wtorek, 22 Styczeń 2019
Home / GRYFICE / Potrącony piesek na ulicy Piłsudskiego w Gryficach przez zielone audi. Z pomocą ruszyła młodzież i policjanci

Potrącony piesek na ulicy Piłsudskiego w Gryficach przez zielone audi. Z pomocą ruszyła młodzież i policjanci

Przejmujący widok zwrócił uwagę grupki młodzieży, która w czwartek późnym popołudniem przechodziła ulicą Piłsudskiego w Gryficach. Zielone audi na miejscowych numerach potrąciło niedużego kundelka. Wedle relacji świadków, kierowca mógł mieć świadomość, że uderzył w zwierzę. – Auto zahamowało na chwilę, po czym pojechało, zostawiając zakrwawionego psiaka – mówi młodzież i paru przechodniów, którzy próbowali ratować pieska.

Zwierzę w kałuży krwi, czekało kilkanaście minut na lekarza weterynarii. W akcję włączyli się policjanci, którzy od momentu, gdy zjawili się na miejscu, koordynowali całą akcją. – Próbowaliśmy kontaktować się z weterynarzami, ale żaden numer w sieci nie odpowiadał – opowiada młodzież i jedna z kobiet, która w chwili zdarzenia przechodziła w pobliżu. – Powiadomiliśmy policję, a ta z kolei próbowała zorganizować pomoc do rannego pieska – mówią młodzi ludzie, którzy nie przeszli obojętnie obok cierpienia zwierzęcia. Mały, skulony, krwawiący i przerażony piesek został po kilkudziesięciu minutach zabrany przez lekarza weterynarii. – W pomoc zaangażowała się także pani z miejscowego schroniska, a także strażnicy miejscy, którzy pomogli  nam dość szybko namierzyć pomoc – mówią starszy posterunkowy Przemysław Kunda oraz posterunkowy Tomasz Daniel. Piesek został przetransportowany do lecznicy, gdzie poddano go operacji. Zwierzę było w bardzo ciężkim stanie.

Komentarz

W tej jakże smutnej historii optymizmem napawa fakt, że młodzi ludzie, którzy znaleźli się przypadkowo w miejscu zdarzenia wykazali się taką determinacją i na wszelkie sposoby szukali pomocy dla cierpiącego zwierzęcia. Również wielką uwagą i piękną postawą wykazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach: starszy posterunkowy Przemysław Kunda oraz posterunkowy Tomasz Daniel, którzy wezwani koordynowali całą akcję, zabezpieczyli miejsce, gdzie leżał piesek, a także skutecznie sprowadzili pomoc. Podziękowania należą się również jednej z mieszkanek Gryfic, która także zwróciła uwagę na zdarzenie. W czasach, gdy świat pędzi jak oszalały, zajęty wyłącznie swoimi sprawami ta anonimowa grupa ludzi wykazała się wyjątkową postawą. Kierują do Państwa głębokie wyrazy szacunku.

Marzena Domaradzka – Gryfickie.info, Puls Miasta

 

Sprawdź także

W sobotę o godzinie 12.00 w całym Powiecie Gryfickim zawyją syreny

W najbliższą sobotę, 19 stycznia w całym Powiecie Gryfickim zawyją syreny. Treningowe uruchomienie syren ostrzegania …

4 komentarze

  1. piesek został potrącony na pasach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.