piątek, 19 Lipiec 2019
Home / GRYFICE / Tydzień bibliotek oraz wielkie świętowanie Jubileuszu 70 – lecia placówki w Gryficach za nami

Tydzień bibliotek oraz wielkie świętowanie Jubileuszu 70 – lecia placówki w Gryficach za nami

Piątkowymi koncertami oraz jubileuszową galą zakończył się tegoroczny „Tydzień Bibliotek”, w trakcie którego Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach świętowała Jubileusz 70 – lecia.

To było wyjątkowe siedem dni w życiu Gryfic, które rozpoczęły się poniedziałkowym biciem Rekordu Guinessa w czytaniu legendy miejskiej.  We wtorek uczniowie pisali wielkie dyktando. W środę w bibliotece gościł znany dziennikarz radiowy i telewizyjny – Tomasz Sekielski. Tydzień Bibliotek oraz świętowanie Jubileuszu 70 – lecia zakończyły I Gryfickie spotkania z poezją, podczas których wystąpili artyści z „Federacji Bardów Lubelskich” oraz Jerzy Filar z zespołem „U studni”. W naszej kawiarence poetyckiej zasiedli Dorota Schrammek, Monika Warda – Saran, ks. Piotr Śliżewski oraz Krzysztof Wilczyński. Był tort i wspólna zabawa. Zanim jednak wybrzmiały echa jubileuszu wręczono odznaczenia dla pracowników biblioteki. W gronie uhonorowanych znalazła się Irena Szczakowska, która otrzymała tytuł „Bibliotekarza Roku MBP w Gryficach”.

Gryfickie.info/ fot. KW

 

Sprawdź także

Chłopcy z zabawkami zaprezentują się w Gryficach

Czwarty koncert w ramach „Gryfickiego Lata Muzycznego” odbędzie się 21 lipca o godzinie 17:00 w …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.