środa, 23 Styczeń 2019
Home / GRYFICE / Przelej krew za Ojczyznę. Akcja oddawania krwi podczas Gry Miejskiej w Gryficach!

Przelej krew za Ojczyznę. Akcja oddawania krwi podczas Gry Miejskiej w Gryficach!

17 czerwca w niedzielę podczas kolejnej odsłony Gry Miejskiej będzie można oddać również krew. Akcja oddawania krwi ma związek z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Punkt poboru zostanie zorganizowany w Gryfickim Domu Kultury w godzinach od 12.00 – 16.00. Zbiórka organizowana wspólnie z Zachodniopomorską Szkoła Biznesu, Wydziałem Ekonomii i Pedagogiki w Gryficach oraz Gminą Gryfice.

W niedzielę centrum Gryfic po raz drugi zamieni się w wielką mapę do gry. Zagrać będzie mógł każdy, zupełnie za darmo.  Prócz gry, Plac Zwycięstwa zamieni się w wielkie centrum rozrywki, w którym nie zabraknie atrakcji dla młodszych i nieco starszych miłośników dobrej zabawy. Poszukiwanie skarbów czas zacząć! Organizatorem wydarzenia jest Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, Wydział Ekonomii i Pedagogiki w Gryficach oraz Gmina Gryfice. W wydarzenie zaangażowało się wiele instytucji samorządowych, w tym Gryficki Dom Kultury, Biblioteka Miejska oraz przedstawiciele gryfickich służb ratunkowych.

Fabuła tegorocznej rozgrywki została osadzona we wczesnych latach XIX wieku. Gracze wcielą się w rolę poszukiwaczy skarbu gryfickiego landrata von Wrichen’a (urzędnika administrującego powiatem), który tuż przed najazdem wojsk napoleońskich utracił wielki skarb pełen złota i kosztowności. Głównym podejrzanym jest jego sługa, który w niejasnych okolicznościach znika tuż przed samym zajęciem miasta przez Francuzów. Skarb nigdy nie opuścił Gryfic, więc wciąż jest nadzieja na jego odnalezienie. Mieszkańcy podczas swojej wędrówki będą odkrywać kolejne wskazówki prowadzące ich do poznania wielkiej tajemnicy.

Kto może zagrać? Podobnie jak w zeszłym roku, zagrać może każdy. Rodziny z dziećmi, grupy, pojedynczy gracze, młodzi i starsi miłośnicy przygód. Wystarczy się zarejestrować na stronie www.gryfickagramiejska.pl lub przyjść o godzinie 10:00 na Plac Zwycięstwa, by zapisać się przed startem. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rejestracji na stronie internetowej, co ułatwi odbiór pakietu startowego dla gracza i zmniejszy czas oczekiwania na rozpoczęcie rozgrywki. Warto także założyć wygodne buty-

Sprawdź także

Babcia i Dziadek najbliżsi naszym sercom! Jak żyją współcześni dziadkowie? Czy mają czas dla wnuków?

Babcia i dziadek najważniejsze osoby tuż obok rodziców w życiu dzieci. Dawniej oddani głównie opiece …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.