poniedziałek, 25 Marzec 2019
Home / GRYFICE / Są pieniądze na budowę kąpieliska w Gryficach. W czwartek przekazano plac budowy

Są pieniądze na budowę kąpieliska w Gryficach. W czwartek przekazano plac budowy

Na moment przed świętami gryficki starosta Kazimierz Sać wspólnie z Jarosławem Rzepą, wicemarszałkiem województwa podpisał umowę na dofinansowanie budowy kąpieliska w Gryficach. W czwartek przekazano plac budowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i letnia aura dopisze, pierwsi amatorzy kąpieli będą mogli skorzystać z kompleksu już za trzy miesiące.

Gryficki stawek przy ulicy Nowy Świat od lat odstraszał swoim wyglądem. Zdewastowany teren, został wyłączony z użytku i zamknięty na głucho. Już w minionym roku starostwo wyszło z inicjatywą dzierżawy działki od gminy. Następnie zaczęto szukać środków na jego modernizację. Przedsięwzięcia zgłoszono do naboru Lokalnej Grupie Działania „Gryflandia” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2014 – 2020” Wniosek przeszedł weryfikację i został przyjęty. W czwartek przed świętami starosta Kazimierz Sać wspólnie z Jarosławem Rzepą, wicemarszałkiem województwa podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji w kwocie wynosi 508 963 zł.

Projekt modernizacji kąpieliska zakłada odnowienie pomostu, stworzenie placu zabaw, brodzika dla dzieci, boiska do siatkówki, strefy piknikowej i plaży. Cały koszt przedsięwzięcia to 800 tys. złotych.

 

Sprawdź także

I ślubuję Ci miłość, wierność. Medale Prezydenta RP z okazji 50 – lecia pożycia małżeńskiego

Dziesięć par z gminy Gryfice i Brojce odebrało z rąk burmistrza Medale Prezydenta RP za …

4 komentarze

  1. A co znaczą te numerki na planie ? 🙂

  2. Czy pan Starosta znowu nazwie kolejny obiekt swoim nazwiskiem i imieniem? Starosta oszalał !!!!! Hala sportowa już jest sygnowana jego nazwiskiem co dalej? Panie Marszałku może warto spojrzeć inaczej na te inwestycje kto to daje na to pieniądze czy to partyjniackie wspomaganie.

  3. a burmistrz nic nie dorzuci? w koncu to gminne a nie powiatowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.