środa, 23 Styczeń 2019
Home / GRYFICE / Stan chorych zatrutych dopalaczami stabilny. Pierwsze osoby opuściły szpital. Wiemy co zażywały!

Stan chorych zatrutych dopalaczami stabilny. Pierwsze osoby opuściły szpital. Wiemy co zażywały!

Na oddziałach szpitala specjalistycznego MEDICAM w Gryficach wciąż przebywa ośmiu chorych zatrutych dopalaczami. Dwie osoby opuściły już gryficką placówkę, jedna została wypisana ze szpitala w Koszalinie. – Stan sześciu chorych jest dobry, stan dwóch średni, ale stabilny. Żaden z pacjentów nie wymaga już intensywnej opieki medycznej – tłumaczy Łukasz Szyntor, rzecznik gryfickiego szpitala. Wiemy już jaką substancję zażyli mieszkańcy Trzebiatowa.

To była walka na śmierć i życie. Lekarze opiekujący się pacjentami, którzy zostali przywiezieni w minionym tygodniu do szpitali w Gryficach, Kołobrzegu, Koszalinie i Szczecinie dali z siebie wszystko, by ratować chorych. – Medycy stanęli na wysokości zadania, sprostali naprawdę bardzo trudnym sytuacjom, w tej chwili żadna z osób nie wymaga intensywnej opieki medycznej – tłumaczy Łukasz Szyntor, rzecznik szpitala w Gryficach. – Dwie osoby opuściły już naszą placówkę, pozostali chorzy są w stanie dobrym i średnim, ale stabilnym, choć pozostaną jeszcze w szpitalu przez kilka dni – dodaje w rozmowie z reporterem Gryfickiego.info.

Wiemy już, co zażyli chorzy, którzy trafiali w ciężkich stanach do szpitala. Ataki duszności, niewydolność krążeniowa, wymioty, gwałtowne konwulsje tak silne, że kilka osób przez pierwszą dobę musiało zostać zapięte w pasy. Osoby zatrute przyjmowały dopalacz znany pod nazwą Hexsen – groźny psychostymulant. Dopalacz popularnie zwany „Henio” może wywołać zawał serca, udar mózgu, śpiączkę, niewydolność nerek, wątroby oraz doprowadzić do rozpadu mięśni (rabdomioliza), a po kilku dniach może doprowadzić nawet do niewydolności wielonarządowej i śmierci. – W tych badaniach potwierdziliśmy obecność środka psychoaktywnego. Jest to środek, który degeneracyjnie wpływa na centralny układ nerwowy, powoduje różnego rodzaju objawy psychotyczne, ale również uszkadza narządy wewnętrzne. (…) Popularnie określa się go mianem hexsen, w kręgach ludzi zainteresowanych mówią na niego „Henio”, wiele posiada nazw ale są to grupy heksoketonów – mówi dr n. med. Tadeusz Bednarek, ordynator oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu.

Jak dowiaduje się nieoficjalnie Gryfickie.info, zatrzymany Aleksander N. miał kupić dopalacz w sieci. Rozdał go  kilku osobom w ramach testu. Obdarowani mieli sprawdzić jak działa nowość. 18 – latek spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym. Ciąży na nim zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji. Grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności. Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną śmierci znalezionego w czwartek w rzece Redze 28 – letniego mężczyzny. Śledczy zlecili autopsję oraz badania toksykologiczne.

Gryfickie.info

Sprawdź także

Babcia i Dziadek najbliżsi naszym sercom! Jak żyją współcześni dziadkowie? Czy mają czas dla wnuków?

Babcia i dziadek najważniejsze osoby tuż obok rodziców w życiu dzieci. Dawniej oddani głównie opiece …

3 komentarze

 1. Ci „chorzy” ludzie a raczej testerzy powinni zapłacić za pobyt w szpitalu . .
  Maly detox im sie przydal , ale myślę ze to nie koniec ich rozrywki . Większość z nich sa grubo uzależnieni skoro zgadzają się na bycie testerami.
  Niech sie pukna w główki i zaczną brać odpowiedzialność , za to co biorą .
  Ci którzy biorą powinni być sądowo zabrani na leczenie uzależnień .
  Bo pewnie wrócą do tego wszystkiego =/ .
  Przykre , ale prawdziwe .

 2. Debil, no po prostu debil.
  Dawkowanie tego syfu (hexenu lub heksenu, a nie „hexsenu”, swoją drogą mówią na to syntetyczna kokaina) jest cztero-pięciokrotnie niższe od dawkowania innych dopalaczy podobnej kategorii, podobnych ketonów w formie „kryształu”, ale oddziałujących bardziej na serotoninę, niż dopaminę – inne nie są aż tak wyczerpujące/wyniszczające i schizogenne przy nadużywaniu.

  I sprawdziła sie moja teoria a propos miasteczkowego wanna be businessmana – ta substancja jest dużo tańsza od innych, a nie informując swoich kolegów co to jest, mógł ich bardziej oskubać, jednocześnie rzeczywiście narażając ich na niebezpieczeństwo (podobna sytuacja, jakby lokalny sklepikarz sprzedawał zanieczyszczoną wódkę aby oszczędzić, tutaj jednak dochodzi dodatkowo inny profil działania).
  W „testowanie” nie wierzę. To coś jest na rynku juz od daaaaawna, niestety.
  Wielki szacunek i podziękowania dla lekarzy i ratowników – być może dzięki nim ktoś dostał szansę, i teraz coś zmieni.

 3. Cypis feat szmitek

  Wjeżdza henio siema dziura lewa! śpiączki zawału nam trzeba barman wódkę mrozi Aleksander chciałby zarobić osiem latek to nie szkodzi

  jeśli palić to z bonga wtedy najlepsza bomba a jak sen ciebie szuka walnij heńka do kluka a jak kończysz robotę pobrudz swoj nosek

  bambam kapiszonie. brałbym to nawet na słomie w stajni u wujka krzyska gdzie sie podziala stara dobra krys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.