poniedziałek, 25 Marzec 2019
Home / GRYFICE / Już 10 kwietnia premiera kolejnej książki Doroty! Czytelnicy czekają na drugą część „Niepełki”

Już 10 kwietnia premiera kolejnej książki Doroty! Czytelnicy czekają na drugą część „Niepełki”

Opowieść o Weronice, niepełnosprawnej nastolatce, która przeprowadza się z mamą do Trzebiatowa podbiła serca czytelników powieści Doroty Schrammek. Na kolejną odsłonę przygód „Niepełki” musieliśmy trochę poczekać. 10 kwietnia Dorota zabierze nas w podróż do grodu nad Regą, który po raz kolejny będzie tłem dla perypetii paczki przyjaciół z Weroniką na czele.

Siła przyjaźni

Od chwili, gdy Dorota wprowadziła nas do świata Weroniki i jej paczki mija dokładnie rok. Pierwsza powieść dla młodzieży, która wyszła spod pióra autorki zdobyła serca nie tylko młodszych czytelników. Choć to właśnie do nich była adresowana „Niepełka” była w mijającym roku jedną z chętniej wypożyczanych książek w miejskich bibliotekach regionu, dowodząc, że opowieści Doroty nie mają ograniczeń wiekowych. A ich odbiorcą może być każdy bez względu na PESEL. Tym razem autorka znów wraca do malowniczego i pełnego tajemnic Trzebiatowa.

– Jak przeżyć deszczowe wakacje, jak walczyć z nudą? Co robić w dni wolne od szkoły, gdy za oknem szaleje nawałnica. Weronika i przyjaciele szukają odpowiedzi. Każde z nich ma swoje marzenia i cele. Anielka chce zrzuć zbędne kilogramy. Czy rady blogerek z tajemniczego bloga jej w tym pomogą? Kim są tajemnicze Motylki? Gabriel, dokonuje bohaterskiego czynu, mimo że szukał tylko spokojnego miejsca do rozmyślań o swojej rodzinie. Paweł ciężko pracuje, żeby pomóc matce i chorej siostrze. I wierzy, że wydarzy się cud, który rozwiąże jego problem. Kinga wpada na oryginalny pomysł promocji, który prowadzi ją do nowych kłopotów. Letnia akcja i zbliżające się Święto Kaszy w Trzebiatowie, to ważne wydarzenia w życiu przyjaciół, którzy pokazują jak wspólnie można działać i ile dobrego można zrobić dla innych ludzi – mówi Dorota, otwierając drzwi do powieściowego świata.

To dobry rok

Pomyślna, autorska passa Doroty wciąż trwa. W ubiegłym roku do kolekcji książek dołożyła kolejne pozycje. Wspomnianą „Niepełkę” a także „Tam, gdzie czekał anioł”. Dorota Schrammek zadebiutowała w  marcu 2015 roku. Jej powieści „Stojąc pod tęczą” oraz „Horyzonty uczuć” oczarowały czytelników. Ale to właśnie „Horyzonty” zostały zauważone. Opowieść o sołtysce Matyldzie, która prowadzi uroczy pensjonat nad Bałtykiem, w tętniącym życiem sezonu Pobierowie zawojowała serca czytelniczek, które pokochały lekkie i  barwne pióro Doroty. W marcu 2016 na mogliśmy zatopić się w kolejnej opowieści z Pobierowa. Wielbiciele talentu Doroty dostali kolejno „Na brzegu życia” a w czerwcu „Wiatr Wspomnień”, wreszcie „Dom, którego nie było”.

– Te książki są jak różowe pastylki na rzeczywistość. Choć nie wszystko jest tak kolorowe, a bohaterzy zmagają się bardzo często z przeciwnościami, zawsze wychodzą obronną ręką, odnajdują nadzieję i drogę dla siebie. Czytanie Doroty uzależnia – mówią jej wierne czytelniczki, czekając niecierpliwie na kolejną powieść „Winne wzgórze”. Jej premiera odbędzie się w czerwcu. Akcja znów wraca na Pojezierze Drawskie. A tytułowa bohaterka dostaje pisarskie imię. – Zdaję sobie sprawię, że to dość ryzykowane posunięcie nadać głównej postaci swoje imię. To oczywiście otwiera przestrzeń do dywagacji, co jest fikcją a co doświadczeniem realnym autora. Mam jednak nadzieję, że ta granica nie będzie czytelna, a wszyscy, którzy czekają na tę książę przyjmą ją ciepło i serdecznie – mówi autorka w rozmowie z Pulsem Miasta.

Puls Miasta/Gryfickie.info

Sprawdź także

I ślubuję Ci miłość, wierność. Medale Prezydenta RP z okazji 50 – lecia pożycia małżeńskiego

Dziesięć par z gminy Gryfice i Brojce odebrało z rąk burmistrza Medale Prezydenta RP za …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.