środa, 23 Styczeń 2019
Home / REGION / Wielka Orkiestra rozpoczęta. W Mrzeżynie biegną z Jackiem Kabatą

Wielka Orkiestra rozpoczęta. W Mrzeżynie biegną z Jackiem Kabatą

Od samego rana trwa 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wielu miejscach naszego regionu trwają specjalne wydarzenia. W Mrzeżynie biegną z Jackiem Kabatą. To już piąta edycja tych wyjątkowych zawodów.

Celem 26 finału jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W całej Polsce gra największa Orkiestra. W Mrzeżynie trwa bieg z Jackiem Kabatą, który przebiegnie 26 – 2 kilometrowych odcinków wokół Mrzeżyna. – Świetna pogoda. Jest sucho, świeże powietrze. Temperatura też całkiem przyjemna. Cieszę się, że kolejny raz moi przyjaciele nie zawiedli. Są z nami sportowcy z całego regionu  – powiedział tuż przed starem ultramaratończyk Jacek Kabata. Jak do tej pory na trasie pojawiło się 134 zawodników (formuła pozwala na dołączenie w każdym momencie), którzy „oddają” swoje kilometry, które będą wylicytowane. Najmłodszym zawodnikiem, który stanął na linii startu był 2,5 letni Franciszek. Oczywiście nie mogło zabraknąć strażaków. Tym razem w pełnym umundurowaniu pobiegł Mateusz Smerdel, któremu udało pokonać się trzy okrążenia. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwa Stowarzyszenie „Aktywny Trzebiatów”, TNC oraz OSP Mrzeżyno, Rescue Team oraz trzebiatowska Policja.

Sprawdź także

Samochód osobowy uderzył w słup, po tym jak inny pojazd wymusił pierwszeństwo na rondzie

Kilka minut po godzinie 19.00 doszło do wypadku na rondzie przy ul. Kołobrzeskiej. W jadące …

Jeden komentarz

  1. 14.01.1993 mam nadzieje że przed biegiem ktoś uczcił pamięć ofiar promu „Jan Heweliusz” [*]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.