wtorek, 23 Październik 2018
Home / BROJCE / Środa popielcowa rozpoczyna Wielki Post

Środa popielcowa rozpoczyna Wielki Post

Przypadająca 14 lutego Środa Popielcowa, rozpoczyna w Kościele Rzymsko – Katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty. Ten czas do Wielkanocy ma nie tylko przygotować wiernych do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, ale także pobudzić do podjęcia zdecydowanej poprawy i nawrócenia.

Środa Popielcowa w liturgii kościoła Rzymsko – Katolickiego rozpoczyna Wielki Post, czyli okresu przygotowujący do dnia Zmartwychwstania Pańskiego. Według obrzędów tego dnia kapłan posypuje głowy wiernych popiołem powtarzając słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” i „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. W Środę Popielcową katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i podobnie jak w Wielki Piątek – post ścisły czyli ograniczenie liczby posiłków do syta do jednego w ciągu dnia.

Sprawdź także

Nieoficjalne wyniki wyborów do Rady Powiatu Gryfickiego. Zobacz listę nazwisk

Mamy nieoficjalną listę nazwisk kandydatów, którym udało się zdobyć mandat do Rady Powiatu Gryfickiego. Wyniki …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.