piątek, 17 Sierpień 2018
Home / REGION / Wielka Orkiestra rozpoczęta. W Mrzeżynie biegną z Jackiem Kabatą

Wielka Orkiestra rozpoczęta. W Mrzeżynie biegną z Jackiem Kabatą

Od samego rana trwa 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wielu miejscach naszego regionu trwają specjalne wydarzenia. W Mrzeżynie biegną z Jackiem Kabatą. To już piąta edycja tych wyjątkowych zawodów.

Celem 26 finału jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W całej Polsce gra największa Orkiestra. W Mrzeżynie trwa bieg z Jackiem Kabatą, który przebiegnie 26 – 2 kilometrowych odcinków wokół Mrzeżyna. – Świetna pogoda. Jest sucho, świeże powietrze. Temperatura też całkiem przyjemna. Cieszę się, że kolejny raz moi przyjaciele nie zawiedli. Są z nami sportowcy z całego regionu  – powiedział tuż przed starem ultramaratończyk Jacek Kabata. Jak do tej pory na trasie pojawiło się 134 zawodników (formuła pozwala na dołączenie w każdym momencie), którzy „oddają” swoje kilometry, które będą wylicytowane. Najmłodszym zawodnikiem, który stanął na linii startu był 2,5 letni Franciszek. Oczywiście nie mogło zabraknąć strażaków. Tym razem w pełnym umundurowaniu pobiegł Mateusz Smerdel, któremu udało pokonać się trzy okrążenia. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwa Stowarzyszenie „Aktywny Trzebiatów”, TNC oraz OSP Mrzeżyno, Rescue Team oraz trzebiatowska Policja.

Sprawdź także

-To cud, że nikomu nic się nie stało. Na odcinku Trzebiatów – Gołańcz Pomorska dachował samochód

-To prawdziwy cud, że nikomu nic się nie stało – mówią świadkowie zdarzenia drogowego, do …

Jeden komentarz

  1. 14.01.1993 mam nadzieje że przed biegiem ktoś uczcił pamięć ofiar promu „Jan Heweliusz” [*]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.