sobota, 23 Marzec 2019
Home / Bez kategorii / Dorota Schrammek, Monika Milaszewska Gruca i Krzysztof Wilczyński gośćmi I Gryfickich spotkań z poezją. To już w piątek 11 maja!

Dorota Schrammek, Monika Milaszewska Gruca i Krzysztof Wilczyński gośćmi I Gryfickich spotkań z poezją. To już w piątek 11 maja!

Dziś ostatni dzień świętowania w ramach trwającego w Gryficach od poniedziałku Tygodnia Bibliotek oraz Jubileuszu 70 – lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Załuskiego. O godzinie 16.00 na Placu Zwycięstwa rozpoczną się I Gryfickie Spotkania z Poezją, w trakcie których wystąpią m.in. artyści z „Federacji Bardów Lubelskich” oraz Jerzy Filar z zespołem „U studni”. W kawiarence poetyckiej zasiądą: Dorota Schrammek, Monika Maliszewska Gruca oraz Krzysztof Wilczyński.

Piątkowe spotkaniq z poezją domykają trwający od poniedziałku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który był w tym roku bardzo szczególny dla Gryfic, bowiem miejscowa placówka świętuje jubileusz 70 – lecia. Od godziny 16.00 rusza ostatnia impreza plenerowa zlokalizowana na placu przy Miejskie Bibliotece Publicznej. Warto dziś tu zajrzeć. Na scenie wystąpią artyści „Federacji Bardów Lubelskich” oraz Jerzy Filar z zespołem „U studni”. Zaś w kawiarence poetyckiej zasiądą Dorota Schrammek autorka trylogii z Pobierowa,  Domu którego nie było, Tam gdzie czekał anioł czy powieści dla młodzieży Niepełka i Niepełka siła przyjaźni. Dorota będzie promować swoją najnowszą opowieść, którą z pewnością przywiezie do Gryfic. Będzie z nami również Monika Maliszewska – Gruca autorka tomiku z poezją „Punktochwile…”. Krzysztof Wilczyński będzie jedynym mężczyzną w tym kobiecym gronie. Na co dzień redaktor naczelny obecnej w Gryficach od ponad 20 lat – gazety „Gryfickie Echa”, a także autor „Humoresek lekko prawdziwych”, a także opowiadań i felietonów. Będzie coś dla duszy ale i dla ciała. Organizatorzy będą częstować pysznym tortem i innymi smakołykami.

Gryfickie.info

Sprawdź także

Spotkanie z Katarzyną Pylak autorką promującą swoją debiutancką powieść „Stary Hotel” już w najbliższy czwartek

Trzebiatowski Ośrodek Kultury zaprasza w najbliższy czwartek, 21 marca o godzinie 17.00 na spotkanie z …

4 komentarze

  1. Pani Schrammek dosłownie „błyszczy” na firnamencie poezji, a zainteresowanie jej twórczością jest ogromne. Ilość czytelników na spotkaniach jest wprost odwrotnie proporcjonalna do ilości słów użytych w trylogii. Kto ją tak usilnie promuje – czyżby to miała być nowa twarz w Radzie Powiatu. Może to i racja trochę literatury i kultury w Powiecie się przyda.

  2. Co tam „błyszczy” ona się świecii.

  3. Cudze widzicie, swego nie znacie – sami nie wiecie co posiadacie. Renata Teresa Korek została przyjęta do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W oficjalnym piśmie poinformowała o tym Prezes SPP Anna Nasiłowska. W Komisji Kwalifikacyjnej zasiada dziesięciu wybitnych, znanych twórców, którzy wnikliwie oceniają kandydaturę i w wyniku głosowania podejmują decyzję. TGR 156

  4. No,może by iNobel

    To teraz nadejszła dla pani Renaty K. pora na Nobla , widać to łatwiejsze niż wygrana w lokalnych wyborach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.