środa, 23 Styczeń 2019
Home / POWIAT / Kolejne trzy przypadki zatrucia dopalaczami! Najmłodsza osoba ma 14 lat! Lekarze ostrzegają o śmiertelnym zagrożeniu

Kolejne trzy przypadki zatrucia dopalaczami! Najmłodsza osoba ma 14 lat! Lekarze ostrzegają o śmiertelnym zagrożeniu

Sprawdź także

Samochód osobowy uderzył w słup, po tym jak inny pojazd wymusił pierwszeństwo na rondzie

Kilka minut po godzinie 19.00 doszło do wypadku na rondzie przy ul. Kołobrzeskiej. W jadące …

11 komentarzy

 1. Brawo dopiero teraz kiedy stała się tragedi ktoś się tym zainteresował . W szkole rozmowy pedagodzy itp śmiechu warte . Od dobrych 4 lat narkotyki stały się tak popularne że łatwiej było kupić kryształ niż piwo w sklepie . Policja Trzebiatowska też nic nie robiła nawet pewnie nie widzą gdzie wszystkie dzieciaki siadza i cpaja czy piją . Np. stara przychodnia główna siedziba , baszta kaszana w głąb murów . Brak słów . A Trzebiatowskie gimnazjum ? Nigdy przez okres mojej nauki nie było rozmów uświadamiających na temat narkotow . A już nie wspomnę że nawet nauczycieli dzieci same brały narkotyki .

 2. prokurator to powinien zajac sie komedantem i calym komisariatem.to jest smiech na sali ze wszyscy wszystko wiedza a nikt nic nie robi

 3. „Metamfetamina – jak mówią o niej – gorsza siostra amfetaminy sieje spustoszenie wśród nastolatków i dorosłych. Dostępna i bardzo tania, tzw. półkę, czyli pół grama można kupić za około 30 złotych.”

  Nie ma możliwości, żeby dostała pani metamfetaminę po 30zl za gram, a już na pewno nie jako ostatnie ogniwo łańcucha dystrybucji w jakimś Trzebiatowie. Czarnorynkowe ceny tego preparatu to 150-200zl (przynajmniej dwa lata temu), a i z dostępnością nie było tak kolorowo. To o czym pani pisze to zwykłe dopalacze stymulanty/euforyki, których nazw z oczywistych powodów tutaj nie przytoczę.
  Natomiast na pierwszy rzut oka nie wydaje mi sie, żeby to „kryształ” był tu winny zatruciom.

  „Nasi informatorzy mówią również o marihuanie, która mogła być wzmocniona jakimiś nieznanymi środkami chemicznymi.”

  Chodzi o tak zwaną syntetyczną marihuanę, maczaną. Wygląda i pachnie w miarę podobnie do prawdziwej, ale po pierwsze, profil działania jest nieco inny, na pewno dużo częściej doprowadza do psychoz i trudności z oddychaniem, po drugie, działa duuużo mocniej/intensywniej niż marihuana – podczas gdy prawdziwej marihuany można spalić grama i nic się (raczej) nie stanie, tak tutaj wystarczą trzy mocniejsze zaciągnięcia i człowiek jest zwalony z nóg/ekstremalnie pobudzony. Po trzecie cena – podczas gdy maryśkę w hurcie trzebiatowski mafiozo nie dostanie taniej niż 20-23zl za gram(chyba, że bawi się w swoją plantację, ale myślę że winny zatruciom 18 latek to nie ten kaliber), tak wspomiana maczana to już koszt MAX. 10zl za gram.
  Teraz niech lokalny biznesmen oszukuje, że ma maryśkę, a w rzeczywistości wciska ludziom maczanke, po cenie, oczywiście, jak za maryśkę.
  Nieszczęście gwarantowane, bo nikt się pewnie nie spodziewa niespodzianki- palą maczane jak marysie, i potem im odwala, wręcz ledwo uchodzą z życiem.
  Ale diler-idiota swój zysk, z różnicy cen, może miał:)

 4. Wcale mi nie żal tych pustaków. Tyle sie gada o tym gównie a oni dale ćpają nie wiadomo co i skąd. Dobrze im tak. Może inni pójdą po rozum do glowy.

 5. Mieszkaniec nr 69

  Wszyscy się dziwią, że policja w Trzebiatowie nie ogarnia, a co po niektórych polismenów pamiętam jak byłem mały, że sami odpierdalali na moim osiedlu, także o czym wgl gadka teraz??.. Kiedyś wracając do szkoły po przerwie dostałem mandat 100zł za wyrzucenia papierka po gumie do żucia, kolega 200zł za palenie w miejscu „publicznym” a za garażami kawałek dalej ponad 10 osób chlało i o jakiejś bójce była mowa. Zero jakiegokolwiek szacunku..

 6. Najbardziej nad sobą powinni zastanowić się rodzice tych dzieci, ta sprawa tylko pokazuje patologię panującą w tym mieście, wszystkie problemy zaczynają się w domu, jeśli tam nie ma dobrych wzorców to tak się to później kończy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.