wtorek, 22 Styczeń 2019
Home / REGION / Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w całej gminie Trzebiatów

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w całej gminie Trzebiatów

Od rana w całej Polce gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Mrzeżynie już od samego rana działo się za sprawą Biegu z Jackiem Kabatą. Wolontariusze widoczni byli w wielu miejscowościach gminy Trzebiatów.

50 wolontariuszy wraz z opiekunami kwestuje na terenie gminy Trzebiatów. – Są z nami młodsi i starsi. Każdy chce grać dla Orkiestry – powiedział Adam Dąbrowski, szef sztabu w gminie Trzebiatów. – Wolonatrisze kolejny raz nie zawiedli. Są z nami uczniowie, młodzi strażacy z Trzebiatowa, Mrzeżyna i Gołańczy Pomorskiej. Licytujemy, bawimy się i zbieramy pieniądze, które są tak bardzo ważne – dodał. – Cieszę się, że pomimo tak wielu różnic potrafimy się jednoczyć – podkreślił Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa. – W tym roku przekazałem do wylicytowania pióro oraz tradycyjnie jeden dzień bycia Burmistrzem Trzebiatowa. W tym roku dodam, że w czasie wizyty zwycięzcy licytacji w Urzędzie przygotuję śniadanie – dodał. Na trzebiatowskiej scenie prezentowały się dzieci, młodzież, a także lokalne zespoły. Do wylicytowania było wiele ciekawych przedmiotów między innymi koszulka z podpisem Grzegorza Krychowiaka.

W biegu z Jackiem Kabatą udział wzięło 156 sportowców, którym udało się pokonać w sumie 2182 kilometry. Ten okazały wnyki za kwotę 370 zł wylicytowało Stowarzyszanie „Aktywny Trzebiatów”.

Sprawdź także

Miasto turystyczne bez zabytków? Zapraszamy do dyskusji na temat przyszłości zabytkowej części Trzebiatowa

Dawny domu kultury rozpada się na naszych oczach. Próby sprzedaży obiektu spełzły na niczym. Burmistrz …

10 komentarzy

  1. A ja dzisiaj przed 17 musiałam szukać wolontariuszy, przeszłam całą ulicę 2 Pułku Ułanów okrążyłam cały Ratusz i nie spotkałam ani jednego 😡 Dopiero przed sceną udało mi się złapać jednego 😉

  2. Tez z sasiadką szukałyśmy wolontariuszy. Bylysmy pod Biedronką ,na Kosciuszki, koło Neptuna, ratusza, tam zobaczylysmy grupę z 3 puszkami. Ale byli tak zajęci sobą, ze musialysmy glosno krzyczec, zeby zechcieli podejsc do nas. Chcialysmy jeszcze innym wplacic, przeszlysmy wokol ratusza, kosciola i nikogo nie spotkalysmy. Byla godz.13.

    • Rozmawiałam z koleżankami z pracy i one też mówiły że miały problem ze znalezieniem wolontariuszy 😯 więc jest zadanie dla sztabu na kolejne lata aby tych osób z puszkami było więcej i częściej się kręcili po mieście 😊 chociaż po głównych ulicach 😘

  3. do pisu prosimy nie przeszkadzajcie reszta się sama ułoży

  4. Pamietam na poczatku Orkiestry była impreza w Niechorzu koncerty, darmowa waskotorówka dowiozła i odwiozła ludzi (chyba nawet wykoleila sie w Nowielicach) a dzis…. Mrzezyno i co tam takie sie działo… w Trzebiatowie tylko wolonariusze??- lipa – tylko jak zwykle zwykli ludzie nie zawodzą

  5. Wolontariuszy było bardzo wielu i widocznych z daleka. Chodzili sporymi grupami. W godz. 11-15 trzy razy musiałem przejść z Pułku Ułanów na Dworcową i mijałem kilkunastu wolontariuszy. Brawo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.