wtorek, 21 Styczeń 2020
Home / GRYFICE / Strefa ekonomiczna magnes dla biznesu. We wtorek konferencja podsumowująca prace związane z budową strefy

Strefa ekonomiczna magnes dla biznesu. We wtorek konferencja podsumowująca prace związane z budową strefy

Prace budowlane na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gryficach już domknięte. Zakończono uzbrajanie ostatniego z obszarów tzw. strefę C „Przy Redze”. W styczniu 2017 roku gryfickie tereny inwestycyjne zostały włączone do Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. We wtorek, 15 maja w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu odbędzie się konferencja zamykająca realizację prac związanych z budową SEE w Gryficach.

To świetny start

Zwolnienia z podatku od nieruchomości, ulga w podatku CIT lub od dwuletnich kosztów pracy w przedziale  od 35 do 50%, a także opieka indywidualna dla każdego inwestora, który zdecyduje się swoją przyszłość związać ze Specjalną Strefą Ekonomiczną w Gryficach. W styczniu 2017 roku gmina Gryfice została włączona do Kostrzyńsko – Słubickiej SSE. Od tego czasu uzbrojono ponad 17 hektarów terenów, przeznaczonych pod inwestycje. Gmina skorzystała z środków unijnych, które pozwoliły zaopatrzyć działki we wszystko, czego będą potrzebować przedsiębiorcy. Tereny są uzbrojone w gaz, energię elektryczną, wodę, linię telefoniczną, kanalizację sanitarną i deszczową. Wybudowano nową, wewnętrzną drogę w obszarze strefy, skomunikowaną z trasą dojazdową. Tereny, które zostały włączone do SEE to trzy obszary przygotowane pod różne przedsięwzięcia biznesowe. Strefa A tzw. przy kolei zlokalizowana jest po wschodniej stronie linii kolejowej na północnym wyjeździe z miasta. Znajduje się tu aż trzydzieści działek, na których można prowadzić działalność o znacznych obciążeniach środowiskowych. Strefa B położona jest  przy lesie po zachodniej stronie ulicy Piłsudskiego. W jej bezpośrednim sąsiedztwie działają obiekty o charakterze handlowym w tym hurtownie budowlane, stąd duże ułatwienie dla przyszłego inwestora jeśli chodzi o zaopatrzenie materiałowe. Strefa C „Przy Redze” znajduje się po wschodniej stronie ulicy Piłsudskiego, pomiędzy tą ulicą a rzeką Regą właśnie.

Duża konkurencja

Trzeba mieć świadomość, że choć walka o włączenie Gryfic do SEE, trwająca kilka lat miała głęboki sens, to gmina nie jest jedynym samorządem, który oferuje preferencyjne warunki dla inwestorów. Dużą konkurencją jest choćby SEE w Goleniowie, które z uwagi na swoje bezpośrednie sąsiedztwo ze Szczecinem oraz krajową szóstką jest w ostatnich latach chętnie wybieranym miejscem przez inwestorów. W ostatnim rzucie włączania kolejnych obszarów, do SEE dostał się zlokalizowany pod sąsiedzku samorząd w Płotach, który także oferuje tereny pod inwestycje. Bez wątpienia włączenie do SSE jest szansą dla gmin, które stają się bardziej konkurencyjne i mogę zaoferować inwestorowi pakiet w pełni dostosowany do oczekiwań.n- Oferujmy bardzo atrakcyjne ceny terenów. A także wszystkie przywileje i ulgi dla przedsiębiorców wynikają z przynależności do SEE. Mowa tu o zwolnieniu z podatku od nieruchomości, a także w ramach Pomocy Publicznej uldze podatkowej w podatku CIT lub od dwuletnich kosztów pracy w przedziale  od 35 do 50%. W ubiegłym roku w strefie pojawił się jeden zakład, zajmujący się przetwórstwem drzewnym – dodaje burmistrz Andrzej Szczygieł.

 

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Województwa Zachodniopomorskiego, Kostrzyńsko – Słubicka SSE, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie, Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców a także urząd Miasta i Gminy Gryfice zapraszają na konferencję zamykającą realizację prac związanych z budową SEE w Gryficach. Konferencja rozpocznie się w siedzibie ZSB przy ul. Piłsudskiego 34 we wtorek – 15 maja od godziny 11.00. Konsultanci będą do dyspozycji przedsiębiorców od godziny 10.30 – 13.00.

Puls Miasta/Gryfickie.info

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.