środa, 23 Styczeń 2019
Home / PASJE / Jak majówka nad Bałtykiem to tylko świeża ryba i śledzik własnej roboty. Rybne smaki w Barze Portowym.

Jak majówka nad Bałtykiem to tylko świeża ryba i śledzik własnej roboty. Rybne smaki w Barze Portowym.

Chrupiący dorsz w złotej skórce, patera ryb, tatar ze świeżego łososia, troć bałtycka z grilla czy zupa rybna z owocami morza – to ledwie początek kulinarnej listy szefowej kuchni z Baru Portowego w Mrzeżynie.  Długą kartę dań domyka bogate menu ryb wędzonych, które właściciel knajpki przyrządza każdego ranka. Goście mogą zobaczyć jak powstają w dymnej kąpieli rybne specjały.

Wszystko zaczyna się w porcie

I łowienie i wielkie gotowanie. Każdego dnia świeża ryba prosto z kutra trafia na stoły gości, którzy odwiedzają Bar Portowy, malowniczo położony w mrzeżyńskim porcie, w miejscu gdzie rzeka Rega wpływa leniwy, nurtem do morza. To tu, przez cały niemalże rok możecie dostać rumianego dorsza z aromatycznymi ziemniaczkami z dodatkiem masła czosnkowego, świeżo przyrządzony tatar z łososia, zupę rybną z dużymi kawałkami dorszowego fileta lub owocami morza. Ci, którzy kochają ryby z rusztu w ciemno mogą zamówić rybę zapiekaną w warzywach lub sosie z porami, a także rzadko spotykaną na wybrzeży troć bałtycką. Na przystawkę koniecznie trzeba skosztować „śledzia od Beaty”. W śmietanie, oliwie lub smażone z octu zaspokoją nawet najbardziej wymagające podniebienie. W bogatej karcie znajdziecie również flądrę, turbota, halibuta, łososia i wiele innych morskich przysmaków.

W tym sezonie szefowa kuchni poleca również  o zupę z owoców morza, która wygrała konkurs podczas Festynu Rybnego w Mrzeżynie. Koniecznie trzeba posmakować również dorsza zapiekanego w porach, który jest hitem kulinarnym ostatnich sezonów. Na deser trzeba koniecznie zamówić ciasto marchewkowe i herbatę z malinami!

W dymie wędzone

Każdego ranka zaczyna się ten sam, niezmienny od lat rytuał. Właściciel Baru Portowego, sprawia ryby, które wylądują na kilka godzin w jednym z dwóch specjalnych pieców do wędzenia. Po urokliwej knajpce, której wystrój stylizowany jest na starą, żeglarską tawernę snuje się delikatny zapach drewna, który gospodarz podkłada pod wędzarnię. Za parę godzin, wyjmie z niej lśniące tłuszczem złociste dorsze, koralowe łososie, halibuty, węgorze i wiele innych. Każdego dnia goście mogą kupić świeżo wędzoną rybę. – Przyjmujemy także zamówienia z wyprzedzeniem. Turyści bardzo często zabierają świeżo wędzoną rybkę do domu – tłumaczy Beata Krupa, właścicielka Baru Portowego.

Bar Portowy poleca:

Tatar z łososia

Zupa rybna

Filet z dorsza z pieczonymi ziemniakami z masłem czosnkowym i koperem

Grillowana troć bałtycka

śledzik w oleju, śmietanie i occie

Zupę z owoców morza – I miejsce podczas Festynu Rybnego

Dorsz zapiekany z porami

A na deser ciasto marchewkowe i herbatka z malinami

Sprawdź także

Samochód osobowy uderzył w słup, po tym jak inny pojazd wymusił pierwszeństwo na rondzie

Kilka minut po godzinie 19.00 doszło do wypadku na rondzie przy ul. Kołobrzeskiej. W jadące …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.