wtorek, 22 Styczeń 2019
Home / GRYFICE / „Myślicie, że w Polsce jest bezpiecznie?” – Krzysztof Pyzia pyta najsłynniejszego antyterrorystę

„Myślicie, że w Polsce jest bezpiecznie?” – Krzysztof Pyzia pyta najsłynniejszego antyterrorystę

We wtorek w Empiku a także księgarniach w całej Polsce ukazała się książka Krzysztofa Pyzi „Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce”. To kolejne spotkanie z Jerzym Dziewulskim, najsłynniejszym, polskim antyterrorystą.

Rozejrzyj się po ulicy

Najgroźniejsi zamachowcy goszczący w Polsce. Biznesy polityków z siatką terrorystyczną. Ukrywanie się w Polsce Abu Nidala, nazywanego poprzednikiem Bin Ladena. Porwania samolotów i pertraktacje z porywaczami. Przemilczana prawda o spotkaniu najgroźniejszych terrorystów w Polsce w 2002 roku. Zamach w Warszawie na Abu Daouda, palestyńskiego ekstremistę. Bombowy zamach na lotnisku Okęcie w dniu wyboru Lecha Wałęsy na prezydenta. I niewygodna prawda o systemie ochrony polskich lotnisk.Szokująca opowieść, po której dużo baczniej będziesz rozglądać się na ulicy, w metrze i samolocie. Tak reklamuje swoją najnowszą książkę Krzysztof Pyzia, który już po raz drugi spotyka się w szczerej rozmowie z Jerzym Dziewulskim. – Szczerze mówią to najmocniejszy materiał, jaki napisałem do tej pory. Nieznane dotąd historie, o najniebezpieczniejszych terrorystach na świecie, którzy przyjeżdżali do Polski, ujrzą po raz pierwszy światło dzienne. Nie będzie tu ani grama fikcji. Jerzy Dziewulski w końcu był szefem ochrony warszawskiego lotniska, widział to z bliska, walczył z porywaczami i sam uratował z rąk terrorystów ponad 700 osób – mówi autor.

Idzie jak burza

Krzysztof z pochodzenia trzebiatowianin, na co dzień mieszkaniec Warszawy, wydawca w Radiu ZET, dziennikarz tygodnika „Angora” i „Playboy” a także autor bloga ktopyzianiebladzi.pl mijający rok może zaliczyć do udanych. W 2017 roku ukazały się jego dwa wywiady. Jeden ze wspomnianym już Jerzym Dziewulskim traktujący o kulisach pracy w polskiej policji. Drugi to obszerna opowieść o Kajetanie Kajetanowiczu „Kajto”, jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich rajdowców. Ostatnia z książek, które premiera za trzy tygodnie, drukowana była jeszcze w starym roku. – To faktycznie rok obfitości, ale nie zwalniam tempa. Pracuję już nad kolejnym materiałem. Nie zdradzam jeszcze tematu, który dotyka bardzo ryzykownych obszarów, więc muszę milczeć, żeby nie zapeszyć. Za zapraszam na mojego bloga, gdzie zobaczycie kulisy sesji zdjęciowej do okładki najnowszej książki.

„Strach, uległość, panika – to jest to, na czym najbardziej zależy terrorystom. Walczmy z nimi poprzez pokazywanie zagrożeń, uczenie ludzi, jak reagować w określonych sytuacjach. Odrzućmy tezę, że pokazywać rzeczywistość to znaczy straszyć społeczeństwo. Im mniej wiedzy, tym więcej strachu. I po to napisaliśmy tę książkę”

Jerzy Dziewulski – były gliniarz, antyterrorysta, poseł na Sejm I, II, III i IV kadencji. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę zaczynał w Milicji Obywatelskiej w wydziale służby wywiadowczej na Żoliborzu. Później był m.in. dowódcą jednostki antyterrorystycznej na lotnisku Okęcie w Warszawie. Szef osobistej ochrony prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, jego osobisty sekretarz oraz doradca do spraw bezpieczeństwa. Szkolony w USA, w Izraelu i we Francji. Twórca sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych. Ranny na służbie. Jako jedyny policjant w Polsce został trzykrotnie odznaczony Medalem za Ofiarność i Odwagę. Odznaczony również Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

 

Sprawdź także

Miasto turystyczne bez zabytków? Zapraszamy do dyskusji na temat przyszłości zabytkowej części Trzebiatowa

Dawny domu kultury rozpada się na naszych oczach. Próby sprzedaży obiektu spełzły na niczym. Burmistrz …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.