niedziela, 25 Sierpień 2019
Home / GRYFICE / Są pieniądze na budowę kąpieliska w Gryficach. W czwartek przekazano plac budowy

Są pieniądze na budowę kąpieliska w Gryficach. W czwartek przekazano plac budowy

Na moment przed świętami gryficki starosta Kazimierz Sać wspólnie z Jarosławem Rzepą, wicemarszałkiem województwa podpisał umowę na dofinansowanie budowy kąpieliska w Gryficach. W czwartek przekazano plac budowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i letnia aura dopisze, pierwsi amatorzy kąpieli będą mogli skorzystać z kompleksu już za trzy miesiące.

Gryficki stawek przy ulicy Nowy Świat od lat odstraszał swoim wyglądem. Zdewastowany teren, został wyłączony z użytku i zamknięty na głucho. Już w minionym roku starostwo wyszło z inicjatywą dzierżawy działki od gminy. Następnie zaczęto szukać środków na jego modernizację. Przedsięwzięcia zgłoszono do naboru Lokalnej Grupie Działania „Gryflandia” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2014 – 2020” Wniosek przeszedł weryfikację i został przyjęty. W czwartek przed świętami starosta Kazimierz Sać wspólnie z Jarosławem Rzepą, wicemarszałkiem województwa podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji w kwocie wynosi 508 963 zł.

Projekt modernizacji kąpieliska zakłada odnowienie pomostu, stworzenie placu zabaw, brodzika dla dzieci, boiska do siatkówki, strefy piknikowej i plaży. Cały koszt przedsięwzięcia to 800 tys. złotych.

 

Sprawdź także

Ostatni tegoroczny koncert w Ogrodzie Japońskim

Ostatni tegoroczny koncert w ramach „Gryfickiego Lata Muzycznego” odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 17:00 …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.