piątek, 24 Styczeń 2020
Home / POWIAT / Nasi z tytułami Mistrzów Polski podczas krajowej wystawy gołębi rasowych w Kielcach!

Nasi z tytułami Mistrzów Polski podczas krajowej wystawy gołębi rasowych w Kielcach!

Edward Krychowiak i Marek Dajnowski z tytułami Mistrzów Polski oraz Piotr Wiśniewski, Adam Gębicki, Mirosław Krzyżanowski oraz Jerzy Radoń z tytułami Wicemistrzów Polski podczas Krajowej Wystawy Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza, która odbyła się przed tygodniem z Kielcach.

 

W dniach od 25 do 28 stycznia w Kielcach odbywała się Krajowa Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza. Województwo zachodniopomorskie reprezentowało  7 hodowców z Trzebiatowa, wystawili 85 gołębi rasowych w rasach Białogłówka Gąbińska, Krymka Białostocka, Zakonniczka Niemiecka, Sroczka Polska. Patronat nad  wystawą objęli Marszałkowie wszystkich województw. Województwo Zachodniopomorskie reprezentował Jarosław Rzepa – zaznaczył Edward Krychowiak

Tytuł Mistrza Polski wywalczyli: Edward Krychowiak w rasie Białogłówka Gąbinska Marek Dajnowski w rasie Zakonniczka Niemiecka. Tytuł Wicemistrza Polski zdobyli – Piotr Wiśniewski w rasie Sroczka Polska, Adam Gębicki w rasie Krymka Białostocka, Mirosław Krzyżanowski w rasie  Sroczka polska i Jerzy Radoń w rasie Hiszpan. Gołębie z Trzebiatowa zostały nagrodzone również indywidualnie.
Championem wystawy zostały gołębie z Trzebiatowa Zakonniczka Niemiecka i Białoglówka Gąbińska oraz nasz rodzimy gołąb Szczeciński Krótkodzioby hodowca Edward Krychowiak.

– Koło w Trzebiatowie  liczy 12 członków, jesteśmy najbardziej prężnym odziałem w szczecińskim Związku Hodowców Gołębi Rasowych – mówi Edward Krychowiak, wiceprzewodniczący trzebiatowskiego oddziału Hodowców Gołębi Rasowych. – Gołębie oceniane są według pewnych kryteriów. Opis każdej rasy znajduje się katalogu wydanym przez Polski Związek,  w tym roku wystawę krajową oceniało 57 sędziów PZHGRiDI, sędziowie na podstawie obserwacji poszczególnych gołębi oceniają ich wygląd, który musi być jak najbardziej zbliżony do wzorca. Tuż przed samymi zawodami musimy przygotować nasze pupile – wykąpać, podciąć pazurki, dzióbek, usunąć niepotrzebne piórka – podkreśla Edward Krychowiak.

Krajową Wystawę Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza, która od 25 do 28 stycznia miała miejsce w Targach Kielce odwiedziło ponad 8000 zwiedzających. Obejrzeli oni 4476 gołębi, 404 okazów drobiu ozdobnego i około 58 królików, które do Kielc przywiozło blisko 377 hodowców z Polski i Ukrainy i Czech.

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.