niedziela, 26 Maj 2019
DCIM100MEDIA
Home / POWIAT / Czy Powiat Kołobrzeski odkupi hangar w Rogowie? Pojawił się przełom w negocjacjach

Czy Powiat Kołobrzeski odkupi hangar w Rogowie? Pojawił się przełom w negocjacjach

Gmina Trzebiatów przedstawiła propozycję Staroście Kołobrzeskiemu na sprzedaż hangaru w Rogowie, gdzie mieści się zamiejscowa wystawa Muzeum Oręża Polskiego. Kwota 2,5 mln złotych to propozycja trzebiatowskiego samorządu. Czy radni Powiatu Kołobrzeskiego dadzą zielone światło?

Wyprowadzka pod rygorem          

Kiedy w grudniu ub. roku gmina nieoczekiwanie dla Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, nad którym piecze trzyma Starosta Kołobrzeski, wysłała pismo, w którym domaga się wyprowadzki z hangarów w Rogowie w ciągu dziesięciu dni – relacje na linii Kołobrzeg – Trzebiatów znacznie ochłodziły się. Starosta Tomasz Tamborski nie krył zdziwienia postawą burmistrza, twierdząc, że do tej pory rozmowy były partnerskie, a cennych eksponatów takich jak samoloty SU 22, Iryda i Iskra i wiele innych obiektów muzealnych nie da się zabrać z dnia na dzień. Apelował do władz gminy, prosząc o czas przynajmniej 12 miesięcy. Józef Domański odbijał piłeczkę tłumacząc, że gmina, która przed laty kupiła od Agencji Mienia Wojskowego nieruchomości i musi czerpać z nich korzyści. Jeśli jednak powiat przedstawi korzystną dla gminy ofertę finansową, to muzeum może zostać w obiektach w Rogowie. Tomasz Tamborski przekonywał, że operacja przeniesienia zabytkowych obiektów w inne miejsce to niezwykle trudne i kosztowne przedsięwzięcie. Ostatecznie po naciskach Kołobrzegu, włodarze Trzebiatowa nie domagali się już natychmiastowej przeprowadzki. Na horyzoncie pojawiła się propozycja dalszych negocjacji, po sporządzeniu wyceny całego gruntu przez rzeczoznawcę.

Jest zielone światło?

Przed tygodniem, starosta Tomasz Tamborski spotkał się z burmistrzem Trzebiatowa. – Wycena hangaru, przyległego do niego budynku oraz gruntów znajdujących się pod nim opiewa na 4,6 mln złotych. Biorąc pod uwagę, 90% bonifikatę wynikającą z faktu, że mamy do czynienia z obiektem zabytkowym zaproponowałem staroście kołobrzeskiemu odkupieniu nieruchomości za 2,5 mln złotych z możliwością rozłożenia tej kwoty na cztery transze – tłumaczy Józef Domański, burmistrza Trzebiatowa. Na początek Powiat Kołobrzeski miałby uiścić pierwszą wpłatę w kwocie miliona złotych.  Następne raty w kolejnych trzech latach. – Spotkałem się w poniedziałek po sesji z radnymi powiatu. Jest wola, by przyjąć propozycję samorządu Trzebiatowa. Zabezpieczymy w budżecie środki na ten cel. Nie ma jeszcze wprawdzie uchwały, ale mogę powiedzieć zdecydowanie, że radni dali zielone światło! Trzeba będzie jeszcze ustalić kilka szczegółów dotyczących podziałów geodezyjnych, ale wszystko jest na dobrej drodze, by eksponaty Muzeum Oręża zostały w Rogowie – tłumaczy starosta Tomasz Tamborski.

Do 2017 roku nieruchomość w Rogowie była w zarządzie Fundacji Fort Rogowo, która przez lata prowadziła tu działalność muzealniczą i dydaktyczną. W 2014 były burmistrz wypowiedział umowę Fortowi. Pod koniec ub. sąd zdecydował, że fundacja musi wydać nieruchomość, gdzie swoje eksponaty m.in. eksponowało kołobrzeskie Muzeum Oręża Polskiego.

Puls Miasta/Gryfickie.info

Jak zakończyć przedłużający się pat w Rogowie?

Sprawdź także

Czyste powietrze. Spotkanie informacyjne w Gryficach

29 maja 2019 o godzinie 17:00, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Gryficach przy Placu …

47 komentarzy

 1. A może by tak wystawić Ratusz z inwentarzem na sprzedaż – za symboliczną złotówkę – też zabytek i z wyposażeniem.

 2. Gdzie tu jest logika:
  Gmina Trzebiatów sprzedaje dla Kołobrzegu hangar lotniczy z gruntem za 2,5 mln. zł.
  Fundacja Fort-Rogowo posiada operat szacunkowy, sporządzony przez biegłego rzeczoznawcę sądowego na 2,4 mln. zł. (nakłady). Jeżeli Fundacja opuści hangar, Gmina Trzebiatów prawdopodobnie będzie musiała zwrócić tę kwotę Fundacji. Gmina Trzebiatów zarobi na tej „dziwnej transakcji” 100 tys. zł. i straci zabytkowy hangar lotniczy. Nie będzie też miała wpływu na działalność w tym obiekcie MOP W Kołobrzegu.
  Jan

 3. Dlaczego gmina tak szybko chce sprzedać Fort Rogowo? Obecny burmistrz sprzedaje wszystko co popadnie,jego następcy zostanie tylko Baltona której nikt niestety niechce kupić.Panie Domański ma Pan Emeryturę to idź pan nią.Potrzebny jest nowy Gospodarz który będzie miał wizję rozwoju Trzebiatowa .

 4. Gmina Kołobrzeg chyba mało poważna jest , na co im to gruzowisko. Zapłacą kasę a Trzebiatòw to roztrwoni lekką reńką.

 5. Będzie remont drogi na ul.Zagòrskiej, ciekawe czy znowu spieprzą.Tak jak ul.Dworcową, czy drogę do Mrzeżyna.A włodarz znowu nie dopilnuje.Ale zaraz wybory, może ciemny naròd powturnie wybierze tą całą klikę.

 6. Nie ma artykułu w którym w komentarzach nie krytykowano by Burmistrza – najgorsze jest to że te wpisy są uzasadnione. Ale ktoś tego Pana promował, wręcz wsadził go na ten stołwk a teraz co? Fajerwerki były jak obalono Matusewicza i słusznie – ale dlaczego tak wielki sukces zamieniono w klęskę – pytam animatorów referendum – pokażcie swoją twarz – spójrzcie lludziom w oczy i powiedzcie „PRZEPRASZAM” – chociaż tyle miejcie odwagi.

  • Nie krytykują tylko tych co nic nie robią, nic nie mówią i są nikim! Jakbyś Adelciu nie wiedziała, to tak napisał już ktoś taki jak Arystoteles. To tyle w temacie bezmyślnej krytyki człowieka, który zastąpił na stołku burmistrza szkodnika i przez dwa lata zrobił więcej niż ten szkodnik przez 6 lat. Gdyby była Pani ślepa i nie zauważała tego, to służę kontaktem telefonicznym do dobrego okulisty. Z tym że okulista leczy ślepotę, ale nie leczy zaślepienia.

   • Sznowny Panie Jakoby, Matusewicz w swym całym zadufanie zaoszczędził masę kasy, obnizył zadłużenie Gminy ponizej progu, uczynił Gminę wypłacalną, Gmina uzyskała zdolność kredytową – jaka Gmina w Powiecie miała takie wyniki. Poza Gminą Trzebiatów reszta to bda z nędzą – wystarczy sprawdzić w „strefach” – a teraz co się zmieniło – szpital bagno, Baltona bagno, DK – bagno, Wykopalisko bagno. A cóż to mamy środowisko bagienne. Nie zarobki Burmistrz – marzenie, Presez ZWiK – Marenie, wice Prezes ZWIK marzenie, Sekretarz – Marzenie, Skarbnik – Marzenie – znaczy Gmina spełnia marzenia – ale tylko co niektórych. Może czas na realia, na młodych wykształconych i majacych trochę inne spojrzenie na zarządzanie Gminą.

    • Jak się nic nie robiło to i wydatków nie było. Rzeczywiście, straszny sukces Matusewicza i jego popleczników obniżyli zadłużenie gminy nic nie robiąc! Geniusz, po prostu geniusz – tak z pani jak i z niego! To genialne odkrycie w swej prostocie, że aż dziw, że inni też na to nie wpadli! Szpital prywatny, dziura w mieście- Matusewicz z Warcholakiem nie dość że nic nie zrobili to jeszcze „podarowali” jej właścicielom ponad pół miliona z kar należnych gminie. Baltona i DK – półtorej kadencji pani „geniuisza” było za mało żeby coś z tym zrobić, ale oczywiście teraz chciałby pani żeby Domański w dwa lata zrobił trzy razy tyle co pani „geniusz”. Pani nie ma wstydu czy rozumu?

     • może to co pisze Jakoby to racja, nie wiem, ale nie trzeba chodzić do okulisty, żeby zauważyć, że Trzebiatów zamienia się w skansen PRL. I to skansen podupadający – patrz min. w/w „dziury archeologiczne”. Nic tu się nie zmienia na lepsze/nowsze a zdolni młodzi ludzie albo już wyjechali albo niedługo to zrobią. I na usta ciśnie się „Quo vadis gmino?. Jaki jest nasz cel? Co chcemy osiągnąć jako Trzebiatów? Pozdrawiam serdecznie.

    • Grzegorz Jelonek

     Droga Pani, chciałbym zapytać ile wynoszą wg Pani zarobki jak marzenie? Nie wstydzę się swoich zarobków. Uważam, że ciężko, solidnie i uczciwie zarabiam na swoją wypłatę. Spółka, która zarządzam od ponad 10 lat, wciągu tych ostatnich 10 lat wykonała inwestycje za ponad 30 milionów złotych, z czego prawie 20 mln to były uzyskane dotacje z funduszy UE. Jak Pani sądzi łatwo było je pozyskać? Same przyszły, samo się to wszystko zrobiło? Kto przygotował projekty, kto załatwiał pożyczki, kto przygotowuje przetargi, nadzoruje i odbiera prace, rozlicza te wszystkie wykonane prace i projekty i odpowiada za to materialnie majątkiem własnym, a nie tylko politycznie jak wójtowie, burmistrzowie czy politycy ? Chętnie usłyszę, ile powinien wg Pani zarabiać prezes zarządu takiej spółki jak ZWiK, skoro kasjer w Lidlu dzisiaj zarabia ponad 4 tysiące złotych, a kierownik sklepu zwany menedżerem 7-8 tysięcy? Menedżer w Lidlu nie odpowiada za infrastrukturę wod- kan w całej gminie, nie odpowiada za to żeby Pani miała wodę w kranie zdatną do pica 24 godziny na dobę i możliwość odprowadzania ścieków, które również przez 24 godziny na dobę są od Pani odbierane i oczyszczane. Nie odpowiada, aby w każdy dzień, świątek, piątek czy niedziela podlegli mu ludzie byli w gotowości do naprawy i usuwania awarii, miał ich, kto wezwać, wydać niezbędne materiały, sprzęt, paliwo, agregaty itp. Oraz kierować pracami i czuwać nad bezpieczeństwem. Nie zarządza tyloma ludźmi i taka ilością sprzętu o wielomilionowej wartości. Chciałbym, aby przepracowała razem ze mną jeden cały miesiąc, nie tylko od 7 do 15, ale również odbierając telefony, chodząc na rady budowy, pisząc pisma i sprawozdania, przygotowując projekty, kierując życiem zakładu, podejmując decyzje i rozwiązując problemy 24 godziny na dobę. Nie wiem czy by Pani potrafiła to zrobić, ale chciałbym żeby się Pani naocznie przekonała jak to jest być prezesem spółki takiej jak ZWiK i wtedy oceniła czy moja pensja za pracę, jaką wykonuję – nadal uważa Pani, że jest jak marzenie i czy na nią zasługuję. Zapraszam Panią w najbliższy poniedziałek do ZWiK na spotkanie o godz. 14. na omówienie warunków Pani stażu. A jest okazja żeby się Pani naocznie przekonała i poznała „miód” tej pracy, bo akurat mamy do zrobienia duży projekt na uzyskanie funduszy z UE na zrobienie kanalizacji w jednej z naszych wsi, przebudowę kawałka sieci wod-kan w Mrzeżynie, prowadzimy prace przy rozbudowie i modernizacji oczyszczalni oraz przy modernizacji stacji wodociągowej w Mrzeżynie i jeszcze kilka innych dużych spraw oprócz tych zwyczajnych codziennych- tak więc każda fachowa pomoc się przyda (zakładam że choć trochę się Pani na tym zna). Przy okazji przekona się Pani, że w ZWiK nie ma stanowiska wiceprezesa – o czym Pani pisze – z pensją jak marzenie. Jest jedynie pełnomocnik zarządu, z pensją tylko nieco większą niż kasjerka w Lidlu i z odpowiedzialnością tylko nieznacznie mniejszą niż prezes zarządu. Odpowiem również na wszelkie inne Pani pytania, choćby po to, żeby Pani nie musiała pisać nieprawdy na forach internetowych i rozsiewać tanich, „sensacyjnych” i populistycznych plotek. Czekam na Panią w najbliższy poniedziałek.

     • Wszystko fajnie, ale kaskę to Pan na to wszystko nie bierze z własnego geniuszu tylko za opłatę za wodę i ścieki. Jak Panu brakuje to cyk, pyk, myk i podwyżka.

     • Luiza, czy ty w ogóle wiesz o czym pisze? Masz konkretny problem kobieto z logiką i logicznym myśleniem. Wg ciebie byłoby lepiej, żeby prezes firmy był głupi jak przysłowiowy but, nic nie robił, nie pozyskiwał funduszy, nie budował, nie remontował, siedział na 4 literach, ale ważne żeby miał małą pensję, bo takich jak Luiza i Adela (wątpię czy to prawdziwe imiona) razi to w oczy. A już w ogóle nie rozumiem, co ma do zarządzania firmą pobieranie emerytury? Czy wypłaca mu ją ZWiK? Nie! Czy ona jest kradziona albo niesłusznie mu przysługuje? Też nie! Zapracował na nią, uczciwie i g…o komukolwiek do tego. Czy gdziekolwiek, komukolwiek, jakąkolwiek wypłatę za pracę pomniejsza się o pobieraną emeryturę? Nie! Czy pensję płaci się za bycie czy za konkretne efekty osiągane w pracę? Może takiej Luizie czy Adeli płacą za siedzenie i bycie, jednak żadnemu szefowi firmy nie płaci się za to. Prezes Kaczyński, który nigdy nie splamił się żadną pracą też pobiera emeryturę i pensję posła! O efektach jego „pracy”, tylko przez grzeczność nie będę wspominała.

     • Grzegorz Jelonek

      Szanowna Pani Luizo, sugerowanie przez Panią, że moja pensja powoduje podwyżki wody jest nieprawdziwe i obrzydliwe. Znam te działania i te teksty, aż za dobrze. Nie tak dawno, bo pod koniec ub. roku jeden z Panów, na łamach Gazety Trzebiatowskiej, również kłamliwie sugerował, że w wyniku uchwały Rady Miejskiej o górnych stawkach cen usług opróżniania i transportu nieczystości ciekłych, od nowego roku nastąpią drastyczne podwyżki cen ścieków i usług asenizacyjnych oraz że podwyżki te będą przeznaczone na wzrost pensji prezesa. Czas pokazał, że to były obrzydliwe bzdury, bo zgodnie z tym, co mówiłem i pisałem ceny po wejściu w życie uchwały, ceny usług ani ścieków nie uległy zmianie (moja pensja również), a w międzyczasie sąd „wytłumaczył autorowi”, że takie szkalowanie nie ma nic wspólnego z prawdą i kosztuje. To samo dotyczy sugestii, iż z powodu pobierania emerytury powinienem mniej zarabiać lub zarabiam zbyt dużo. Nie wiem czy kierują Panią zwykła zawiść i wyrachowanie połączone z głupotą czy zwyczajna zazdrość, że ktoś potrafi więcej od Pani i zrobił coś dobrego dla tej gminy i jej mieszkańców bez zadłużania jej, a swoimi działaniami przyczynia się do jej rozwoju? Co do cen wody, które podobno podnoszę, aby mieć wysoką pensję, to informuje Panią, że średnia cena wody w Polsce wg IGWP na koniec roku 2017 wynosiła 4,42 zł/m3, a ścieków 8,14 zł/m3. Najniższa średnia cena za wodę dla gospodarstw domowych obowiązywała w województwie podlaskim i wyniosła 3,14 zł/m3, natomiast najwyższa w województwie zachodniopomorskim – to 5,48 zł/m3. Dane można bez trudu znaleźć w Internecie. Proszę sobie porównać te ceny z cenami wody i ścieków w naszej gminie. Muszę być rzeczywiście wyjątkowo „głupi i pazerny”, że tak zarządzam, że robimy tyle inwestycji i mamy w gminie ceny wody i ścieków dużo poniżej średniej w kraju i w województwie. Mam dość tłumaczenia się przed takimi osobami jak Pani i ciągłego udowadniania, że nie jestem wielbłądem takim ludziom jak Pani, którzy nie dość, że w swoim życiu nie zrobili nic dobrego dla tej gminy i jej mieszkańców, to są takimi tchórzami, że nawet nie potrafią podpisać się pod tym, co piszą. Dlatego nie będę więcej z Panią polemizował, ale chętnie poczytam jak się Pani pochwali na tym forum swoimi osiągnięciami- choćby małymi rzeczami, może krew Pani komuś kiedyś oddała, udzieliła pomocy albo pomogła zrobić paczkę? Czekam z niecierpliwością.

     • Droga Pani Janino (wątpię czy to prawdziwe imię) widzę, że z Pani/Pana jakiś super mózg. Taka interpretacja po jednym zdaniu? Fiu fiu!
      Nigdzie nie napisałam, że lepiej nic nie robić, ale można sobie zadać pytanie, czy trzeba się tak „chwalić” zarządzając spółką, która bilansuje się z Naszych pieniędzy?
      Skromność to cnot, ale co ja tam wiem ja jestem zawistna i wszystko mnie boli. Maść na ból du… już też nie pomaga.
      Dobrze, że są jeszcze tacy ludzie jak Pan/Pani, którzy walczą bezinteresownie o dobre imię POrzadnych ludzi.

     • ŻENADA!

      „Te pieniądze im się po prostu należały”

     • Zdaje się, że to nie pan prezes się „chwalił” tylko pani ma ból 4 liter do niego, wyrażony w dwóch zdaniach wpisu (nie w jednym!) które skomentowałam oraz we wcześniejszych wpisach, zaś on usiłował jedynie wytłumaczyć pani coś czego pani i tak nie ogarnia. Panie Grzegorzu- szkoda pana czasu na takiego tłumoka, który pisze, obliczone na tanią sensację, bzdury o jakimś bilansowaniu się spółki z „jej pieniędzy”, bzdury o tym, że „jak brakuje to cyk, pyk, myk i podwyżka” , bzdury o kierowaniu, a nie zarządzaniu ludźmi (kierować ludźmi kieruje bezpośrednio ich przełożony np. brygadzista, kierownik działu czy sklepu). Luiza odleciała z bezinteresownej zawiści, że ktoś coś potrafi robić dobrze i jeszcze mu za to płacą i to ją tak boli, że już nie tylko na głowę proszki nie działają, ale i ta maść na ból d…y rzeczywiście też jej nie pomaga. Ulgę przynosi jej tylko robienie wpisów w necie. To POrządnych, akurat w odniesieniu do tego człowieka, mogła sobie pani darować, bo to też jest chamstwem, gdyż znam go i wiem doskonale, że nigdy nie był i nie jest w żadnej partii, a na pierwszym miejscu jest u niego zdrowy rozsądek, pracowitość i rzetelność, a ludzi nie ocenia po poglądach tylko po tym co sobą reprezentują. W przeciwieństwie do takich jak typów jak pani, którzy połączenie bezinteresownego sk… stwa i wrodzonej głupoty mają zaPiSane w genach i nic ani nikt nie jest w stanie tego zmienić.

     • Nie musi się „chwalić”, fakty robią to za niego. A ty co? Nawet swoim własnym nazwiskiem pochwalić się nie możesz (pewnie byłby rechot i żenada na cały Trzebiatów i okolice) i podpisujesz się Luiza.

    • A do tego Burmistrz bierze oprócz wypłaty emeryturę.

     • Prezes wodociągów też :))

     • Też mi sensacja. Czyżby to było zabronione? W tym kraju legalnie lub na czarno pracuje 90% pobierających emerytury. Nikt im tego nie zabrania. Mało tego, sam ZUS zachęca do tego aby emeryci pracowali. Pracują i płacą podatki oraz ZUS, po żeby co niektórzy (również lenie i nieroby) mogli dostać 500+, pomoc socjalna, dodatki itp. Wg filozofii prezentowanej przez Luiza i Adela , jeśli dorabiają one sobie np. szydełkując lub sprzątając czy pracując na kompie, to ich pracodawca powinien im wypłacać pensje za pracę na etacie mniejszą o wysokość tego co dorobią. Ciekawe jakby tak murarzom czy kafelkarzom, którzy pobierają emeryturę pracodawca powiedział, że obcina im pensję bo pobierają emeryturę! Oto cała durnota rozumowania, które prezentują takie Luziy i Adelcie i od którego padają na pewną część ciała!

   • Nie warto znizac się do twojego poziomu. Ktoś nie lubi prawdy! Prawda jest bolesna ,ale jak sama nazwa wskazuje – jest to prawda.

    • Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda
     ks. Józef Tischner (z książki Historia filozofii po góralsku). Twoja prawda zalicza się do tej ostatniej kategorii.

 7. Stowarzysenie Trzebiatów bez frajerów

  Zaraz się okaże ,że gmina jest winna dla Fortu Rogowo cały roczny dochód ! Niech CBA sprawdzi tego rzeczoznawcę od rzekomej wyceny . Proszę powiedzieć , ile osób z naszej gminy było w tym obiekcie , nie licząc uroczystości związanych z katastrofą niemieckiego płatowca .To miejsce nie może jak do tej pory straszyć .

  • Jan
   Do „Stowarzysenie Trzebiatów bez frajerów”
   Na stronie Urzędu Miasta Trzebiatów znalazłem kwotę dochodów ponad 7o mln. w 2014 roku. Zapewne w tym roku dochody będą kilka-kilkanaście mln. większe. Więc proszę nie wprowadzać w błąd, pisząc: „Zaraz się okaże, że gmina jest winna dla Fortu Rogowo cały roczny dochód !”.
   Jeżeli rzeczoznawca z uprawnieniami podpisuje się pod operatem szacunkowym, to na pewno nie boi się CBA. Skąd ta mania straszenia CBA?
   Kto zabrania mieszkańcom gminy Trzebiatów przyjazdu do Rogowa? A może to wina władz Trzebiatowa, że nie informują mieszkańców o istnieniu w gminie obiektu wpisanego do rejestru zabytków, jedynego takiego hangaru lotniczego w Europie, zarejestrowanego Muzeum Lotnictwa i Techniki Militarnej w tym obiekcie oraz działalności Fundacji Fort-Rogowo. Czyżby nałożono”embargo informacyjne” na działalność Fundacji?
   Jeżeli „Stowarzysenie Trzebiatów bez frajerów” tak chętnie wysyła CBA do Rogowa, to przy okazji niech sprawdzą wygląd architektoniczny osiedla mieszkalnego w Rogowie oraz wyburzenia większości obiektów militarnych dawnej lotniczej bazy morskiej Kamp.

   • Och, ach – a ludźmi to się kieruje a nie zarządza Panie Prezesie – a ile tej kasiorki za taką cieżką pracę wpada na konto miesięcznie?

 8. Czytam i nie wierzę !!! Dlaczego tak jest, że co by się nie zrobiło co Ci tak będzie źle zawsze leci krytyka A nie można inaczej ??? Czy to tak dużo kosztuje ludzie spójrzcie ile zostało zrobione w tak krótkim czasie….

  • A ile ,bo jakoś tego nie widać? A ponadto pragnę zauważyć, że każdy pracownik ma do wykonania pewną pracę za które otrzymuje wynagrodzenie.Burmistrz tez ma określone zadania do wykonania i nie robi tego za darmo. Więc w czym rzecz?Pracujesz dostajesz wypłatę.

 9. To nie jest krytyka Burmistrza tylko cała prawda o tym co ten facet wyrabia. Tyle kasy zarobionej ze sprzedaży działek i co nawet ścierzkę rowerową nie jest w stanie skończyć!!!!

 10. Poddany ludu tego

  Czy można zostać burmistrzem nie mając układów ? A czy można zostać radnym ,nie mając własnego zdania i pustkę w głowie ? W takim razie jestem dobrym kandydatem do tych funkcji .

 11. Niech Powiat Kołobrzeg dołoży jeszcze milion i odkupi całą Gminę Trzebiatów , bez zbędnego inwentarza .

 12. Widzę, że co u niektórych ludzi, fakt że od dwóch lat nareszcie zaczęło się dziać coś dobrego w tej gminie, powoduje nieustający ból w odbycie. Wg nich im lepiej, tym gorzej. To obrzydliwe i żałosne.

 13. Adaś , do cholery otwórz zaspane oczęta i nie upatruj bólu w odbycie a wok. tego co się w tej gminie dzieje . Upadających i ledwie zipiących zakładów , które płacą ludziom w mało przyzwoity sposób , nie zastąpi byle jaka dróżka rowerowa ani promenada w Mrzeżynie , dla której wycięto kawał nadmorskiego lasu, choć kilkanaście metrów niżej , już taka droga przebiega ! Proszę podać przykłady sukcesów , to podyskutujemy .

 14. A nie można dla Gminy Kołobrzeg wydzierżawić obiekt , biorąc pieniądze do końca świata i jeden dzień po ? Oczywiście na zdrowych zasadach . To co dobre, szybko się sprzedaje , gorzej ze sprzedażą gówna , przykład Baltony,i Domu Kultury , młyna , spichlerza , rozwalających się budynków , podpartych od lat belkami . Burmistrz ,nie potrafiąc skłonić urzędników do działań , wszystko bierze na swoją klatę , a urzędnicy mają się dobrze. Co do płac , to sam prezes wszystkich prezesów uznał ,że samorządowcy ,w tym prezesi są pazerni na kasę i należy odchudzić ich kieszenie . Urzędnik który za nic nie ponosi konsekwencji ,w odróżnieniu od przedsiębiorcy, powinien mieć płace pod społeczną kontrolą . Mówię znajomemu , oficerowi LWP, ty służyłeś komunie a on się oburza , ja nie służyłem komunie , ja służyłem Polsce ! Pytam się więc jakiej Polsce ? Polsce po której pokolenia muszą dochodzić do normalności latami ? A przed kim broniłeś ojczyzny ? Przed Niemcami? Przecież twoje dzieci tam dziś pracują !

  • Służył takiej Polsce jaka wtedy była! Czy jutro powiesz kolejnemu oficerowi, że służył Polsce Pisowskiej albo PeOwskiej, słusznej lub nie słusznej?

  • No i teraz pan pułkownik spija śmiwtankę z tego wszystkiego – paranoja czy hipokryzja?

   • A ci co pracowali dla komuny w takich np.PGE-erach to komu służyli? Polsce czy komunie? A ludzie, którzy żyli w PRL to byli Polacy czy komuchy? Dla kogo pracowali? Dla jakiej Polski? A ramach tej paranoi i hipokryzji takie ewki i obatele z doświadczeniem zawodowym w PGR to spijają śmietankę (a może gnojówkę) w pisowskiej armii, policji czy innej jedynie słusznej i narodowej instytucji?

  • a kim do k…y nędzy jest prezes wszystkich prezesów?! Bogiem? Sam nie splamił się nigdy uczciwą pracą, całe życie czerpie swoimi łapami wszelkie możliwe korzyści korzystając z naszych podatków i dlatego uważa, że wszyscy inni są takimi samymi leniami jak on! Nie najpierw sobie obetnie emeryturę z 16 tysięcy złotych na którą nie zapracował , pensję poselską, zapłaci za ochronę, która jest jednocześnie jego służbą domową, a potem się wypowiada.

 15. Trzymanie czegokolwiek w odbicie jest dla mnie obrzydliwe. Jak widzę trafiłem jednak na admiratora takich zachowań!

 16. OBATEL PL

  dobry artykuł

 17. Grzegorz Jelonek

  Zaprosiłem tego, kto się podpisuje adela na wczoraj (poniedziałek) na godz. 14 poniedziałek do ZWiK na spotkanie w celu omówienia warunków jego stażu, aby mógł przepracować cały miesiąc ze mną. Czekałem, ale tak, jak można było się spodziewać NIKT się nie zjawił. Tak to właśnie jest z zakłamanymi tchórzami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.