Home / POWIAT / Kolejne prawo jazdy odebrane

Kolejne prawo jazdy odebrane

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Gryfic zatrzymali prawo jazdy 28 – letniemu kierowcy Opla Infiniti. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany grzywną w drodze mandatu karnego oraz punktami karnymi, jechał przez miejscowość z prędkością 140 km/h.

W niedzielę policjanci z gryfickiej drogówki podczas patrolowania drogi krajowej nr 6, dokonali pomiaru prędkości samochodu marki Opel Infiniti, którego kierowca jadąc przez miejscowość przekroczył dopuszczalną prędkość 50 km/h obowiązującą w terenie zabudowanym o 90 km/h. Swoje bezmyślne zachowanie 28 – letni kierowca opla tłumaczył, że w tym samochodzie nie czuje się prędkości. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 punktami karnymi, a także stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Policja przypomina, że od 18 maja 2015 roku obowiązują zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. Zgodnie z art. 135 ust. 1a. Policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na: – kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Sprawdź także

Już dziś spotkanie z Dorotą Schrammek w Gryficach. Autorka promuje swoją najnowszą powieść

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Gryficach zaprasza wspólnie z Dorotą Schrammek na spotkanie autorskie, które już …

Jeden komentarz

  1. a co policja na parkowanie z włączonym silnikiem i w tym czasie robienie zakupów,tak sie dzieje w Płotach przy sklepach monopolowych na Jedności Narodowej od godziny 6 do 22 ,przejezdzajace patrole udaja ze nic sie nie dzieje.art. 60 ust. 2 ustawy — prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2017 r. poz. 1260)
    Zabrania się kierującemu:
    1) oddalania się od pojazdu, gdy silnik jest w ruchu; (…)
    3) pozostawiania pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym; nie dotyczy to pojazdu wykonującego czynności na drodze;

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.