środa, 23 Styczeń 2019
Home / PŁOTY / Prokuratura przedstawiła akt oskarżenia nietrzeźwemu kierowcy

Prokuratura przedstawiła akt oskarżenia nietrzeźwemu kierowcy

Prokuratura Rejonowa w Gryficach skierowała do Sądu Rejonowego Gryficach, akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi K. podejrzanemu o popełnienie przestępstwa. Zarzuca się mu, że kierował samochodem będąc pod wpływem alkoholu, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i jadąc z nadmierną prędkością doprowadził do jego uderzenia w drzewo w następstwie tego powodując u pasażerów obrażenia ciała.

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 27 czerwca 2017 r. podejrzany pomimo uprzedniego spożywania alkoholu kierował samochodem marki Seat Ibiza. Gdy przejeżdżał przez miejscowość Dobiesław w Gminie Ploty, na skutek nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Dwoje pasażerów, którzy jechali wraz z podejrzanym doznało obrażeń, które naruszyły prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała na okres powyżej 7 dni.

W wyniku przeprowadzonego badania ustalono, że w chwili kierowania pojazdem podejrzany znajdował się w stanie nietrzeźwości wynoszącym ponad promil alkoholu we krwi.  Podejrzany był wcześniej karany sądownie.

Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości podejrzanemu na podstawie art. 177 § 1 kk i art. 178 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Sprawdź także

Samochód osobowy uderzył w słup, po tym jak inny pojazd wymusił pierwszeństwo na rondzie

Kilka minut po godzinie 19.00 doszło do wypadku na rondzie przy ul. Kołobrzeskiej. W jadące …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.