poniedziałek, 27 Styczeń 2020
Home / PŁOTY / Ewakuacja w szkole podstawowej w Płotach. Wszystko z powodu możliwości wycieku gazu!

Ewakuacja w szkole podstawowej w Płotach. Wszystko z powodu możliwości wycieku gazu!

Około 12.30 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach otrzymał zgłoszenie o możliwości ulatniania się gazu w Szkole Podstawowej nr 2 w Płotach. Na miejsce wysłano natychmiast cztery zastępy strażackie, a także pogotowie gazowe i służby medyczne. Ewakuowano sto czterdzieści trzech uczniów i dziesięć osób dorosłych. Dwójka dzieci trafiła na obserwację do szpitala.

Alarm wszczęto około 12.30. Dzieci w czasie lekcji miały uskarżać się na bóle głowy i nudności. Podjęto decyzję o odwołaniu zajęć i ewakuacji. Po czternastej dyrektor szkoły Szymon Klimko wydał komunikat, że placówka została sprawdzona i jest bezpieczna. Nie potwierdził również, jakoby w budynku miał ulatniać się gaz.

„Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 informuje, że w budynku przy ul. S. Batorego podejrzenie ulatniającego się gazu nie zostało potwierdzone przez służby ratownicze. Budynek szkoły został uznany za bezpieczny, w związku z czym zajęcia lekcyjne w dniu jutrzejszym (1 lutego 2018 r.) odbędą się zgodnie z planem”.

Gryfickie.info

 

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.