środa, 23 Styczeń 2019
Home / POWIAT / Trzy miesiące aresztu tymczasowego dla 18 – latka, który miał handlować dopalaczami. W szpitalach dwadzieścia osób

Trzy miesiące aresztu tymczasowego dla 18 – latka, który miał handlować dopalaczami. W szpitalach dwadzieścia osób

Sąd Rejonowy w Gryficach zdecydował o zastosowaniu aresztu tymczasowego wobec zatrzymanego we wtorek 18 – latka z Trzebiatowa, tym samym przychylił się wniosku gryfickiej prokuratury w tej sprawie. – Sąd podzielił stanowisko prokuratury, że istnieje realne zagrożenie utrudniania przez podejrzanego postępowania, z uwagi na obawę matactwa i ukrywania się przed organami prowadzącymi postępowanie – mówiła chwilę po zakończonym posiedzeniu Anna Brzózka, zastępca Prokuratora Rejonowego w Gryficach.

Przypomnijmy, Aleksander N., mieszkaniec Trzebiatowa został zatrzymany we wtorek, 5 czerwca. Postawiono mu zarzut sprowadzenia  niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji. Jak dowiaduje się Gryfickie.info dzień w którym trafił do policyjnego aresztu, był dniem jego 18 urodzin. Wcześniej nie był notowany przez policję. Choć od kilku lat miał doświadczenia z różnego rodzaju używkami. Jak mówią nasi informatorzy chłopak już jako nastolatek palił marihuanę i brał „kryształ”/pochodna metamfetaminy, może zawierać toksyczne substancje nieznane pochodzenia podobne/. Od kiedy zaczął sprzedawać dopalacze nie wiadomo. – Już w gimnazjum miał problemy z alkoholem, śmieszny był, wesoły, lubiany przez ziomków, ale nie do zatrzymania. Nie było nad nim kontroli – mówią nasi rozmówcy z Trzebiatowa.

Tymczasem jak wynika z najnowszych informacji, liczba osób które zażywały szkodliwe substancje psychoaktywne wzrosła do dwudziestu. Kolejne trzy osoby trafiły do szpitali w Szczecinie i Koszalinie, gdzie przewieziono parę nastolatków, która straciła przytomność po zażyciu narkotyku. Śledczy wciąż nie wiedzą, co dokładnie zawierały dopalacze. Czekają na badania toksykologiczne i biochemiczne. W ciężkim stanie są nadal dwie osoby, które nie odzyskały przytomności. To 20 – latka z Trzebiatowa i jej 18 – letni kuzyn. Obydwoje zażyli substancję u siebie w domu, towarzyszyła im 18 – letnia dziewczyna chłopaka, która również we wtorek trafiła do gryfickiego szpitala. Jej stan lekarze oceniali jako najlepszy. Miała już opuścić szpital.

W czwartek przed południem zebrał się sztab kryzysowy w Trzebiatowie, na którym spotkali się dyrektorzy szkół, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Gryficach a także Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie. Obecny był burmistrza, pracownicy OPS, przedstawiciele kuratorium, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szczecinie i w Gryficach. – Pokłosiem naszego spotkania były warsztaty z terapeutami, jakie odbyły się w czwartek we wszystkich szkołach, kolejne odbędą się jeszcze w piątek – tłumaczy Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa.

Gryfickie.info

Sprawdź także

Samochód osobowy uderzył w słup, po tym jak inny pojazd wymusił pierwszeństwo na rondzie

Kilka minut po godzinie 19.00 doszło do wypadku na rondzie przy ul. Kołobrzeskiej. W jadące …

29 komentarzy

 1. Super, proponuję jeszcze mszę odprawić no i gusła jakieś. Potem sporządzić raporty, meldunki, zestawienia –
  ” Dzięki naszej usilnej i wytężonej pracy zapobiegliśmy” lub „Pomimo naszej usilnej i wytężonej pracy nie zapobiegliśmy” ładnie brzmi i oko cieszy. A tego 18 letniego gangstera Policja niech zastrzeli przy próbie ucieczki. Ludzie mamy XXI wiek i takie jaja „władze” sobie robią.

  • Z tego co wiem to od paru lat robia lekcje i wyklady na temat dopalaczy w szkole i to nic nie daje ….predzej im mowicie o takich rzeczach ate dzieci chca tego sprobowac …..znajdzcie moze jakies rozwiazanie dla mlodzierzy ….jakies dodadkowe zarobki bo to wszystko jest dla pieniedzy…pozdrawiam…

  • Więc co według Ciebie należało by zrobić? Tylko krytyka?

  • Jeszcze niczego mu nie udowodnili a wy ludzie już go hejtujecie moim zdaniem nie powinno traktować się ludzi z góry ale tak jak widać „są ludzie i parapety” najpierw należy poznać sytuacje tej osoby a później się wypowiadać wasze zachowanie jest poniżej krytyki i nie oszukujmy się bardzo żałosne … jeśli nawet to sprzedawał to nie znaczy ze powinni go zastrzelić bo każdy popełnia błędy i on może się trochę pogubił ale z drugiej strony gdyby ci ludzie nie chcieli to by nie brali… ludzie zrozumcie to ze jeśli jest popyt to jest podaż jeśli ludzie by tego nie chcieli to nie byłoby to dostępne na rynku 👌 Pozdrawiam

 2. Nie chodzi tu o krytykę ale racjonalne podejście do sprawy. Pogadanki były, są i będą ale nie bardzo wyciągana są konsekwencje. Wszyscy wiedzą gdzie to gó…..no kupić tylko policja jest zawsze zaskoczona…..Czy naprawdę chce się zniwelować problem czy stara się go nie zauważyć.

 3. Policja miała tyle czasu żeby coś z tym zrobić i co ??
  Nic nie robili bo się im nie chciało mimo że sygnały były !!
  Siedzą na stołkach i nic nie robią a handel w Trzebiatowie kwitnie !!!

 4. Złapali płotkę od dilowania, a gdzie dostawcy i producenci?

 5. Należy piętnować dilerów i powiadamiać odpowiednie służby. To jest mała społeczność i wszyscy o wszystkich wiedzą .Brak tolerancji i wysokie kary dla DILERÓW !!! Policja też niech się weźmie do pracy a nie przymyka oczy !!!

 6. Mieszkaniec i podatnik

  Kto i kiedy robił próby legitymowania gówniarzy w godzinach nocnych ? Ile to razy Trzebiatowska policja zrobiła naloty na meliny ? Czy policja boi się w godzinach nocnych , i nie tylko nocnych wchodzić do pomieszczeń , ,, udostępnianych ” przez miasto dla lumpów ? A ile to kasy kosztuje miasto utrzymanie Straży Miejskiej ? Lepiej tę kasę przeznaczyc na dwóch dodatkowych gliniarzy o prawidłowej budowie , którzy pieszo i na rowerach będą patrolować to parszywe miasto . Każdy kto ma w otoczeniu ćpunów , powinien informować gliniarzy a ci przy pomocy łomów niech wkraczają ostro , łamią drzwi , rzucają na glebę . Wszystkie samochody nocą powinny być kontrolowane i obwąchiwane przez psy . Jest to możliwe do zrealizowania ? Stworzono sprzyjający klimat to i są ofiary .

  • Widziałam wyniki pracy za zeszły rok straży i policji i to co zrobiło czterech panòw z tej formacji powinno zawstydzić służbę państwową . Jako radna wolałabym jednak straż bo jest konsekwentna w działaniach i bardziej restrykcyjna i przez to bardziej znienawidzona co niestety jest efektem konsekwencji o jaką nam chodzi. Może wgrajmy policjantom ich system operacyjny to zrozumieniem,że to nie plebiscyt życzliwości a walka ze złem. Proszę otwarcie pytać o namacalne efekty pracy i dopiero oceniać formację.

   • Przeczytajcie informacje, które można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie w Internecie pod zakładką „Bezpieczeństwo” : „Policja, Twój dzielnicowy”

    http://www.trzebiatow.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&sub=11&menu=64&strona=1
    http://www.trzebiatow.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&sub=11&menu=284&strona=1

    Przeczytacie, że jest:

    Stan etatowy 24 policjantów: Komendant Komisariatu Policji i Z-ca Komendanta Komisariatu Policji, 10 policjantów służby kryminalnej – w tym technik kryminalistyki, 12 policjantów prewencji – z tego 4 dzielnicowych i 8 policjantów służby patrolowo-interwencyjnej. Dodatkowo na teren działania Komisariatu Policji w Trzebiatowie do służby delegowanych jest 2 policjantów Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.

    Dane o stanie etatowym policji trzebiatowskiej to czysta fikcja, w tym podane do publicznej wiadomości o dzielnicowych. A co na to pan Burmistrz Trzebiatowa, który odpowiada za porządek w gminie i opiniuje Komendanta Policji raz w roku. No właśnie. Na poziomie lokalnym najważniejszymi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo publiczne są gmina (Burmistrz) i powiat (Starosta).
    Może należy faktycznie zmienić rządzących naszą gminą Burmistrza Trzebiatowa i Komendanta Trzebiatowskiej Policji.

 7. Pali się, pali się- gasimy pożar!Na jak długo tydzień ,dwa, miesiąc.Może należałoby zacząć myśleć perspektywicznie, rośnie młode pokolenie,szkoły są przeludnione,brak sensownego myślenia.Zobaczcie co się stało ? Powołano sztab kryzysowy – pięknie,tylko zabrakło w nim przede wszystkim rodziców,mieszkańców Trzebiatowa .

 8. wpuścić psy policyjne do szkoły w czasie zajęć lekcyjnych żeby przetrzepali plecaki. Niezapowiedzianie.

  • Przepisy prawa nie pozwalają. A poza tym potrzebna jest na to zgoda rodziców bo dzieci nieletnie

  • Najpopularniejszych (poza MJ) rzeczy Szarik niestety raczej nie wyczuje ani ketonów, ani syntetycznej MJ.

   Ok, zawsze można postraszyć:) Pytanie co wtedy jeśli coś znajdą, i mam tu na myśli dopalacz nieuwzględniony w ustawie, co czyni go legalnym w posiadaniu.
   Wystarczy przeciętnie zdolny prawnik i nici ze sprawy, bo młody przyniósł tylko środki czystości do LCD, albo sole do kąpieli, i to w niewielkiej ilości ;x
   …a policja tylko sie tylko skompromituje…

 9. Przepisy prawa nie pozwalają. A poza tym potrzebna jest na to zgoda rodziców bo dzieci nieletnie

  • Skądże. Mogą wbić, jeśli tylko tą wizytę dobrze uzasadnią.
   A dzisiaj w Trzebiatowie nikt (o czystych intencjach i zamiarach) nie ośmieliłby sie raczej twierdzić, ze uzasadnionych powodów nie mają.

 10. Jeśli coś znajdą , to gówniarz będzie na cenzurowanym, dowie się nieudolny rodzic , otoczenie ,szkoła . Jak ziemy w tej sprawie robić jest zagrożenie , trzeba i środki nadzwyczajne użyć . Na kontrolowanie plecaków nie potrzeba nakazu prokuratora, wystarczy, że jest podejrzenie. A kamerki mobilne to policja posiada? Już nawet leśniczy je ma . Pomagajmy policji ale ją nie wyręczajmy. Jeśli nie dają rady , trzeba ich wspomóc z zewnątrz . Co w tej sprawie robi minister MSW ? Jeśli nic nie będziemy robić , jutro nie wyjdziemy na ulicę .Trzeba z okien wywiesić czarne flagi , niech turyści wiedza , że społeczeństwo Trzebiatowa tego nie akceptuje.

 11. Kale** jesteśmy z tobą.. Do zoba za 10 lat

 12. Oluś miał zawsze problem, ale tylko jedna osoba w gimnazjum mówiła o tym głośno i zapłaciła wysoką cenę / bovpedagog i władze tego nie widziały

 13. Oluś zawsze miał problemy, ale nikt zwładz gimnazjum i pedagogów tego nie widział bo uważali że problemu nie ma

  • ten "gorszy" rodzic

   Nie widział problemu, bo widzieć nie chciał. Niemal wszyscy wiedzą, że od kliku lat w gimnazjum młodzież ma kontakt z dopalaczami, kryształki były tam znane i obecne od dobrych 5-6 lat. I nie wiedzieć czemu, z uporem maniaka lub w imię fałszywie pojmowanego dobrego wizerunku szkoły, jak mantrę powtarzano, że na terenie szkoły problemu nie ma. Tak jest wygodniej, nie trzeba się angażować ani brać odpowiedzialności. A od ilu to już lat próbuje się wyrobić błędne przekonanie, że szkoła jest tylko od nauczania, a nie od wychowania – wbrew Prawu oświatowemu, ale to już rola organu prowadzącego, żeby egzekwować od szkół wypełnianie roli wychowawczej i wspomagania przez szkołę wychowawczej roli rodziny.
   I dlatego, m.in., dobrze się stało, że wygaszone zostanie gimnazjum, gdyż szkoła podstawowa – na trochę innym gruncie, z większym zaangażowaniem, większym wyczuleniem i kontrolą – lepiej realizowała ten obowiązek.

   • już po gimnazjum

    Jedno pokolenie ,bo tak można liczyć to młodzi ludzie którzy przeszli przez Gimnazjum. Powiedzcie koleżanki i koledzy absolwenci trzebiatowskiego gimnazjum-ile wciskano Wam do głów informacji, ile przeprowadzono zajęć,spotkań dotyczących używek,narkotyków a w końcu, kiedy się pojawiły- dopalaczy ?Przypomnijcie sobie tzw. wywiadówki z Rodzicami którzy zapraszani na spotkania mówili – nas to nie dotyczy… Pokory…

 14. Mądralińscy się odezwali. Przecież nikt na siłę nie wkładał tym „pokrzywdzonym inaczej” dopalaczy do ust. Uważam, że teraz ci co brali zakazane środki – dopalacze, itp., powinni ponieść koszy przejazdu karetek pogotowia, leczenia i inne tam. Przecież te osoby na pewno musiały wiedzieć, że biorą zakazane wbrew prawu środki. Teraz winę zwala się na policję, na komendanta policji,czysta hipokryzja. A skąd wziąć tylu policjantów do pilnowania porządku. Czy wy ludzie wiecie ilu policjantów przypada na jedną głowę mieszkańca gminy, w porównaniu do ochroniarzy, pracowników służby zdrowia, nauczycieli itd. Wyjdzie żałosny wynik, i jeszcze trzeba tą sumę podzielić na dobę, przy tym uwzględnić dni wolne i urlopy dla policjantów.

 15. Proponuję aby radni nocą patrolowali ulicę , bo w tej chwili niektórzy z nich , patrolują ciucholand pod Ratuszową .

 16. Wczoraj Gabin żandarmeria i straz graniczna zaorala. Nareszcie

 17. Przeczytajcie informacje, które można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie w Internecie pod zakładką „Bezpieczeństwo” : „Policja, Twój dzielnicowy”

  http://www.trzebiatow.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&sub=11&menu=64&strona=1
  http://www.trzebiatow.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&sub=11&menu=284&strona=1

  Przeczytacie, że jest:

  Stan etatowy 24 policjantów: Komendant Komisariatu Policji i Z-ca Komendanta Komisariatu Policji, 10 policjantów służby kryminalnej – w tym technik kryminalistyki, 12 policjantów prewencji – z tego 4 dzielnicowych i 8 policjantów służby patrolowo-interwencyjnej. Dodatkowo na teren działania Komisariatu Policji w Trzebiatowie do służby delegowanych jest 2 policjantów Referatu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.

  Dane o stanie etatowym policji trzebiatowskiej to czysta fikcja, w tym podane do publicznej wiadomości o dzielnicowych. A co na to pan Burmistrz Trzebiatowa, który odpowiada za porządek w gminie i opiniuje Komendanta Policji raz w roku. No właśnie. Na poziomie lokalnym najważniejszymi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo publiczne są gmina (Burmistrz) i powiat (Starosta).
  Może należy faktycznie zmienić rządzących naszą gminą Burmistrza Trzebiatowa i Komendanta Trzebiatowskiej Policji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.