Home / REGION / Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w całej gminie Trzebiatów

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w całej gminie Trzebiatów

Od rana w całej Polce gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Mrzeżynie już od samego rana działo się za sprawą Biegu z Jackiem Kabatą. Wolontariusze widoczni byli w wielu miejscowościach gminy Trzebiatów.

50 wolontariuszy wraz z opiekunami kwestuje na terenie gminy Trzebiatów. – Są z nami młodsi i starsi. Każdy chce grać dla Orkiestry – powiedział Adam Dąbrowski, szef sztabu w gminie Trzebiatów. – Wolonatrisze kolejny raz nie zawiedli. Są z nami uczniowie, młodzi strażacy z Trzebiatowa, Mrzeżyna i Gołańczy Pomorskiej. Licytujemy, bawimy się i zbieramy pieniądze, które są tak bardzo ważne – dodał. – Cieszę się, że pomimo tak wielu różnic potrafimy się jednoczyć – podkreślił Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa. – W tym roku przekazałem do wylicytowania pióro oraz tradycyjnie jeden dzień bycia Burmistrzem Trzebiatowa. W tym roku dodam, że w czasie wizyty zwycięzcy licytacji w Urzędzie przygotuję śniadanie – dodał. Na trzebiatowskiej scenie prezentowały się dzieci, młodzież, a także lokalne zespoły. Do wylicytowania było wiele ciekawych przedmiotów między innymi koszulka z podpisem Grzegorza Krychowiaka.

W biegu z Jackiem Kabatą udział wzięło 156 sportowców, którym udało się pokonać w sumie 2182 kilometry. Ten okazały wnyki za kwotę 370 zł wylicytowało Stowarzyszanie „Aktywny Trzebiatów”.

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.