Home / GRYFICE / Strefa ekonomiczna magnes dla biznesu. We wtorek konferencja podsumowująca prace związane z budową strefy

Strefa ekonomiczna magnes dla biznesu. We wtorek konferencja podsumowująca prace związane z budową strefy

Prace budowlane na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gryficach już domknięte. Zakończono uzbrajanie ostatniego z obszarów tzw. strefę C „Przy Redze”. W styczniu 2017 roku gryfickie tereny inwestycyjne zostały włączone do Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. We wtorek, 15 maja w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu odbędzie się konferencja zamykająca realizację prac związanych z budową SEE w Gryficach.

To świetny start

Zwolnienia z podatku od nieruchomości, ulga w podatku CIT lub od dwuletnich kosztów pracy w przedziale  od 35 do 50%, a także opieka indywidualna dla każdego inwestora, który zdecyduje się swoją przyszłość związać ze Specjalną Strefą Ekonomiczną w Gryficach. W styczniu 2017 roku gmina Gryfice została włączona do Kostrzyńsko – Słubickiej SSE. Od tego czasu uzbrojono ponad 17 hektarów terenów, przeznaczonych pod inwestycje. Gmina skorzystała z środków unijnych, które pozwoliły zaopatrzyć działki we wszystko, czego będą potrzebować przedsiębiorcy. Tereny są uzbrojone w gaz, energię elektryczną, wodę, linię telefoniczną, kanalizację sanitarną i deszczową. Wybudowano nową, wewnętrzną drogę w obszarze strefy, skomunikowaną z trasą dojazdową. Tereny, które zostały włączone do SEE to trzy obszary przygotowane pod różne przedsięwzięcia biznesowe. Strefa A tzw. przy kolei zlokalizowana jest po wschodniej stronie linii kolejowej na północnym wyjeździe z miasta. Znajduje się tu aż trzydzieści działek, na których można prowadzić działalność o znacznych obciążeniach środowiskowych. Strefa B położona jest  przy lesie po zachodniej stronie ulicy Piłsudskiego. W jej bezpośrednim sąsiedztwie działają obiekty o charakterze handlowym w tym hurtownie budowlane, stąd duże ułatwienie dla przyszłego inwestora jeśli chodzi o zaopatrzenie materiałowe. Strefa C „Przy Redze” znajduje się po wschodniej stronie ulicy Piłsudskiego, pomiędzy tą ulicą a rzeką Regą właśnie.

Duża konkurencja

Trzeba mieć świadomość, że choć walka o włączenie Gryfic do SEE, trwająca kilka lat miała głęboki sens, to gmina nie jest jedynym samorządem, który oferuje preferencyjne warunki dla inwestorów. Dużą konkurencją jest choćby SEE w Goleniowie, które z uwagi na swoje bezpośrednie sąsiedztwo ze Szczecinem oraz krajową szóstką jest w ostatnich latach chętnie wybieranym miejscem przez inwestorów. W ostatnim rzucie włączania kolejnych obszarów, do SEE dostał się zlokalizowany pod sąsiedzku samorząd w Płotach, który także oferuje tereny pod inwestycje. Bez wątpienia włączenie do SSE jest szansą dla gmin, które stają się bardziej konkurencyjne i mogę zaoferować inwestorowi pakiet w pełni dostosowany do oczekiwań.n- Oferujmy bardzo atrakcyjne ceny terenów. A także wszystkie przywileje i ulgi dla przedsiębiorców wynikają z przynależności do SEE. Mowa tu o zwolnieniu z podatku od nieruchomości, a także w ramach Pomocy Publicznej uldze podatkowej w podatku CIT lub od dwuletnich kosztów pracy w przedziale  od 35 do 50%. W ubiegłym roku w strefie pojawił się jeden zakład, zajmujący się przetwórstwem drzewnym – dodaje burmistrz Andrzej Szczygieł.

 

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Województwa Zachodniopomorskiego, Kostrzyńsko – Słubicka SSE, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie, Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców a także urząd Miasta i Gminy Gryfice zapraszają na konferencję zamykającą realizację prac związanych z budową SEE w Gryficach. Konferencja rozpocznie się w siedzibie ZSB przy ul. Piłsudskiego 34 we wtorek – 15 maja od godziny 11.00. Konsultanci będą do dyspozycji przedsiębiorców od godziny 10.30 – 13.00.

Puls Miasta/Gryfickie.info

Sprawdź także

Mistrzostwa Polski Młodziczek w unihokeju rozegrane zostaną w Mrzeżynie

W najbliższy piątek w hali MCS rozpocznie się prawdziwe święto unihokeja. Przez trzy dni o …

3 komentarze

  1. Gdyby Chabowski się tym nie zajmował to dzisiaj pewnie byłyby tam fabryki. Wystarczyło dać do tego kogoś kompetentnego!!!!

  2. Nie wiem czy wiecie że wg WIOŚ na obszarze stref ekonomicznych dopuszczalne jest przekraczanie stężeń i natężen hałasu smrodu i zanieczyszczeń

  3. Wojtuś dlatego są lokalizowane poza terenami zamieszkanymi. Ale 1000 miejsc pracy przydało by się oj przydało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.