wtorek, 22 Styczeń 2019
Home / BROJCE / Środa popielcowa rozpoczyna Wielki Post

Środa popielcowa rozpoczyna Wielki Post

Przypadająca 14 lutego Środa Popielcowa, rozpoczyna w Kościele Rzymsko – Katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ten czas do Wielkanocy ma nie tylko przygotować wiernych do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, ale także pobudzić do podjęcia zdecydowanej poprawy i nawrócenia.

Środa Popielcowa w liturgii kościoła Rzymsko – Katolickiego rozpoczyna Wielki Post, czyli okresu przygotowujący do dnia Zmartwychwstania Pańskiego. Według obrzędów tego dnia kapłan posypuje głowy wiernych popiołem powtarzając słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” i „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. W Środę Popielcową katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i podobnie jak w Wielki Piątek – post ścisły czyli ograniczenie liczby posiłków do syta do jednego w ciągu dnia.

Sprawdź także

Miasto turystyczne bez zabytków? Zapraszamy do dyskusji na temat przyszłości zabytkowej części Trzebiatowa

Dawny domu kultury rozpada się na naszych oczach. Próby sprzedaży obiektu spełzły na niczym. Burmistrz …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.