niedziela, 9 Grudzień 2018
Home / GRYFICE / Nietrzeźwy 53-latek odpowie przed sądem

Nietrzeźwy 53-latek odpowie przed sądem

W czwartek mundurowi z gryfickiej komendy zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca powiatu gryfickiego. 53 – letni mężczyzna podejrzewany o kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości stracił prawo jazdy a za swój czyn odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia i wysokie kary finansowe.

Do zdarzenia doszło w czwartek nad ranem. Patrolujący miasto policjanci zauważyli na jednej z ulic w Gryficach, jadący samochód marki Opel Astra, który wjechał na chodnik i o mały włos nie uderzył w ogrodzenie posesji a następnie w stojący na chodniku zaparkowany inny samochód. W związku z niebezpiecznym sposobem jazdy kierowcy Opla oraz podejrzeniem, iż może on znajdować się pod wpływem alkoholu policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej.

Podczas interwencji 53 – latek tłumaczył się, że wjechał na chodnik, ponieważ miał zaparowane szyby i nic nie widział. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny 1,72 promila alkoholu. Kierowca Opla został zatrzymany i stracił prawo jazdy. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary finansowe.

Sprawdź także

„Motomikołaje” z wizytą u dzieci

6 grudnia na Placu Zwycięstwa w Gryficach zebrały się grupy Stowarzyszenia Motocyklistów Powiatu Gryfickiego „Motozakręceni” …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.