sobota, 23 Marzec 2019
Home / GRYFICE / Senegal zwyciężył w Mrzeżynie. Oficjalne podsumowanie „Rodzinnej Strefy Kibica”

Senegal zwyciężył w Mrzeżynie. Oficjalne podsumowanie „Rodzinnej Strefy Kibica”

W ramach „Rodzinnej Strefy Kibica” zorganizowanej przez Fundację Grzegorza Krychowiaka, w Mrzeżynie na boisku Orła Mrzeżyno rozgrywane były mecze „polskiej” grupy H. W sobotę 7 lipca odbyło się podsumowanie zabawy, w której brali kibice piłki nożnej.

Projekt Społecznik 2018 finansowany był z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Projekt nosił nazwę „Utworzenie Rodzinnej Strefy Kibica w Mrzeżynie podczas trwania Mundialu 2018. Fundacja Grzegorza Krychowiaka zorganizowała rozgrywki w ramach „polskiej”grupy H. W zawodach udział wzięły cztery drużyny. Intermarche Rega Trzebiatów, Błękitni Trzygłów oraz dwa zespoły Orła Mrzeżyno. Na czwartym miejscu uplasował się drugi zespołu Orła grając jako drużyna Kolumbii, trzecie miejsce zajęli młodzi zawodnicy Błękitnych Trzygłów (Japonia). Na drugim miejscu uplasowała się ekipa Orła Mrzeżyno grająca jako Polska, a zwyciężyli młodzi piłkarze Intermarche Regi Trzebiatów (Senegal). Obok rywalizacji piłkarskiej Fundacja przewidziała wiele konkursów dla kibiców z Mrzeżyna i regionu. Zadanie polegało na typowaniu wyników poszczególnych meczów „dorosłej” reprezentacji. Zwycięzcy otrzymali oryginale buty, koszulki Grzegorza Krychowiaka, a także gadżety PZPN.

Fundacja Grzegorza Krychowiaka stawia sobie za cel propagowanie zdrowego trybu życia, wspieranie sportu młodzieżowego,wspieranie rozwoju społeczności lokalnych, wsparcie materialne dla młodych sportowców, krzewienie kultury fizycznej wśród niepełnosprawnych i wszystkiego co się z tym wiąże. – Chcemy kierować nasze działania do ludzi, którzy chcą wychowywać młodych ludzi poprzez sport, krzewić kulturę fizyczną wśród najmłodszych, a wiem, że są takie sygnały. Dopóki będzie to możliwe będziemy im pomagać – zaznaczył Edward Krychowiak, prezes Fundacji. – Program był pilotowany przez Urząd Marszałkowi. Była to już trzecia edycja tego święta – programu. Chcieliśmy cieszyć się wspólnie ze wszystkimi mieszkańcami Mrzeżyna. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Pewne zabawy skierowane były tylko do mieszkańców Osiedla gdzie wychował się Grzegorz, pozostałe do wszystkich miłośników piłki nożnej. Nasz program był na bieżąco monitorowany i prezentowany w stacjach telewizyjnych w całej Polsce. Z Grzegorzem rozmawiałem wielokrotnie na ten temat. Bardzo się cieszy, że młodzi ludzie mogą rozwijać swoje pasje. Przecież to właśnie oni będą reprezentowali Polskę na kolejnych Mundialach – dodał tata Grzegorza.

Sprawdź także

Spotkanie z Katarzyną Pylak autorką promującą swoją debiutancką powieść „Stary Hotel” już w najbliższy czwartek

Trzebiatowski Ośrodek Kultury zaprasza w najbliższy czwartek, 21 marca o godzinie 17.00 na spotkanie z …

Jeden komentarz

  1. Ciekawe kto w tym turnieju robił za piłkarza Krychowiaka i sprezentował podanie z którego padł gol dla Senegalu?:-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.