OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Home / BROJCE / Przed nami kilka mroźnych dni. Bądźmy uważni, czasem tuż obok nas ktoś potrzebuje pomocy

Przed nami kilka mroźnych dni. Bądźmy uważni, czasem tuż obok nas ktoś potrzebuje pomocy

To już chyba ostatnie, zimowe słowo – przymrozi w najbliższych dniach. Niekorzystna aura to najtrudniejsze chwile dla bezdomnych. Bądźmy uważni! Jeśli coś wzbudzi twój niepokój, wiesz o kimś kto śpi w altanach, na klatkach schodowych w piwnicach daj znać odpowiednim służbom! Telefon 997 lub 112 czynny całą dobę!

W związku z obecnymi warunkami pogodowymi a w szczególności niskimi temperaturami policja prosi o zwrócenie uwagi na osoby bezdomne. Ta grupa osób jest szczególnie narażano na wychłodzenie organizmu. Należy pamiętać, że osoby bezdomne niejednokrotnie żyją w niedostatku i są bardziej niż inni narażeni na utratę zdrowia i życia. Często ograniczenia ruchowe, wędrowny tryb życia oraz brak pomocy ze strony osób najbliższych w połączeniu z trudnymi warunkami atmosferycznymi stanowią dla nich śmiertelne zagrożenie. Policja apeluje do wszystkich, aby nie być obojętnym na krzywdę innych ludzi i wyjątkowo w tym trudnym okresie zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy.

Gdy widzimy osobę narażoną na wychłodzenie np. mocno nietrzeźwą, przebywającą w pustostanach, altankach działkowych, śpiących na dworcach, przystankach, nieogrzewanych piwnicach, informujmy o tym fakcie służby tj pogotowie i policję, zadzwońmy pod nr 997 lub 112. Pamiętajmy, że wykonanie jednego telefonu może uratować ludzkie życie, a każde zgłoszenie zostanie sprawdzone.

 Gryfickie.info

Sprawdź także

Gmina Trzebiatów poszukuje inwestora dla kompleksu działek w nadmorskim Rogowie

Gmina Trzebiatów poszukuje inwestora dla kompleksu działek położonych w nadmorskiej miejscowości Rogowo. Przybliżona powierzchnia nieruchomości to …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.