sobota, 23 Marzec 2019
Home / GRYFICE / Dwustu uczestników Gry Miejskiej w Gryficach poszukiwało skarbu Landrata! Miasto opanowane przez poszukiwaczy. Zobacz galerię!

Dwustu uczestników Gry Miejskiej w Gryficach poszukiwało skarbu Landrata! Miasto opanowane przez poszukiwaczy. Zobacz galerię!

To był pełen emocjonujących zdarzeń dzień. Nieoczekiwane zwroty akcji, tajemnice skrywane w murach miasta, skarb landrata von Wrichen’a (urzędnika administrującego powiatem), który rozbudzał fantazję uczestników drugiej odsłony Gry Miejskiej, którą rozegrano na terenie Gryfic. Aż dwieście osób na cztery godziny zmieniło się  w poszukiwaczy, którzy próbowali odnaleźć w miejskich zaułkach ukryte drogocenne dukaty.

Fabuła tegorocznej rozgrywki została osadzona we wczesnych latach XIX wieku. Gracze wcielili w rolę poszukiwaczy skarbu gryfickiego landrata von Wrichen’a (urzędnika administrującego powiatem), który tuż przed najazdem wojsk napoleońskich utracił wielki skarb pełen złota i kosztowności. Głównym podejrzanym był jego sługa, który w niejasnych okolicznościach zniknął tuż przed zajęciem miasta przez Francuzów. Skarb nigdy nie opuścił Gryfic.  Uczestnicy podczas swojej wędrówki  musieli odkrywać kolejne wskazówki prowadzące ich do poznania wielkiej tajemnicy.

Bezkonkurencyjny w rozgrywce okazał się Mateusz Manturuk, któremu udało się zdobyć ponad siedemset dukatów. Zwycięzca w nagrodę otrzymał bon edukacyjny na kwotę 3 tysięcy złotych, ufundowany przez Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, Wydział Ekonomii i Pedagogiki w Gryficach oraz Gmina Gryfice. – Bon można zrealizować na wydziałach naszej uczelni, zarówno w Gryficach jak i Stargardzie i Świnoujściu. Zapraszamy serdecznie – mówiła podczas wręczania nagród dziekan gryfickiego wydziału dr Grażyna Mandziak. Na miejscu drugim uplasował się zespół graczy reprezentujących 9 Gryficką Drużynę Wędrowniczą Bratnie Dusze. Poszukiwacze otrzymali m.in. w nagrodę rower ufundowany przez Gminę Gryfice i Burmistrza. Młodzież otrzymała również korki z podpisem Grzegorza Krychowiaka, które przekazała Fundacj Grzegorza Krychowiaka. Miejsce trzecie przypadło w udziale Adamowi Sobinkowi, który poszukiwał skarbu Landrota wspólnie z dziećmi. Miejsce czwarte zajął Wojciech Kalota, zaś miejsce piątek Wioletta Borkowska. Gracze otrzymali m.in. torby na laptopa, podwójne vouchery na przejazd Nadmorską Koleją Wąskotorową.

W niedzielne popołudnie Gryfice zmieniły się nie tylko w wielką mapę gry, ale także stały się centrum rozrywek dla najmłodszych ale również tych całkiem sporych. Można było wykonać barwny tatuaż, na który skusił się nawet sam burmistrz Gryfic. Wielkim wzięciem cieszyły się motyle. – Nie chciałem odstawać od trendu, zatem wielki motyl przysiadł na moim przedramieniu – żartował Andrzej Szczygieł. Poszukiwacze skarbów oraz mieszkańcy Gryfic, którzy przyszli tego dnia na plac Zwycięstwa, by pokibicować śmiałkom mogli również posmakować wybornej kuchni. Serwowano m.in. kokosową zupę rybną na bazie ekologicznego łososia z Fermy Jurassic Salmon w Janowie k. Dreżewa. Co śmielsi mogli oddać krew w zaaranżowanym na tę okazję punkcie w Gryfickim Domu Kultury, a także wpisać się do rejestru Dawców DKMS. Na pamiątkę koniecznie trzeba było zrobić sobie zdjęcie w foto budce, a także sprawdzić swój refleks i sprawność w rzucie do kosza.

Organizatorem wydarzenia jest Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, Wydział Ekonomii i Pedagogiki w Gryficach oraz Gmina Gryfice. W wydarzenie zaangażowało się wiele instytucji samorządowych, w tym Gryficki Dom Kultury, Biblioteka Miejska oraz przedstawiciele gryfickich służb ratunkowych.

Sprawdź także

Spotkanie z Katarzyną Pylak autorką promującą swoją debiutancką powieść „Stary Hotel” już w najbliższy czwartek

Trzebiatowski Ośrodek Kultury zaprasza w najbliższy czwartek, 21 marca o godzinie 17.00 na spotkanie z …

2 komentarze

  1. Jak dobrze, ze to już ostatni raz. W przyszłym roku już nie będzie schaba ani Szczygła i się skończy promowanie prywatnej (beznadziejnej zresztą) szkoły.

    • Ta „beznadziejna szkoła” w Gryficach funkcjonuje od 1997 r. Czesław Marzec były sekretarz PZPR był pierwszym dyrektorem. Zaczynali w podstawówce im. przeciwlotników, później Wałowa,Gimnazjum i w końcu zakorzenili się w koszarach – rozumiem, że to jest wielka krzywda dla gryfickiej społeczności – to może zapytam ilu ma absolwentów ta „beznadziejna zresztą” szkoła. A poza tym szkoła promuje się swoimi absolwentami a nie układami wyborczymi.Anonim jest rozumiem absolwentem WSP (Wiejskiej Szkoły Powszechnej) – bez obrazy absolwentów wiejskich szkół podstawowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.