poniedziałek, 25 Marzec 2019
Home / TRZEBIATÓW / Groźny pożar nieużytków oraz złomowiska na osiedlu kołobrzeskim w Trzebiatowie

Groźny pożar nieużytków oraz złomowiska na osiedlu kołobrzeskim w Trzebiatowie

13 kwietnia mieszkańcy „osiedla kołobrzeskiego” w Trzebiatowie przeżyli chwile grozy. Ogień zaprószony na złomowisku przedostał się na pobliskie nieużytki, a tym samym realnie zagrażał wielu domostwom.

W piątek 13 kwietnia około godziny 12:00 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej został powiadomiony o pożarze, który pojawił się na złomowisk przy ulicy Słonecznej w Trzebiatowie.  Na miejsce zadysponowanych zostało wiele zastępów gdyż ogień realnie zagrażał pobliskim domostwom. Spaleniu uległy budki socjalne znajdujące się na terenie złomowiska, opony, materiały palne i 5 ha nieużytków. Silny wiatr sprzyjał rozwojowi pożaru. Strażacy do gaszenia tak rozwiniętego pożaru używali piany, wody i tłumic. W akcji udział brali: Zastęp z PSP Gryfice, WSP Trzebiatów OSP Trzebiatów, Mrzeżyno oraz Gołańcz Pomorska.

 

 

Sprawdź także

Witaj Wiosno, żegnaj Zimo

Najmłodsi mieszkańcy gminy Trzebiatów przywitali długo oczekiwaną wiosnę. Barwny korowód przedszkolaków przemierzył ulicę Trzebiatowa, aby …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.