Home / GRYFICE / Padł orkiestrowy rekord! Na terenie Powiatu Gryfickiego zebrano ponad 114 tysięcy złotych!

Padł orkiestrowy rekord! Na terenie Powiatu Gryfickiego zebrano ponad 114 tysięcy złotych!

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w eleganckim stylu przechodzi do historii, choć trwa nadal  ogólnopolskie liczenie, wiemy ile do orkiestrowej puszki wpadło na terenie całego Powiatu Gryfickiego.

Przypomnijmy, że tym roku zagrały wspólnie Gryfice, Trzebiatów, Karnice i Brojce. Łącznie zebrano rekordową kwotę 114, 435, 37 złotych! W regionie pracowało blisko trzystu wolontariuszy. Sprzedano mnóstwo przedmiotów na licytacjach i aukcjach. Nowością były terminale płatnicze, którymi dysponowali wolontariusze z gryfickiego sztabu. Odbyły się dwa biegi w ramach akcji „Policz się z cukrzycą” – jeden zorganizowany podczas Zimowego Aquatlonu w Gryficach, drugi w Płotach. Tradycyjnie, jak co roku biegaliśmy również z Jackiem Kabatą w Mrzeżynie. Bieg organizowali strażacy z OSP Mrzeżyno, wspierani przez Stowarzyszenia Aktywny Trzebiatów, które na finał akcji zakupiło na licytacji „wybiegane” kilometry – w ilości 2182 – za kwotę 370 złotych.

Ile wpadło do puszki WOŚP

Gmina Gryfice – 46 159,94 złotych

w tym Brojce: 2407,35 złotych

Gmina Trzebiatów –  30 494,19 złotych

Gmina Płoty 22 731,76 złotych

Gmina Karnice 15 049,48 złotych

Gmina Rewal nie prowadziła zbiórki

 

 

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.