Home / PASJE / Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych w Trzebiatowie

Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych w Trzebiatowie

5 maja, każdego roku obchodzony jest, jako Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Obchody tego dnia w wielu miejscowościach mają charakter integracyjny, stwarzając okazję do spotkania się całej lokalnej społeczności z osobami niepełnosprawnymi.

Na zaproszenie uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Trzebiatowie integracyjne spotkanie odbyło się 11 maja na terenie Warsztatu przy ulicy Cichej. Tam właśnie zaprezentowane zostało miejsce gdzie, na co dzień osoby niepełnosprawne uczą się, pracują, bawią i rozwijają swoje umiejętności. Korzystając z okazji Uczestnicy Warsztatów zaprezentowali swoje prace oraz talenty.  Z myślą o najmłodszych przygotowane zostały gry i zabawy, malowanie twarzy, a także piknik integracyjny. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele placówek terapeutycznych z całego regionu, władze samorządowe z Markiem Gołuchowskim, przewodniczącym Rady Powiatu oraz Grzegorzem Olejniczakiem, wiceburmistrzem Trzebiatowa na czele, radni, dyrektorzy i przedstawiciel placówek, uczniowie trzebiatowskich szkół i przedszkola, a także uczniowie szkoły z Drzonowa.

Sprawdź także

Czy ZBK spłaci swoje długi? Wspólnoty nie wiedziały, że spółka planuje oddać 15% z zaległości na funduszach remontowych

Przyszłość Zakładu Gospodarki Komunalnej stoi pod znakiem zapytania. Toczy się właśnie postępowanie odwoławcze przez Sądem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.