wtorek, 23 Październik 2018
Home / REGION / Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w całej gminie Trzebiatów

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w całej gminie Trzebiatów

Od rana w całej Polce gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Mrzeżynie już od samego rana działo się za sprawą Biegu z Jackiem Kabatą. Wolontariusze widoczni byli w wielu miejscowościach gminy Trzebiatów.

50 wolontariuszy wraz z opiekunami kwestuje na terenie gminy Trzebiatów. – Są z nami młodsi i starsi. Każdy chce grać dla Orkiestry – powiedział Adam Dąbrowski, szef sztabu w gminie Trzebiatów. – Wolonatrisze kolejny raz nie zawiedli. Są z nami uczniowie, młodzi strażacy z Trzebiatowa, Mrzeżyna i Gołańczy Pomorskiej. Licytujemy, bawimy się i zbieramy pieniądze, które są tak bardzo ważne – dodał. – Cieszę się, że pomimo tak wielu różnic potrafimy się jednoczyć – podkreślił Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa. – W tym roku przekazałem do wylicytowania pióro oraz tradycyjnie jeden dzień bycia Burmistrzem Trzebiatowa. W tym roku dodam, że w czasie wizyty zwycięzcy licytacji w Urzędzie przygotuję śniadanie – dodał. Na trzebiatowskiej scenie prezentowały się dzieci, młodzież, a także lokalne zespoły. Do wylicytowania było wiele ciekawych przedmiotów między innymi koszulka z podpisem Grzegorza Krychowiaka.

W biegu z Jackiem Kabatą udział wzięło 156 sportowców, którym udało się pokonać w sumie 2182 kilometry. Ten okazały wnyki za kwotę 370 zł wylicytowało Stowarzyszanie „Aktywny Trzebiatów”.

Sprawdź także

Znamy pierwsze, nieoficjalne wyniki wyborów do Rady Gminy w Trzebiatowie! Aktualizacja

Redakcja Gryfickiego.info dotarła do pierwszych, nieoficjalnych wyników wyborów do Rady Gminy w Trzebiatowie. Znamy  nazwiska …

10 komentarzy

  1. A ja dzisiaj przed 17 musiałam szukać wolontariuszy, przeszłam całą ulicę 2 Pułku Ułanów okrążyłam cały Ratusz i nie spotkałam ani jednego 😡 Dopiero przed sceną udało mi się złapać jednego 😉

  2. Tez z sasiadką szukałyśmy wolontariuszy. Bylysmy pod Biedronką ,na Kosciuszki, koło Neptuna, ratusza, tam zobaczylysmy grupę z 3 puszkami. Ale byli tak zajęci sobą, ze musialysmy glosno krzyczec, zeby zechcieli podejsc do nas. Chcialysmy jeszcze innym wplacic, przeszlysmy wokol ratusza, kosciola i nikogo nie spotkalysmy. Byla godz.13.

    • Rozmawiałam z koleżankami z pracy i one też mówiły że miały problem ze znalezieniem wolontariuszy 😯 więc jest zadanie dla sztabu na kolejne lata aby tych osób z puszkami było więcej i częściej się kręcili po mieście 😊 chociaż po głównych ulicach 😘

  3. do pisu prosimy nie przeszkadzajcie reszta się sama ułoży

  4. Pamietam na poczatku Orkiestry była impreza w Niechorzu koncerty, darmowa waskotorówka dowiozła i odwiozła ludzi (chyba nawet wykoleila sie w Nowielicach) a dzis…. Mrzezyno i co tam takie sie działo… w Trzebiatowie tylko wolonariusze??- lipa – tylko jak zwykle zwykli ludzie nie zawodzą

  5. Wolontariuszy było bardzo wielu i widocznych z daleka. Chodzili sporymi grupami. W godz. 11-15 trzy razy musiałem przejść z Pułku Ułanów na Dworcową i mijałem kilkunastu wolontariuszy. Brawo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.