środa, 23 Styczeń 2019
Home / PŁOTY / 50 – latek próbował utopić małego kota. Wyrzucił worek ze zwierzęciem do rowu

50 – latek próbował utopić małego kota. Wyrzucił worek ze zwierzęciem do rowu

Dzięki interwencji młodego małżeństwa, udało się namierzyć 50 – letniego mieszkańca Płotów, który wrzucił worek obciążony betonem, do którego schował małego kota. Mężczyzna odpowie w trybie przyspieszonym za swój czyn. Grozi mu nawet do trzech lat więzienia.

Uwagę młodego małżeństwa zwrócił dziwnie zachowujący się mężczyzna, który w pośpiechu wyrzucał worek stojąc na moście.Do zdarzenia doszło w miejscowości Wyszobór (gm. Płoty).  Para postanowiła sprawdzić, co znajduje się w pakunku. Zatrzymali samochód tuż za mostem. Po wyciągnięciu worka, który leżał w rowie znaleźli małe kociątko upchnięte w worek z kawałkiem betonu. – Para udzieliła pomocy zwierzęciu. Następnie ruszyła w pościg za sprawcą, którego udało się im zatrzymać – tłumaczy Zbigniew Frąckiewicz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gryficach. Jak się okazało, 50 – latek tłumaczył, że musiał pozbyć się kota, bo w domu ma wiele zwierząt i sam nie jest w stanie ich wykarmić. Zaproponował jednak, że jeśli para odda mu zwierzaka, ten trafi ponownie do matki. Małżeństwo powiadomiło policję, mężczyzna trafił do aresztu. Prokurator Rejonowy w Gryficach postawił mu zarzut i wystąpił o rozpatrzenie sprawy w trybie przyspieszonym. – Na szczególne w tej sytuacji zasługuje postawa młodych ludzi, którzy wykazali się dużą empatią i determinacją w niesieniu pomocy poszkodowanemu zwierzęciu, które ponownie trafił do kociej mamy – mówi oficer prasowy.

Gryfickie.info

Sprawdź także

Magda walczy o każdy krok. Nadrabia miesiące spędzone w śpiączce.

Spała przez dziewięćdziesiąt dni. Jej wybudzanie trwało wiele miesięcy, bo człowiek po śpiączce nie wstaje …

2 komentarze

  1. brak słów na takich zwyrodnialców…

  2. Dlaczego w całych Płotach nie ma wody w kranach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.