poniedziałek, 25 Marzec 2019
Home / KULTURA / 8 Wspaniałych spotkało się w Trzebiatowie. Gala Wielkiego Finału za nami. Zobacz zdjęcia

8 Wspaniałych spotkało się w Trzebiatowie. Gala Wielkiego Finału za nami. Zobacz zdjęcia

Już po raz 24 rozstrzygnięty został konkurs „8 Wspaniałych”, którego organizatorem jest Fundacja „Świat na tak”. Najwspanialsi młodzi ludzie w tym roku spotkali się w gminie Trzebiatów, a  wielka gala, w czasie której nagrodzeni zostali wolontariusze odbyła się w hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu.

Ponad dwustu młodych ludzi o wielkich sercach i wrażliwości przyjechało do Trzebiatowa. Wolontariusze – zgłoszeni do 24. edycji konkursu „8 wspaniałych” spotkali się, by wspólnie świętować, ale również integrować, zwiedzać najciekawsze zakątki gminy Trzebiatów. Od dwudziestu czterech lat Fundacja „Świat na tak” jest organizatorem ogólnopolskiego konkursu „8 wspaniałych”. Wszystko zaczęło się w Warszawie na Żoliborzu, a inspiracją do wyboru nazwy był western „Siedmiu Wspaniałych” którego bohaterowie przeciwstawiają się dyktatowi zła w małym meksykańskim miasteczku i zwyciężają. To proste przesłanie, które mówi jak niewiele potrzeba by zmieniać świat – stało się zaczynem akcji, która rozrosła się i na stałe wpisała w polski krajobraz wolontariatu.

Tegoroczny finał odbył się w hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu. Reprezentantką gminy Trzebiatów była Izabela Idzi, uczennica siódmej klasy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie. – To dla nas wielki zaszczyt, że możemy gościć tylu wspaniałych ludzi – podkreślił Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa. – Dla tych młodych ludzi przygotowaliśmy wiele atrakcji, chcemy im pokazać jak gościnna jest gmina Trzebiatów. Chcę podziękować pani Poseł Joannie Fabisiak, która zaufała nam i przyznała organizacje finału – dodał Domański. – To był bardzo wzruszający momenty kiedy pan Domański, w Gdańsku powiedział „tak”, to my zorganizujemy kolejny finał. To wielkie obciążenie dla tak małej gminy, ale cieszymy się, że tu jesteśmy – powiedziała Joanna Fabisiak, Poseł na Sejm RP, prezes Fundacji „Świat na tak”. Przed laty kiedy rodziła się idea konkursu moim zamiarem było aby pokazać młodym ludziom autorytety innych ludzi – dodała. W czasie mrzeżyńskiej gali zaszczytny tytuł Ambasadora fundacji otrzymała Bożena Górska, która od wielu lat związana jest z konkursem „8 wspaniałych”. Pani Bożena jest pracownikiem Referatu Oświaty w trzebiatowskim magistracie i była odpowiedzialna za organizację konkursu w Trzebiatowie.

Sprawdź także

I ślubuję Ci miłość, wierność. Medale Prezydenta RP z okazji 50 – lecia pożycia małżeńskiego

Dziesięć par z gminy Gryfice i Brojce odebrało z rąk burmistrza Medale Prezydenta RP za …

Jeden komentarz

  1. Krystyna Marszałek

    Serdeczne podziękowania od grupy ANANAS z Włocławka za wspaniałą organizację Gali oraz ciekawy program pobytu.Szczególne podziękowania za spływ kajakami rzeką Regą!!!Przejście Ścieżką Zmysłów dostarczyło nam niezapomnianych wrażeń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.