środa, 23 Styczeń 2019
Home / PASJE / Odwiedź egzotyczny świat motyli. Motylarnia pod Latarnią Morską w Niechorzu zaprasza!

Odwiedź egzotyczny świat motyli. Motylarnia pod Latarnią Morską w Niechorzu zaprasza!

 

Wyobraź sobie przestrzeń pełną swobodnie latających egzotycznych motyli, które przysiadają Ci na ramieniu, wabione kolorem twojego ubrania? Świat na wyciągnięcie ręki!  W Motylarni pod Latarnią Morską dowiesz się dlaczego motyle mają dwie pary skrzydeł i poznasz ponad sześćdziesiąt gatunków tych wyjątkowych stworzeń.

Tropikalna przygoda

W potężnej, sferycznej kopule kryją się skarby świata, do którego do tej pory nie miałeś dostępu. Teraz możesz na wyciągnięcie ręki poznać tajemnice kilkudziesięciu gatunków tych wyjątkowych, zjawiskowych stworzeń. – U nas nie pasa pada deszcz, tropikalna aura gwarantowana, więc ubierz się lekko i kolorowo, a być może motyl przysiądzie właśnie na Twoim ramieniu – tłumaczy Monika Zwielak z niechorskiej motylarni, która wspólnie z grupą przewodników każdego dnia oprowadza turystów, uchylając kurtyny do tego niecodziennego teatru tysiąca barw i migoczących w losie skrzydeł. – Oprowadzamy grupy polskie i niemieckojęzyczne. Odwiedzają nas całe rodziny, seniorzy a także bardzo często zakochani, którzy siadają na jednej z ławeczek znajdujących się w otoczeni bujnej roślinności – dodaje przewodniczka.

Zanurz się w innym wymiar

W motylarni pod Latarnią Morską można zobaczyć około 60 gatunków z odległych zakątków świata m.in. z Ameryki Środkowej, Południowej, Afryki i cieplejszych rejonów Azji. Wszystkie okazy „przychodzą na świat” na miejscu, w specjalnej wylęgarni. Niektóre potrzebują blisko stu dni, by osiągnąć postać dorosłą. Inne choćby  jak Graphium agamemnon zwany też Zielonym lub Cętkowym Trójkątem rozwijają się w zaledwie miesiąc, w związku z czym są zdolne do 7 – 8 lęgów w roku.

W barwnej, fruwającej gromadzie wypatrzymy m.in.. Motyla  Sowiego z Ameryki Środkowej, którego rozpiętość skrzydeł może osiągnąć nawet do 20 centymetrów, a ciężar sprawa, że zdolny jest tylko do krótkich lotów. A także wybarwionego na śniady kolor z białymi obwódkami Monarchę Afryki znanego pod łacińską nazwą – Danaus chrysippus. – Uwagę zwraca zjawiskowy – Niebieski Morpho. Ten jeden z większych okazów w motylarni zwraca na siebie uwagę opalizującą, błękitną barwą skrzydeł. Śledząc go w locie można ulec złudzeniu, że motyl rozpływa się w powietrzu. Wszystko za sprawą kontrastowych powierzchni skrzydeł, które wywołują wrażenie „znikania i pojawiania się w przestrzeni. – Skrzydła Morpho mogą mieć rozpiętość nawet do 12 centymetrów.

Motylarnia pod Latarnią Morską w Niechorzu

ul. Polna 30 czynne codziennie do 10.00 – 20.00

Znajdziesz nas też na Facebooku

facebook.com/motylarnianadmorzem/

oraz pod adresem www.motylarnianadmorzem.pl

 

Sprawdź także

Samochód osobowy uderzył w słup, po tym jak inny pojazd wymusił pierwszeństwo na rondzie

Kilka minut po godzinie 19.00 doszło do wypadku na rondzie przy ul. Kołobrzeskiej. W jadące …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.