Home / POWIAT / Uczniowie „Herberta” z wizytą w Sejmie RP

Uczniowie „Herberta” z wizytą w Sejmie RP

Młodzież klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta z wizytą w Sejmie RP.

Na zaproszenie Posła Michała Jacha przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie wraz z opiekunami odwiedzili Warszawę. Wizyta rozpoczęła się od obiadu w domu poselskim, następnie pan poseł oprowadził młodzież po gmachu sejmu. Uczniowie przysłuchiwali się obradom sejmu zasiadając w sali plenarnej.

Obecność młodzieży naszej szkoły w sejmie zapowiedziała pani marszałek, która przewodniczyła obradom. Wizyta była elementem programu przygotowanego przez marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego, który pozwala każdemu posłowi zaprosić grupę młodzieży do sejmu. Będąc w Warszawie na zaproszenie skorzystaliśmy aby wizytę przedłużyć o parę dni na zwiedzanie naszej stolicy.  Odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, PGE Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik, Stare Miasto, podziwialiśmy panoramę Warszawy z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki. Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pałac Prezydencki był na trasie naszego wieczornego spaceru po Warszawie. Krakowskie Przedmieście przywitało nas pięknymi dekoracjami świątecznymi. Podziękowania przekazujemy Panu Posłowi za zaproszenie i zorganizowanie wizyty w Sejmie.

Jolanta Mruk ZSP im. Z. Herberta w Trzebiatowie

 

 

 

 

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.