poniedziałek, 25 Marzec 2019
Home / TRZEBIATÓW / W gminie Trzebiatów nie będziemy płacić opłaty za pieska

W gminie Trzebiatów nie będziemy płacić opłaty za pieska

Radni uchylili uchwałę z 2008 roku o opłacie z tytułu posiadania psa. Powód? Znikome wpływy, brak bazy danych dotyczącej ilości zwierząt i właścicieli. W sąsiednich Gryficach od dawna nie obowiązuje opłata. W pozostałych gminach powiatu, wpływy są różne.

W 2016 roku do gminnej kasy w Trzebiatowie wpłynęło z tytułu opłaty za posiadanie psa zaledwie 675 złotych (13 wpłacających), w roku 2017 – 682 złote (18 wpłacających). W sąsiednich Gryficach opłata została zniesiona. W Karnicach wpływy z opłaty to rocznie ok. 2339 złotych (20 złotych od psa). Opłatę ściągają sołtysi. W Płotach za jednego pieska płaci się 30 złotych, co rocznie daje kwotę 7000 złotych przy kosztach około 50%. Wpływy z tytułu opłaty w Rewalu to zaledwie 400 złotych (55 złotych od psa).

Jak czytamy w uzasadnieniu do decyzji radnych – brak realnych możliwości na zwiększenie wpływów z opłaty to zasadniczy powód rezygnacji z jej naliczania. Radni zastrzegają, że gmina w razie potrzeby może wrócić do poboru opłat.

Gryfickie.info

 

Sprawdź także

Witaj Wiosno, żegnaj Zimo

Najmłodsi mieszkańcy gminy Trzebiatów przywitali długo oczekiwaną wiosnę. Barwny korowód przedszkolaków przemierzył ulicę Trzebiatowa, aby …

9 komentarzy

  1. Lekarze weterynarii „chipowali”. psy bezpłatnie – wystarczy zapytać – przecież są rejestry. Oj bogata gmina bogactwem swoich urzędników. Oj bogata, za dnia już lampy świecą – żyjemy na bogato.

  2. Słuszna decyzja radnych….

  3. Boże , moi samorządowcy nie potrafią policzyć w gminie piesków , jak więc oni liczą pieniądze w budżecie gminnym ? Łatwiej policzyć groby zmarłych , niż ruchomy merdający ogonem cel ? Może korzyści polityczne przysłoniły te z dziedziny ekonomicznej ? Nie twierdzę , że powinno się płacić wariackie opłaty , jednak sama opłata powinna pomóc nieodpowiedzialnym właścicielom zwierząt , podejmować właściwe decyzje przy przyjmowaniu ich pod swój dach . Z tych opłat można finansować pobyt gminnych zwierząt w schronisku i sprzątanie po nich okolicznych terenów . Nie przestrzegając pewnych zasad , sami szybko zejdziemy na psy . Niech Uniwersytet Trzeciego Wieku , zrobi Trzebiatowskim radnym kurs z zakresu ekonomii i to w przyśpieszonym tempie , inaczej wszyscy w tej gminie przepadniemy .

  4. Czego to nie robi się dla koryta Proponuję obniżyć ceny wody , opłat za cię żarówki , czynszy i śmieci , efekt wyborczy będzie piorunujący .

  5. Gmina jak maciora , ma wiele cycków , czy tylko każdemu wystarczy ?

  6. A za parkowanie w centrum nadal będziemy bulić ? Czy ten chłopina , inaczej zwąc inkasent na siebie zarobi? /? Proponuję aby w razie awarii sygnalizacji , ów inkasent kierował ruchem , oczywiście po przeszkoleniu . Pożytek z tego będzie większy .

  7. Straz miejska napedzila by calkiem duza kase pojawiajac sie nad Rega prza Kretej.Beztroscy wlasciciele pieskow nie zbieraja po swoich pupilach az bierze obrzydzenie jak zafajdany jest brzeg rzeki.Problem jest jeden ,kazdy ma znajomego w ratuszu i jak tu karac znajomka.Pozdrawia wszystkich co zbieraja.

  8. Super decyzja, podatek od posiadania siersciucha to jakas paranoja.

  9. Psie życie jest ciężkie , podobne do życia radnego , od kogo dostanie pełną michę , tego poliże i zamerda ogonem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.