poniedziałek, 25 Marzec 2019
Home / KULTURA / Wandale kolejny raz zniszczyli miejsce pamięci

Wandale kolejny raz zniszczyli miejsce pamięci

To nie pierwszy raz kiedy wandale dają znać o sobie w Trzebiatowie. Problem nie dotyczy tylko miejsc związanych z historią, ale również kwietników i elementów zdobiących miasto. Zdaniem mieszkańców, to problem, który się nasila.

W marcu 2016 r. Trzebiatowski Ośrodek Kultury przejął pod swoją opiekę kilka filarów mostu gen. Blüchera wydobytych z koryta rzeki Regi. Powstały na początku XX w. most był bratem bliźniakiem mostu Dworcowego, istniejącego do dziś, jednak ze względu na wady konstrukcyjne i zły stan techniczny został rozebrany w latach 60 XX. Łączył ul. Sienkiewicza z ul. Dworcową. Filary zostały wyeksponowane w narożniku ogrodów pałacowych tuż przy współczesnym moście i nawiązywały do historii tego miejsca. Niestety są systematycznie przewracane i dewastowane przez wątpliwych ,,miłośników” historii miasta – czytam na facebookowym profilu Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury. Kilka dni temu jeden z filarów został zrzucony z wysokiej skarpy w kierunku Młynówki. – Zwracamy się z apelem o poszanowanie reliktów historii i architektury naszego miasta i poszanowanie pracy osób, które z ogromną pasją i zaangażowaniem ratują każdy drobiazg świadczący o przeszłości Trzebiatowa – czytamy dalej. Zdaniem mieszkańców dewastacje w Trzebiatowie stają się coraz częstsze. Kilak dni temu „ktoś” zniszczył kwietniki w okolicach Ratusza, kilka miesięcy temu wykopane zostały również kwiaty zdobiące tereny zielone przy ulicy II Pułku Ułanów.

Sprawdź także

Dziewczyny udowodniłyście, że siła jest kobietą! Aktywny Dzień Kobiet – Zdrową być – zobacz galerię!

I stało się! Po raz trzeci dowiodłyśmy, że siła jest kobietą! Ani deszcz, ani wiatr …

4 komentarze

  1. Wandale i ćpuny trzebiatowskie. A to i tak za łagodne określenie… Zastanawiam się gdzie jest policja i dlaczego nie zamyka trzebiatowskich ćpunów? Niszczenie bloków,trawników itp. itd. to w Trzebiatowie jest już na porządku dziennym, a szkoda…. bo to naprawdę ładne miasto

  2. Może to sprawa kulawego, który niszczy wszystko co jest pod blokiem?

  3. o to samo odbyło sie 14 stycznia jak zapomnieliście oddać hołd ofiarą promu „Jan Heweliusz” to samo !!! brak poszanowania ,ludzie bez honoru i zero w głowie zobaczymy za rok czy tak postąpicie WANDALE HISTORII !!!!

  4. a co na to nasz kochany burmistrz i jego miejskie służby, chyba zapomnieli kto i za co płacimy pieniądze ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.