Home / POWIAT / Nowa przestrzeń do wypoczynku w Hotelu Zalewski w Mrzeżynie

Nowa przestrzeń do wypoczynku w Hotelu Zalewski w Mrzeżynie

W czerwcu 2019 roku pierwsi goście będą mogli skorzystać z atrakcji w Aquaparku powstającym przy czterogwiazdkowym Hotelu Zalewski, którego budowa idzie pełną parą. Już dziś z ziemi wyłania się zarys bryły przyszłego obiektu, zaprojektowanego w minimalistyczny i elegancki sposób z użyciem dużej ilości szkła. – To będzie nowy wymiar wypoczynku – zapowiada Janusza Zalewski, prezes KONSORCJUM SANDRA SPA.

Budowa przyciąga turystów

Położony w otulinie sosnowego lasu, z szumiącym morzem w tle, tuż przy nowo budowanej promenadzie – Hotel Zalewski w Mrzeżynie stanie się miejscem, w którym wypoczynek będziemy definiować w nowych kategoriach. W imponującej bryle ze szkła, stali i drewna powstanie prócz komfortowej bazy hotelowej, centrum biznesowe a także nowoczesny Aquapark. Pierwszy po wschodniej stronie wybrzeża Powiatu Gryfickiego. Czterogwiazdkowy obiekt na blisko pięćset miejsc noclegowych, podzielony będzie na strefę rodzinną i biznesową. Część basenowa zostanie oddana do użytku już w czerwcu 2019 roku. – Jeśli chodzi o budowę Aquaparku kończymy etap prac podziemnych. W najbliższym czasie będzie zalewany strop. Stan surowy powinien być gotowy do końca lipca. We wrześniu część basenowa będzie zamknięta dachem i stolarką okienną. Od października ruszamy z pracami wykończeniowymi – tłumaczy Janusz Zalewski, prezes Konsorcjum SANDRA SPA a także szef spółki córki SANDRA BIS, która buduje obiekt w Mrzeżynie. Podobnie jak w Wodnym Parku Rozrywki przy Sandrze w Pogorzelicy, w Hotelu Zalewski powstanie kompleks basenów z pełnowymiarowym basenem sportowym o długości 25 metrów, basenem – boiskiem z torem przeszkód dla dzieci i dorosłych, strefą rekreacyjną i Wellness, basenem – rzeką. Do tego zaprojektowano dwa kąpieliska – baseny zewnętrzne oraz wodny plac zabaw dla dzieci. W Hotelu Zalewski powstanie również centrum SPA z gabinetami zabiegowymi oraz infrastrukturą towarzyszącą, w której swoją przestrzeń znajdą m.in. usługi gastronomiczne, handlowe czy biznesowe. – Zarówno nasi goście jak i mieszkańcy z ciekawością obserwują to spektakularne przedsięwzięcie. Na naszych oczach rośnie obiekt marzeń, na który czekamy z niecierpliwością – mówił podczas jednego ze spotkań na budowie Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa.

Nowa jakość wypoczynku

Przystępując do projektowania Hotelu Zalewski – Krzysztof Słomiany i Daniel Strzeszewski właściciele firmy TUES wiedzieli, że muszą tak narysować bryłę, by idealnie wpisywała się malowniczą panoramę, gdzie powstanie wyjątkowe miejsce do wypoczynku. Duża ilość przeszkleń ma wypełnić wnętrza światłem, którym „karmić” się będą goście o każdej porze dnia. Drewniane detale wykończeniowe będą naturalnym odbiciem sosnowej otuliny, która okrywa hotel z każdej niemal strony. – Często mówię, że to obiekt na miarę XXI wieku czy obiekt marzeń. Z pewnością realizując ten projekt w tym czasie i miejscu wspólnie z całym zespołem ludzi, którzy pracują przy tej budowie mamy poczucie, że tworzy się miejsce, w którym słowo „wypoczynek” nabierze zupełnie innego charakteru. Wyjątkowe położenie działki, na której powstaje hotel, bliskie sąsiedztwo morza i powstająca tu promenada do aktywnego wypoczynku sprawiają, że Hotel Zalewski będzie wyjątkowym miejscem, które mam nadzieję, będzie animować przestrzeń Mrzeżyna i napędzać koniunkturę również dla innych obiektów turystycznych – dodaje Janusz Zalewski w rozmowie z reporterem Pulsu.

Puls Miasta/Gryfickie.info

DCIM100MEDIADJI_0254.JPG
DCIM100MEDIADJI_0245.JPG

Sprawdź także

Mistrzostwa Polski Młodziczek w unihokeju rozegrane zostaną w Mrzeżynie

W najbliższy piątek w hali MCS rozpocznie się prawdziwe święto unihokeja. Przez trzy dni o …

7 komentarzy

  1. W Mrzeżynie budują w Trzebiatowie rujnują ! Idę z córką w niedzielę nad Regą koło baszty , a tu nagle słyszę jak z budynku , w którym mieszkała kierowniczka szkoły , gdy do niej chodziła moja mama , lecą dachówki i dochodzą z dachu jakieś głosy , aż strach tamtędy przechodzić . Przechodząc bliżej zauważyłam powybijane szyby , ot gospodarka ! A burmistrz wypłatę pewnie na czas otrzymał , cała jego świta pewnie też . Czy nie można było tego komuś przydzielić ?

  2. Cendrowski Paweł

    Malownicza panorama to tam była zanim panowie usiedli do deski kreslarskiej a inni wydali zgody…panorama pozostala ale juz nie malownicza.Dziękuję (ironicznie) lokalnym Włodarzą i decydentom za zgody na wycinke tej wspanialej czesci lasu i niwelacje terenu.Zastanawia mnie kwestia, czy tej inwestycji w kontekscie chociaz by gospodarki zasobami leśnymi nie mozna bylo zrealizować na terenie miejscowości Rogowo,gdzie znajduja sie obszary pozbawione drzewostanu, np.obszar po strzelnicy wojskowej, tereny pogarazowe na lewo od blokow mieszkalnych.

    • Wszystko ładnie i pięknie, tyle tylko, że tereny w Rogowie o których piszesz, nigdy nie należały i nie należą do gminy. Po wyjściu stamtąd wojska, już dawno Agencja Mienia Wojskowego sprzedała je prywatnym właścicielom (z lasami włącznie) i jakoś nikt z nich nie kwapi się (poza Burco, które buduje hotel na byłym kotwicowisku wodnosamolotów) ani do budowy czegokolwiek ani do sprzedaży komukolwiek. Również tereny pogarażowe, na lewo od bloków mieszkalnych w Rogowie, nie należały i nie należą do gminy.Zanim zaczniesz cokolwiek zarzucać, warto popytać.

  3. Na wjeździe od Gryfic stoi sóń, zimą piękny biały (po zmroku) teraz wyleniały, łysiejący – turysta widzi i co myślii – bida z nędzą tutaj żywot pędzą. Poinno jeszcze tam być zdjęcie Burmistrza. Takie 150 cm na 200 m tak by było wiadomo kto jest ojcem trzebiatoskich sukcesów.

  4. Anno , pewnie piszesz o ul. Zielonej i to Zielonej aż do bólu ! Budynek Zielona 2 , to rumowisko i przystanek na poczęstunek , różnego miejscowego elementu , od dłuższego czasu omijamy wieczorem tę ulicę . Jak podejdziesz bliżej , to zobaczysz powyrywane kable , okna, i drzwi do piwnicy ,nawet starą pompę wykręcili . Jakiś czas temu wyprowadzili lokatorów , w porę nie sprzedali i jest ruina za rozbiórkę której trzeba zapłacić kupę kasy . Nigdy nocą nie chodzimy tą ulica , policja chyba też . Wczoraj wykosili trawę i ruinę widać w pełnej krasie . Jeszcze raz trzeba aby ktoś z baszty pieprznął misę z kaszą ino na łby decydentów , może zostawią zabawę w zarządzanie i czmychną gdzie pieprz rośnie – tak jak przed wiekami skradający się wrogowie .

  5. Tragedia. Ostatni raz przyjedziemy do Mrzeżyna (a byliśmy co roku). I to tylko dlatego, że mamy wykupiony pobyt. W następnym roku trzeba będzie poszukać innej miejscówki. Szkoda…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.