Jest Pani bardzo dobrą i odważną osobą. Dziękuję za taką postawę a dzieci z grupy i 13 latka przepraszam za zachowanie doroslych.

 16. Ten policjant powinien dostać dyscyplinarke, baba kare za nieuzasadnione wezwanie policji. Wstyd. Jak ona dziecko wychowuje na buca i chama.

 17. Brakuje w tym artykule zdjęcia „kochającej mamuśki” i „służbowego” policjanta – czytający by wtedy wiedzieli czego się po takich indywiduach spodziewać. Może troszeczkę ostracyzmu wobec coniektórych by się przydało.

 18. Mam nadzieję, ze babsko, które nie chciało huśtawki zwolnić to czyta.
  Jak karyno chcesz mieć taką w domu to zamiast 500+ won do roboty. A pan, panie krawężniku nawet do drogówki się nie nadajesz.

 19. Popieram panią ten policjant powinien przejść testy

 20. To jest straszne co się dzieje w naszym społeczeństwie !!! Nie mówię o Policji bo to co ONI wyprawiają to już przechodzi ludzkie granice są B.butni ,bezczelnie i bezkarni!! TEN policjant powinien przejść szkolenie psychologiczne.Oni są mocni do ludzi słabszych, A nic nie robią jak lo nocach w parku miejskim do rana młodzi szaleją i zakłócają ciszę nocną .Ot tchórze w mundurach i to są stróże Prawda??? Pytam i zadaje sobie pytania , ale one są ZAWSZE bez odpowiedzi.

 21. Czy jet możliwość aby dowiedzieć się z jakiego domu dziecka były te dzieci?

 22. Wielkie ukłony dla Pani Patrycji, że potrafiła wstawić się za tym chłopcem. Jak można mieć pretensje do dzieci, skoro sami zachowujemy się naganne i dajemy złe przykłady jak ten stróż prawa czy matka dziecka.

 23. Wielkie ukłony dla Pani Patrycji, za taką postawę, a mama dziecka i Pan policjant powinni się wstydzić swojej postawy.

 24. PATRYCIA POPIERAM CIEBIE DZIECI NIESOM WINNE TYLKO DOROŚLI SKARGE TSZEBA ZŁOŻYĆ

 25. Mając takie puste, bezmyślne, egoistki mamy, mając niedokształconych i bezmyślnych policjantów – mamy takie znieczulone społeczeństwo… Szkoda tylko, że cierpią na tym dzieci, szczególnie te, które i tak już są skrzywdzone przez los. To my dorośli powinniśmy bronić słabszych. Szacunek dla Pani Patrycji, że stanęła po stronie słabszych, a szczególnie, że broni dzieci, które bardzo potrzebują wsparcia od nas dorosłych

 26. Jakaś hora ta madka jak morzna tak do dziedzka muwic

 27. WIELKIE BRAWA DLA PANI PATRYCJI, OBY WIĘCEJ BYŁO TAKICH LUDZI, KTÓRZY NIE SĄ ZOBOJĘTNIENI NA LOS BEZBRONNYCH DZIECI, A POLICJANCI POWINNI SIĘ WSTYDZIĆ !

 28. Zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

  Za kilka lat taki dzieciak z dd okradnie was, pobije albo co gorsze. Jakie drzewo taki owoc. Skoro patole mial w domu to i tym przesiakl. Pozory DD nic nie dadza. Tacy i tak beda za swoja rodzina chocby byla w pierdlu czy cos w ten desen.
  Ciekawe kto z was by opuścił kolejkę u lekarza, na wizyte wyczekiwana od ilus dni. Itp.
  Właśnie taką patole się potem utrzymuje, zasiłki itp.To jest sprawiedliwe?
  Każdy czeka na swoja kolej, świat jest jaki jest. Trzeba walczyć o swoje

  • Co prawda to prawda. Czym skorupka za mlodu….. Przestanmy w koncu udawac tak cudownie empatycznych. Jak chcesz to ustepuj ale nie wymagaj tego od innych i nie pasyw sie nad nimi na forum. Popieram wpis.

  • Porównywanie wizyty u lekarza do ustąpienia huśtawki xD To prawda, nikt nie musi nikomu ustępować. Ale porównaj sobie to do sytuacji takiej: chcesz kupić bilet na pociąg, który odjeżdża za 3min, a następny jest za 4 godziny, przed tobà stoi ktoś, kto ma pociąg za godzinę. Grzecznie pytasz, czy może cię przepuścić, bo nie zdążysz, a nie chcesz czekać 4 godziny na następny pociąg. Ktoś odpowiada ci chamsko, z ryjem, że to nie jego problem, czekaj se, bo jest kolejka, mimo, że ma jeszcze godzinę czasu na zakup i nic by mu się nie stało gdyby cię przepuścił. Niby sytuacja logiczna, nie twoja kolej, czekasz. Ale czy nie byłoby ci miło, gdyby ktoś zrozumiał twoją sytuację? Nie wkurzyłbyś się, że ktoś nie pomógł Ci, nawet jeśli to nie wiązało się dla niego z żadnymi konsekwencjami, tylko dlatego, że miał taki kaprys? Chciał zrobić ci na złość. Pierwszy byś pewnie przeklinać w duchu takiego osobnika. Madka nie miała limitów czasu na placu zabaw, mogli poczekać te 30 min, dzieci by się wyhuśtały i poszły z placu, a Brajan mógłby się huśtać wtedy do woli. Z resztą jestem pewna, że sam Brajan nie miał ochoty tak duży czas spędzać na huśtawce, bo to dziecko – szybko się nudzi. Ale madka musiała zrobić na złość, bo jej się należy, bo może, bo jej purchlak i osoba są najważniejsze. Brzydzę się egoistami, macie prawo nimi być, ale nie oczekujcie, że społeczeństwo was zaakceptuje, bo przykro mi, ale życie w społeczeństwie = kompromisy. I koniec dyskusji.

 29. Ot i urósł problem – a może prościej by było dostawić trzy huśtawki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.