poniedziałek, 27 Styczeń 2020
Home / GRYFICE / Prokurator przedstawił akt oskarżenia sprawcy wypadku w okolicach Barkowa

Prokurator przedstawił akt oskarżenia sprawcy wypadku w okolicach Barkowa

Prokuratura Rejonowa w Gryficach skierowała do Sądu Rejonowego w Gryficach, akt oskarżenia przeciwko Ireneuszowi Dz., podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 19 czerwca 2017 r. na drodze wojewódzkiej nr 109 w okolicach miejscowości Barkowo umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki BMW jadąc w kierunku miejscowości Płoty, znajdując się pod wpływem amfetaminy, zbliżając się do wyznaczonego przejścia dla pieszych, nie zachował szczególnej ostrożności i nienależycie obserwował drogę oraz nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, w wyniku czego potrącił prawidłowo przechodzącą przez wyznaczone przejście dla pieszych pokrzywdzoną, która na skutek doznanych wielonarządowych obrażeń ciała zmarła, tj. o czyn z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk.

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 19 czerwca 2017 r. około godziny 11.30 podejrzany wracał po nocy spędzonej w nadmorskiej dyskotece do swojego miejsca zamieszkania. Jadąc z Gryfic w kierunku miejscowości Płoty w rejonie Barkowa zbliżając się do wyznaczonego przejścia dla pieszych, nie zachował szczególnej ostrożności i nienależycie obserwował drogę oraz nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, w wyniku czego potrącił prawidłowo przechodzącą przez wyznaczone przejście dla pieszych pokrzywdzoną. Kobieta wskutek potrącenia doznała ciężkich obrażeń ciała w wyniku czego zmarła.Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie art. 178 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat

Sprawdź także

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gryficach

Gmina Gryfice gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku na ulicach miasta pojawi …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.