środa, 23 Styczeń 2019
Home / POWIAT / Biały Marsz przeszedł ulicami Trzebiatowa. Dopalaczom mówimy – NIE

Biały Marsz przeszedł ulicami Trzebiatowa. Dopalaczom mówimy – NIE

Uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy Trzebiatów, grono pedagogiczne, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, mieszkańcy Domu Pomocy w Jarominie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzebiatowie i Jarominie, a także mieszkańcy gminy Trzebiatów wzięli udział w „Białym Marszu”. Idąc ulicami Trzebiatowa wyrażali swoją dezaprobatę wobec dopalaczy i ludzi z nimi związanymi.

Nie milkną echa głośnego zatrucia dopalaczami, do którego doszło przed kilkoma dniami. Mieszkańcy gminy Trzebiatów powiedzieli stanowcze „nie” wobec dopalaczy i ludzi, którzy je zażywają oraz nimi handlują. Celem, przyświecającym organizatorom marszu, który jest częścią lokalnej kampanii społecznej pod hasłem „Dopalacze trują i życie rujnują” był manifest przeciwko dopalaczom – ich produkcji, wprowadzaniu na rynek, zażywaniu. Ważnym aspektem chroniącym przed zażywaniem środków jest postawa asertywna. Trzebiatowska młodzież wykazała się dziś taką właśnie postawą. Mieli odwagę powiedzieć głośno „Stop dopalaczom!”. – Białym kolorem chcieliśmy podkreślić dzisiaj, że jesteśmy „czyści”, wolni od substancji psychoaktywnych i chcemy tacy pozostać na całe nasze życie. Mamy nadzieję, że uczniowie, którzy wzięli dziś udział w marszu przypomną sobie o akcji, kiedy ktoś zaproponuje im zażycie środka odurzającego i wtedy, jak dziś, będą mieli odwagę powiedzieć „Stop!” – powiedziała Anna Jakubaszko, pedagog w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebiatowie, pomysłodawczyni akcji. – Bardzo dobrze, że młodzi ludzie mówią „nie” i jak najbardziej taka akcja jest potrzebna, ale brakuje tu kilku instytucji. Szkoda, że niektórzy, którzy powinni zająć się tematem, siedzą cicho – komentowali zbulwersowani mieszkańcy.

Sprawdź także

Samochód osobowy uderzył w słup, po tym jak inny pojazd wymusił pierwszeństwo na rondzie

Kilka minut po godzinie 19.00 doszło do wypadku na rondzie przy ul. Kołobrzeskiej. W jadące …

9 komentarzy

 1. Uczestniczyłem w marszu i nie wiem jakich instytucji brakowało, w mojej ocenie byli wszyscy.

 2. W Trzebiatowie są dwa koła PO – aktywność społeczna na poziomie ZERO – no chyba że jest szansa na gescheft – wtedy to co innego.

  • No, pisowców i ich podnóżka czyli członków partii wolność oraz ich przedstawicieli z biura poselskiego, było za to w bród. A jaką się aktywnością społeczną wykazali w tej sprawie!!!!1000% aktywności w aktywiźmie! Aż oczy i uszy bolały od widoku i słuchania tej aktywności i zapewne jeszcze zabolą przy czytaniu wypocin, jakie w tej sprawie, niewątpliwie pojawią się w jedynie słusznej gazecie trzebiatowskiej, której czytanie odradzam ludziom ze słabymi nerwami, że względu na ogromną ilość błędów ortograficznych, interpunkcyjnych i stylistycznych w każdym jej wydaniu – oczywiście wplecionych w stek drukowanych tam bzdur i prostackiej propagandy. Zapewne ludzie w Trzebiatowie by doznali porażającego olśnienia, gdyby się ci działacze pojawili, ale oni też nie mieli czasu i zapewne nie widzieli szansy na zrobienie politycznego lub innego gescheftu. Mieli ważniejsze sprawy na głowie- czyli jak uwalić burmistrza i starostę i dorwać się do władzy.

 3. W nawiązaniu do tekstu autora „BOLEK” z dnia 10 czerwca 2018 r.

  Mądralińscy się odezwali. Przecież nikt na siłę nie wkładał tym „pokrzywdzonym inaczej” dopalaczy do ust. Uważam, że teraz ci co brali zakazane środki – dopalacze, itp., powinni ponieść koszy przejazdu karetek pogotowia, leczenia i inne tam. Przecież te osoby na pewno musiały wiedzieć, że biorą zakazane wbrew prawu środki. Teraz winę zwala się na policję, na komendanta policji,czysta hipokryzja. A skąd wziąć tylu policjantów do pilnowania porządku. Czy wy ludzie wiecie ilu policjantów przypada na jedną głowę mieszkańca gminy, w porównaniu do ochroniarzy, pracowników służby zdrowia, nauczycieli itd. Wyjdzie żałosny wynik, i jeszcze trzeba tą sumę podzielić na dobę, przy tym uwzględnić dni wolne i urlopy dla policjantów.

  Dodam komentarz :

  Przeczytajcie informacje, które można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie w Internecie pod zakładką „Bezpieczeństwo” : „Policja, Twój dzielnicowy”

  http://www.trzebiatow.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&sub=11&menu=64&strona=1
  http://www.trzebiatow.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&sub=11&menu=284&strona=1

  Przeczytacie, że jest:

  Stan etatowy 24 policjantów: Komendant Komisariatu Policji i Z-ca Komendanta Komisariatu Policji, 10 policjantów służby kryminalnej – w tym technik kryminalistyki, 12 policjantów prewencji – z tego 4 dzielnicowych i 8 policjantów służby patrolowo-interwencyjnej. Dodatkowo na teren działania Komisariatu Policji w Trzebiatowie do służby delegowanych jest 2 policjantów Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.

  Dane o stanie etatowym policji trzebiatowskiej to czysta fikcja, w tym podane do publicznej wiadomości o dzielnicowych. A co na to pan Burmistrz Trzebiatowa, który odpowiada za porządek w gminie i opiniuje Komendanta Policji raz w roku. No właśnie. Na poziomie lokalnym najważniejszymi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo publiczne są gmina (Burmistrz) i powiat (Starosta).
  Może należy faktycznie zmienić rządzących naszą gminą Burmistrza Trzebiatowa i Komendanta Trzebiatowskiej Policji.

  • Facet co ty pitolisz? Co to za brednie, gdzie to wyczytałeś (podaj podstawę prawną) że burmistrz opiniuje komendanta policji raz do roku? Gdzie wyczytałeś, że na poziomie lokalnym najważniejszymi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo publiczne są gmina (Burmistrz) i powiat (Starosta)? Chętnie poczytam podstawę prawną tych bredni! Burmistrz to może co najwyżej (na podstawie Art.11 ust.1 ustawy o policji) „żądać od właściwego komendanta Policji przywrócenia stanu zgodnego z porządkiem prawnym lub podjęcia działań zapobiegających naruszeniu prawa, a także zmierzających do usunięcia zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego.” . I tyle koniec, kropka. A opiniować to sobie może, ale komendanta straży miejskiej, która mu podlega! Plujesz żałosny trolu na burmistrza i łżesz jak …. (nie przyrównam do psa, bo bym im zrobił krzywdę) , tylko po to żeby pluć.

   • Coś jest chyba na rzeczy, jeśli to Burmistrz ma też dbać o bezpieczeństwie, i oceniać pracę Komendanta Policji. Poszukałem w internecie i coś tam jest:

    Dz.U. 1990 Nr 30 poz. 179

    Ustawa z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji

    Art.3.
    Wojewoda oraz wójt (burmistrz, prezydent miasta) lub starosta sprawujący władzę administracji ogólnej oraz organy gminy, powiatu i samorządu województwa wykonują zadania w zakresie ochrony bezpieczeństwa lub porządku publicznego na zasadach określonych w ustawach. ……

    ….. Art.6d.
    1. Komendanta komisariatu Policji powołuje i odwołuje komendant powiatowy (miejski) Policji po zasięgnięciu opinii właściwego terytorialnie wójta
    (burmistrza lub prezydenta miasta) lub wójtów. Opiniowanie to nie dotyczy
    komendanta komisariatu specjalistycznego.
    2. Zastępców komendanta komisariatu Policji powołuje i odwołuje komendant powiatowy (miejski) Policji na wniosek komendanta komisariatu Policji.
    3. Na stanowisko komendanta komisariatu Policji i zastępcy komendanta komisariatu Policji powołuje się oficerów lub aspirantów Policji.
    4. W razie zwolnienia stanowiska komendanta komisariatu Policji, komendant powiatowy (miejski) Policji, do czasu powołania nowego komendanta,
    powierza, po zasięgnięciu opinii wójta (burmistrza lub prezydenta miasta) lub
    wójtów, pełnienie obowiązków komendanta komisariatu Policji, na okres nie
    dłuższy niż 3 miesiące, jednemu z jego zastępców, a w razie braku zastępców – innemu policjantowi.
    5. W razie czasowej niemożności sprawowania funkcji przez komendanta
    komisariatu Policji, komendant powiatowy (miejski) Policji, do czasu ustania
    przeszkody w sprawowaniu tej funkcji przez dotychczasowego komendanta,
    powierza pełnienie obowiązków komendanta komisariatu Policji jednemu z zastępców, a w razie braku zastępców – innemu policjantowi.

    itd.

    • I gdzie tu jest napisane, że burmistrz opiniuje komendanta policji raz do roku? Wyraźnie jest napisane, że powołuje się komendanta komisariatu policji po zasięgnięciu opinii wójta (burmistrza lub prezydenta miasta). Czyli opinia co do osoby komendanta przez burmistrza jest wyrażana wyłącznie przed powołaniem. Nie ocenia on jego pracy. Koniec kropka.

 4. TRZEBIATÓW JEST WIELKI !!! Oglądałem właśnie przed chwilą program w TVN i jestem szczęśliwy ,że tyle dobrego się o nas mówi , żyć nie umierać –moje kochane miasto , miasto słonia ,a raczej słoni co nim rządzą . Tak trzymać drodzy rajcy, tak trzymać !

 5. Jaka jest współpraca policji z burmistrzem aby wyeliminować handlarzy dopalaczy. Ktoś wie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.