wtorek, 22 Styczeń 2019
Home / REGION / Czwartoligowcy z Trzebiatowa przygotowują się do rundy wiosennej

Czwartoligowcy z Trzebiatowa przygotowują się do rundy wiosennej

Okres przygotowawczy trwa. Zawodnicy Intermarche Regi Trzebiatów trenują przed bardzo ważną rundą wiosenną IV ligi. Będzie to wyjątkowy sprawdzian dla podopiecznych Kamila Twarzyńskiego, którzy będą zapewne chcieli udowodnić, że zasługują na wysokie lokaty w tej grupie.

– Jest to bardzo ciężki okres. Tej zimy udało nam się przeprowadzić kilka bardzo solidnych treningów w hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu. Mnie cieszy fakt, że na zajęciach stawiali się prawie wszyscy zawodnicy – zaznaczył Kamil Twarzyński, grający trener Intermarche Regi Trzebiatów. – W pierwszej części przygotowań pracowaliśmy nad siłą i wytrzymałością. Po zawodnikach było widać zmęczenie, ale takie było nasze założenie. Teraz pracujemy nad założeniami taktycznymi. Ćwiczymy schematy, a tym samym odpoczywamy fizycznie – dodał. Zawodnicy z Trzebiatowa mogą być zadowoleni z dotychczasowych meczów kontrolnych. Tylko w jednym przegrali (Kotwica Kołobrzeg 6:1), trzy razy wygrywali (Sparta Gryfice 5:2, Chemik Police 3:0 i Wicher Brojce 3:2) oraz dwa razy remisowali (Astra Ustronie Morskie 2:2 i Olimp Gościno 2:2). – Jestem zadowolony z gry i postawy moich zawodników. Powiem więcej cieszę się z tego meczu z Kotwicą. Przegraliśmy, ale wynieśliśmy bardzo wiele nowych doświadczeń, szczególni ci najmłodsi. Przed nami jeszcze dwa mecze kontrolne. W środę (7 lutego o godzinie 19:00) gramy z Prawobrzeżem Świnoujście oraz Sokołom Karlino. Na sam koniec zagramy z naszymi rezerwami. To będzie trochę inne granie, ale ukierunkowane na konkretne założenia – podkreślił Twarzyński, który cieszy się, że skład z poprzedniej rundy pozostał bez zmian. – Nikt nas nie opuścił. Oczywiście pojawiły się pewne kontuzje, ale na bieżąco je eliminujemy. Jesteśmy blisko pozyskania nowego zawodnika z Akademii Piłkarskiej Kotwicy Kołobrzeg Michała Korgula, a do tego będziemy zasilani utalentowanymi piłkarzami juniorów prowadzonymi przez Artura Sochę – zaznaczył. – Aktywnie uczestnicząc w każdym treningu naszych piłkarzy mogę z czystym sumieniem zapewnić o dobrze obranym kierunku przygotowań. Wiem, że trener wie co robi i przygotuje chłopaków do gry z najlepszymi – powiedział Piotr Dąbrowski, prezes Intermarche Regi Trzebiatów. Pierwszy mecz „o punkty” Intermarche Rega Trzebiatów rozegra 3 marca w ramach Pucharu Polski. Wtedy zawodnicy z Trzebiatowa zmierzą się z Wybrzeżem Rewalskim Rewal. Ten mecz odbędzie w Niechorzu o godzinie 14:00.

Sprawdź także

Miasto turystyczne bez zabytków? Zapraszamy do dyskusji na temat przyszłości zabytkowej części Trzebiatowa

Dawny domu kultury rozpada się na naszych oczach. Próby sprzedaży obiektu spełzły na niczym. Burmistrz …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.